ماه: مهر ۱۳۸۸

مدیرمسئول خبرگزاری انتخاب رسما تعطیلی خبرگزاری انتخاب را اعلام کرد

مدیرمسئول خبرگزاری انتخاب رسما تعطیلی خبرگزاری انتخاب را اعلام کرد

وبنا – به نقل از بازتاب – مصطفی فقیهی مدیرمسئول خبرگزاری انتخاب رسماً، “تعطیلی خبرگزاری انتخاب” را اعلام کرد. وی با اشاره به فیلترینگ یازده باره ی انتخاب گفت: یازده بار از نو آغاز کردیم و هر بار با انگیزه ای مضاعف، به رسالت خبرسانی خود ادامه دادیم، اما ظاهراً آقایان مسئول، حتی مایل نیستند بگویند دلیل فیلتزینگ انتخاب چیست؟


وی افزود: در کشوری که ادعای “عدل علی (ع)” مطرح می شود چگونه می شود رسانه ی پرمخاطب و با پیشینه ای چون “انتخاب”، یازده بار فیلتر شود و کک هیچ مسئولی گزیده نشود؟


او ادامه داد: هر بار که فیلتر شدیم، فوراً دامین تازه ای خریداری کردیم و به رسالت اطلاع رسانی سرعت بخشیدیم و جالب آنکه “انتخاب”، یازده بار تمام به اوج رسید و تعداد مخطابانش به جایی رسید که در رنکینگ الکسا، در میان صد سایت برتر خودنمایی می کرد اما ظاهراً آنگه که “انتخاب” به میان صد سایت برتر ورود می کرد، تاب و تحمل آقایان پشت نقاب، به سر می رسید به طوریکه با اراده ی آهنین خود، دستور پرتاب از اوج ، تنها با یک کلیک صادر می شد!


مصطفی فقیهی تصریح کرد: “انتخاب”از اواسط سال ۸۳ و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری دور نهم، آغاز به کار کرد و ظاهراً مخالفت تام و تمامش با جریان متحجر دینی به رهبری یک موسسه پژوهشی، در دوره ریاست جمهوری اخیر ، نتیجه ای جز فیلترینگ نداشته است. متاسفانه در دوره ی اخیر، بسیاری که در دهه های نخست، حتی فرصت نشست و برخاست با انقلابیون و شخص حضرت امام (ره) را نداشته اند، بر مسند قدرت نشسته اند.


مدیرمسئول خبرگزاری انتخاب گفت: ۵ سال ، با وجود صدها فراز و نشیب و زمین خوردن های پی در پی، ایستادیم و ادامه دادیم، یازده بار فیلتر شدیم و دم برنیاوردیم و حتی شکایت مان نیز ره به جایی نبرد، صدها بار با مرکز فیلتزینگ مخابرات و کمیته تعیین مصادیق و دهها مرکز مرتبط، گفت و گو و مکاتبه کردیم، اما دریغ از یک پاسخ کوتاه به این پرسش ساده که “دلیل فیلتزینگ ما چیست؟”


از سوی دیگر، فیلتزینگ “انتخاب” همواره با کم لطفی اهالی رسانه رو به رو بود، گویی حذف رقیب، خبری خوش برای فضای رسانه ای کشور است، اما خدا نکند که رسانه ی فیلتر شده در این میان وابسته به فلان جناح چپ و راست باشد، آنگاه بود که فریادها و سروصداها به قول یکی از مسئولین رنگ “بنفش” به خود می گرفت و تا رفع توقیف و رفع فیلتر، فریادها تبدیل به سکوت نمی شد


مصطفی فقیهی اضافه کرد: اخیراً با ورود شخصیت های دلسوزی چون “دکتر علی مطهری” به کمیته تعیین مصادیق، امیدوار به رفع فیلتزینگ “انتخاب” بودیم، اما زهی خیال باطل…


وی افزود: برای دوزادهمین بار، دوازدهمین دامین “انتخاب” با عنوان tikonline.org را روز گذشته خریداری کردیم، اما واقعیت این است که نه انگیزه ای مانده نه رمقی و نه هیچ….

مدیر مسئول و سردبیر خبرگزاری انتخاب در پایان، ضمن اعلام ارادت خالصانه به مخاطبان گرانقدر خویش گفت که رویه ی “انتخاب” و مسئولینش، چه امروز ، چه دیروز و چه فرداها، همان بود که دیروز بدان تاکید شد: حرکت در راه واقعی امام (ره) و رهبری و آرمان های به حاشیه رانده شده ی انقلاب.


“انتخاب” با توجه به شرایط پیش آمده در تحدید اطلاع رسانی اش تعطیلی خود تا اطلاع ثانوی را اعلام می کند و در صورت رفع فیلترینگ، بار دیگر پای به عرصه اطلاع رسانی می گذارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
مدیر بالاترین: فیس‌بوک و بالاترین دشمن کسی نیستند

مدیر بالاترین: فیس‌بوک و بالاترین دشمن کسی نیستند

وبنا – مهدی یحیی‌نژاد، مدیر و مؤسس سایت بالاترین گفتگویی را با رادیو زمانه انجام داده اند که در بخشی از این گفتگو در ادامه منتشر شده است.


