ماه: آذر ۱۳۸۸

مقام قضایی: سایت‌های همسریابی بدنبال بی‌بندوباری هستند، با آنها برخورد می‌کنیم

مقام قضایی: سایت‌های همسریابی بدنبال بی‌بندوباری هستند، با آنها برخورد می‌کنیم

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای از برخورد شدید با دفاتر و سایتهای همسریابی خبر داد.

مهر نوشت: رضا جعفری با بیان این که شناسایی و برخورد با عوامل اصلی سایتهای همسریابی در دستور کار دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای قرار دارد، بر نظارت و کنترل فعالیت دفاتر و سایتهای همسریابی توسط وزارت فرهنگ و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد و گفت: در ارتباط با برخورد با سایتهای همسریابی که به عقیده بنده به دنبال بی بند و باری هستند کارهای مطالعاتی انجام شده است.

این اظهارات در حالی از سوی جعفری مطرح می شود که فعالیت سایتهای همسر یابی روز به روز در حال افزایش است و تاکنون هیچگونه اقدام جدی با عوامل این سایتها صورت نگرفته است.

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای اضافه کرد: اعتقاد دارم پیامدهای ازدواج از طریق اینترنت و سایت ها و دفاتر همسریابی کمتر از دوستیهای خیابانی نیست و شاید به مراتب شدیدتر نیز باشد و اگر بنا باشد هر فردی سایتی راه اندازی کند و بدون چارچوب قانونی مبادرت به فعالیت در زمینه مسائل فرهنگی و حساسی همچون ازدواج کند به طور حتم هرج و مرج و بی نظمی را در جامعه به دنبال خواهد داشت. به اعتقاد این مقام ارشد در قوه قضائیه زندگی ۹۰ درصد کسانی که از طریق این گونه ارتباطات مبادرت به انتخاب همسر می کنند به سرانجام نمی رسد و در نهایت به طلاق منجر می شود.

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه ای همچنین به قانون جرائم رایانه ای اشاره کرد و گفت: در ماده ۲۱، ۲۲،۲۳ این قانون آمده است نهادها، گروهها و سازمانهایی با نظارت قوه قضائیه و با مسئولیت دادستانی کل کشور با تشکیل کارگروهی عناوین مجرمانه ای که در این فضا ممکن است ارائه شود را تعریف کنند و تصمیم این کمیته نیز لازم الاجرا خواهد بود و به مراجع ذیربط اعلام خواهد شد. از آن به بعد شرکتهایی که خدمات اینترنتی ارائه می دهند مکلف هستند این موارد را سرلوحه کار خود قرار دهند.

جعفری در ادامه این گفتگو از دستگیری ۶۰ نفر از عوامل اصلی سایتهای ضد اخلاقی و فرهنگی خبر داد و گفت: در میان این افراد تعدادی از مدیران این سایت ها نیز مشاهده می شوند.

خواندن ادامه‌ی خبر
بیش از دویست سایت در جشنواره ثبت نام کردند

بیش از دویست سایت در جشنواره ثبت نام کردند

وبنا – ثبت نام سایت ها برای شرکت در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران از یکشنبه هفته جاری آغاز شده است. تنها در فاصله سه روز از آغاز ثبت نام بیش از ۲۰۰ سایت و وبلاگ برای شرکت در جشنواره ثبت نام کرده اند.

در میان سایت های ثبت نام شده برای جشنواره، اسامی برخی از سرویس دهندگان وبلاگ، سایت های اجتماعی، سایت های خبری، نشریات آنلاین و برخی از وبلاگ های شناخته شده به چشم می خورد. 

مدیران سایت ها و یا وبلاگ نویسان برای شرکت در سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران می توانند به آدرس webawards.webna.ir مراجعه کنند.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از جشنواره نیز می توانید به آدرس www.webaward.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
هاید دات آی آر به فروش می رسد

هاید دات آی آر به فروش می رسد

وبنا – سایت هاید دات ای آر به فروش می رسد. هاید دات آی آر سایت شناسایی کاربرانی است که بصورت مخفی در پیام رسان یاهو، آنلاین می شوند. این سایت این امکان را به کاربران خود می دهد تا با وارد کردن شناسه کاربری دوستان و آشنایان خود بتوانند وضعیت آنها را در یاهو مشاهده کنند.

علاقه مندان برای خرید این سایت می توانند درخواست خود را به آدرس fz_nn at yahoo dot com ارسال کنند.

برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.hide.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جوملا فارسی ۱.۵.۱۵ توسط تیم مامبولرن منتشر شد

جوملا فارسی ۱.۵.۱۵ توسط تیم مامبولرن منتشر شد

وبنا – جوملا فارسی ۱.۵.۱۵ توسط تیم مامبولرن منتشر شد. فرهاد نوری به وبنا گفت “تیم مامبولرن پس از ۴۰ روز که پشتیبانی از جوملا فارسی را شروع کرده است، اقدام به انتشار نسخه ۱.۵.۱۵ جوملا فارسی کرده.”

طبق خبر انتشار یافته در سایت تیم ، این نسخه کاملا با زبان فارسی سازگار بوده و تفاوت های زیادی با نسخ فارسی منتشر شده تا بحال دارد که با توجه به سوابق تیم مامبولرن این نکته دور از ذهن نیست. تیم مامبولرن یکی از قوی ترین و پایدارترین تیم های فارسی است که بیش از چهار سال با قدرت از مامبو فارسی پشتیبانی کرده و توانایی و قابلیت های این تیم برای کاربران سیستم های مدیریت محتوای فارسی کاملا آشکار است و مطمئناً نسخه منتشر شده جوملا فارسی توسط این تیم، تفاوت های محسوسی نسبت به سایر نسخه های منتشر شده را دارا است.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.cmstemplate.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
به پنگوئن ها برای چیدن محصول کمک کن

به پنگوئن ها برای چیدن محصول کمک کن

وبنا – کل دنیا تو دردسره و پنگوئن های قطبی تصمیم گرفته اند تا با گرسنگی جهانی مبارزه کنند و سیاره رو برای زندگی بهتر کنند. این شعار جدید ترین بازی فارسی شرکت XSsoftware به نام پنگوئن ها است که به تازگی به زبان فارسی ترجمه شده است و علاقه مندان به بازی های آنلاین می توانند در این بازی آنلاین شرکت کنند.

برای مشاهده سایت این بازی به آدرس www.polarpengi.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
ثبت نام در سومین جشنواره وب سایت های ایران آغاز شد

ثبت نام در سومین جشنواره وب سایت های ایران آغاز شد

وبنا – سومین جشنواره آنلاین وب سایت های ایران با آغاز ثبت نام سایت ها بصورت آزمایشی کلید خورد. مدیران سایت های اینترنتی می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام در سومین جشنواره وب سایت های ایران به آدرس webawards.webna.ir در سومین جشنواره وب سایت های ایران ثبت نام کنند. 

سومین جشنواره وب سایت های ایران برای انتخاب و معرفی بهترین سایت های اینترنتی ایران در دوازده بخش اصلی و یک بخش جنبی، سایت های برتر ایرانی را در بیش از ۶۵ گروه موضوعی و فنی، انتخاب و معرفی می کند. 

تمام سایت های برای شرکت در جشنواره می بایست ثبت نام کنند. فرم ثبت نام در جشنواره ۴ بخش دارد، بخش اول، اطلاعات اصلی است که می بایست توسط مدیر سایت تکمیل شود.

بخش دوم فرم ثبت نام، اطلاعات تکمیلی نام دارد که مشخص کننده گروه و موضوعی است که سایت باید در آن بخش یا بخش ها در جشنواره شرکت داده شود. در سومین جشنواره وب سایت های ایران هر سایت می تواند خود را در حداکثر ۵ گروه کاندید کند.

بخش سوم یا اطلاعات فنی، شامل اطلاعات فنی مربوط به سایت است که با توجه به حساسیت برخی از اطلاعات این فرم اجباری برای تکمیل آن در نظر گرفته نشده است.

آخرین بخش نیز، اطلاعات فرعی است، که این بخش نیز اجباری نبوده و مدیر سایت می تواند در صورت تمایل این اطلاعات را در اختیار جشنواره قرار دهند. 

برای اطلاعات بیشتر در خصوص جشنواره نیز می توانید به آدرس www.webaward.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
اصلاح قانون مطبوعات ئ مشخص شدن تکلیف  نشریات الکترونیکی

اصلاح قانون مطبوعات ئ مشخص شدن تکلیف نشریات الکترونیکی

وبنا – با چند روز تاخیر اما به دلیل اهمیت این موضوع برای سایت های خبری و نشریات الکترونیکی گزارش آذر مهاجر در خبرآنلاین در خصوص اصلاح قانون مطبوعات در ادامه بصورت کامل منتشر شده است. 

تهیه قانون جامع مطبوعات هنوز خواسته مجلس است و برنامه ای برای دولت و وزارت ارشاد اما به عقیده شورای نگهبان، تهیه این قانون جامع دلیل نمی شود که برنامه اصلاح قانون مطبوعات در مجلس به فراموشی سپرده شود و به همین جهت از کمسیون فرهنگی خواسته است که تعریف تازه ای از خبرگزاری و نشریه الکترونیکی ارائه و آنها را به عنوان زیرمجوعه مطبوعات کشور تعریف کند تا قانون فعلی مطبوعات درباره این رسانه های دیجیتال هم روشن شود. نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان لایحه اصلاح ماده یک قانون مطبوعات مصوب ۱۳۶۴ را تصویب و براین اساس “خبرگزاریهای داخلی”و “نشریه الکترونیکی” را تعریف کردند.
در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و براساس ماده الحاقی به این قانون، نشریه الکترونیکی، رسانه ای است که به طور مستمر در محیط دیجیتال، انواع خبر، تحلیل مصاحبه، گزارش را در قالب نوشتار، صدا و تصویر منتشر می کند.
همچنین تعریفی که در این مصوبه از خبرگزاری داخلی ارائه شده، این است: موسسه ای خبری که در زمینه جمع آوری، پردازش، استتار خبر، تحلیل مصاحبه و گزارش در قالب نوشتار صدا و تصویر در محیط دیجیتال و غیر آن فعالیت می کند.
طبق روال آیین نامه اجرایی این تبصره ظرف ۳ ماده به پیشنهاد وزارت ارشاد به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید و پس از آن نشریات الکترونیک و خبرگزاری های داخلی موظف به رعایت قانون مطبوعات خواهند بود. اما نکته ای که درباره این تعاریف وجود دارد به تعریف نشریه الکترونیکی و باز بودن این تعریف برمی گردد چنانکه به سادگی می توان بسیاری سایت های الکترونیکی و حتی وبلاگ ها را هم شامل این تعریف دانست.
البته جواد آرینمنش نایب رئیس کمسیون فرهنگی مجلس با این نگاه به تعریف نشریه الکترونیک موافق نیست و درباره علت این اصلاحیه در آستانه تهیه قانون جامع مطبوعات به خبر گفت: «برنامه اصلاحیه قانون مطبوعات چند سالی هست که در دستور کار مجلس قرار دارد. درباره اصلاح این دو مورد هم شورای نگهبان معتقد بود ارائه تعاریف مشخص از نشریه الکترونیکی و خبرگزاری های داخلی نوعی قانونگذاری تلقی می شود و از وظایف مجلس است، بنابراین نباید تا تهیه قانون جامع مطبوعات معطل بماند.»
آرینمنش ضمن این توضیحات باز تاکید می کند که این اصلاحات جامعه مطبوعاتی کشور را از داشتن یک قانون دقیق و به روز بی نیاز نمی کند. به اعتقاد او ارائه این تعاریف و این اصلاحیه بیش از هر چیز از این بابت ضرورت داشته که خبرگزاری های داخلی و نشریات الکترونیک فاقد قانون هستند و باید تکلیفشان در این باره روشن می شد.
انتقاد به باز بودن تعریف نشریه الکترونیکی نکته ایست که آرینمنش با آن موافق نیست. او معتقد است اگر چه استثنایی در این قانون ذکر نشده اما نمی تواند شامل وبلاگ ها و سایت های خصوصی شود. بخصوص اینکه وزارت ارشاد بر مبنای وظایف و ماموریت هایش طرح ساماندهی وبلاگ ها را برگزار می کند.
با توجه به اینکه مجلس امیدوار است قانون جامع مطبوعات را تا پایان سال به نتیجه برساند، بعید نیست این تعاریف چند ماهی بیشتر مورد استفاده نداشته باشند و بعد از تصویب آن نشریات الکترونیک و خبرگزاری ها شامل قانون مطبوعات نشوند.

خواندن ادامه‌ی خبر
موتور جستجوی قطره با طراحی جدید

موتور جستجوی قطره با طراحی جدید

وبنا – قطره یک سرویس دهنده خبری است، اخبار را از سایت های خبری، روزنامه ها، وبلاگ ها و سایت های خبری سازمانی گردآوری می کند و پس از دسته بندی اخبار در موضوعات مختلف خروجی های گوناگونی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

سایت قطره امروز با تغییر طراحی خود وارد عرصه جدیدی از سرویس دهی به کاربران اینترنتی شد. برای مشاهده سایت قطره به آدرس www.ghatreh.com مراجه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
زوم نیوز یک ساله شد

زوم نیوز یک ساله شد

وبنا – سال گذشته جمعی از فتوژورنالیست‌های ایرانی پایگاه اطلاع رسانی زوم نیوز را راه‌اندازی ‌کردند و امروز زوم نیوز یک ساله شده است.


مدیر زوم نیوز به وبنا گفت “زوم نیوز در این یک سال فرازو فرودهای بسیاری را از سرگذارند. روزهایی به دلیل افزایش کمی مخاطبان به مجموعه لینک‌های سایت گویا پیوست. روزهایی نیز در آشوب هکرها گرفتار آمد.”


زوم نیوز پایگاه تخصصی عکاسی است که به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر می شود. برای مشاهده سایت به آدرس www.zoomnews.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بنگاه کاریابی آنلاین راه اندازی شد

بنگاه کاریابی آنلاین راه اندازی شد

وبنا – سایت Jobagency زیرمجموعه سایت ITT است که با هدف فراهم آوردن فضای مناسب برای متقاضیان کار و کارفرمایان راه اندازی شده است. این سایت دارای دو بخش است یکی مخصوص کارفرمایان که می توانند مشخصات نیروی مورد نیاز خود را در توسط این بخش ثبت کنند و در قسمت دیگر جویندگان کار می توانند برای خود یک پروفایل بسازند.


این سایت تازه تاسیس دارای طراحی بسیار مناسبی است و به نظر می رسد توانسته در این مدت کوتاه نظر بنگاه های کاری معروفی را به خود جلب کند. از بین این کارفرمایان می توان به بانک تازه تاسیس تات، بانک کارآفرین و شرکت افرانت اشاره کرد. برای مشاهده سایت به آدرس www.jobagency.ir مراجعه کنید.


نویسنده : مصطفی لامعی iclub.ir

خواندن ادامه‌ی خبر