زمانه : آیا روزی که بالاترین را راه می‌انداختید فکرش را می‌کردید که متهم به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بشوید و شما را تهدید به حساب آورند؟ چه شد که بالاترین که سایتی اجتماعی می‌توانست باشد، تبدیل به رسانه‌ای سیاسی شد؟

یحیی نژاد : زمانی که بالاترین را شروع کردم، فکرش را نمی‌کردم که چنین شود. اوایل ۱۵ درصد مطالب سیاسی بود؛ اما الان بیشتر از نصف مطالب سیاسی است و حتی بیشتر. این سایت‌ها به خودی خود ضدیتی با کسی ندارد.


زمانه : طرح افزایش مصرف برق از طریق بالاترین گسترش پیدا کرد. وقتی روی بالاترین طرح شد، چه نگاهی به آن داشتید و آیا انتظار داشتید که برای حکومت تبدیل به بحران شود؟


یحیی نژاد : خود من وقتی این طرح را وقتی روی بالاترین آمد، خواندم. به نظرم طرح آن چنان جالبی نیامد. اما چون طرح ساده‌ای بود که مردم می‌توانستند آن را امتحان کنند، فراگیر شد و موردی بود که نشان داد (ممکن است از) فعالیت‌های اینترنتی و ایده‌ای که یک نفر (به صورت) نظری نوشته، حرکتی شکل بگیرد و بقیه نظر خودشان را بدهند و تکمیل کنند و پر و بال بدهند و به یک برنامه هماهنگ تبدیلش کنند. شاید از نظر تاریخی اولین مثالی باشد که شکل‌گیری اولیه‌اش روی اینترنت باشد. خیلی از برنامه‌های دیگر ممکن است توسط رهبران مطرح می‌شد؛ اما این یکی از طریق اینترنت مطرح شد و تبدیل به یک حرکت اجتماعی شد و مردم در ابعادی وسیع آن را شنیدند.


زمانه : شما چه شباهتی میان حرکت‌های آنلاین اجتماعی با جنبش‌های اجتماعی کلاسیک می‌بینید؟


یحیی نژاد : این شاید به سابقه ۳۰ ساله و یا ۵۰ ساله اخیر ایران برمی‌گردد. هر جایی که دیده‌اند مردم دور هم می‌آیند، سعی کرده‌اند از شکل‌گیری‌شان جلوگیری کنند و نگذارند مردم کنار هم بیایند.


مطلب منتشر شده در بالا بخش کوچکی از مصاحبه مدیر سایت بالاترین بود با رادیو زمانه. متن کامل این مصاحبه در آدرس http://zamaaneh.com/special/2009/09/post_887.html قرار دارد. اهمیت سایت بالاترین پس از انتخابات ایران از این جهت می باشد که بسیاری از اطلاع رسانی ها از طریق بالاترین انجام شده و در دادگاهی که به عنوان دادگاه اغتشاشگران پس از انتخابات معروف شده است از این سایت به عنوان بک سایت مخالف نظام و خطرناک نام برده شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
ممنوعیت استفاده از سایت های کسب درآمد در بلاگفا

ممنوعیت استفاده از سایت های کسب درآمد در بلاگفا

وبنا – سرویس دهنده وبلاگ بلاگفا که بزرگترین سرویس دهنده وبلاگ در ایران است امکان استفاده از کدها و اسکریپتهای سیستمهای کسب درآمد کلیکی در قالبهای وبلاگهای بلاگفا را ممنوع کرد. این ممنوعیت در حالی اعمال می شود که کسب درآمد برای بسیاری از وبلاگ نویسان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بسیاری از کارشناسان فناوری اطلاعات اعتقاد دارند که کسب درآمد در توسعه وب و وبلاگ نویسی بی اهمیت نیست.


متن کامل خبر منتشر شده در بلاگفا بدین شرح می باشد “کاربران سایت مطلع هستند که در دو سال اخیر استفاده از کدها و اسکریپتهای برخی سیستمهای کسب درآمد کلیکی در قالبهای وبلاگهای بلاگفا ممنوع شده است که این مسئله باعث رنجش برخی از کاربران سایت نیز شده است با این وجود دلایل متعددی برای این اعمال این محدودیت وجود داشته است. برخی از سیستمهای کلیکی بصورت مشخص کدهای مخرب و ویروس یا تروجان به کامپیوتر کاربران ارسال می کردند و در موارد بسیار متعددی شاهد بودیم که وبلاگهای غیر اخلاقی صرفاً به طمع استفاده از منافع مالی حاصل از این سیستمها توسط برخی افراد سودجو ایجاد شده اند و متاسفانه نظارت مناسبی از طرف مدیران این سایتهای کسب درآمد اعمال نمی شد. علاوه بر این شاهد سواستفاده های مالی و اجحاف در حق وبلاگ نویسان استفاده کننده از این سایتها نیز بوده ایم. تلاش ما این بوده که با تعیین شرایطی به برخی سیستمهای کلیکی که نظارت بیشتری بر کار خود داشتند اجازه فعالیت دهیم اما در ماههای اخیر به این نتیجه رسیده ایم که استفاده از اینگونه سایتها را بطور کل در وبلاگهای زیر مجموعه سایت ممنوع سازیم. علاقه ای نداریم که در استفاده از اسکریپتها و کدهای جاوا محدودیت بیشتری ایجاد کنیم اما از کاربران سایت می‌خواهیم که به هیچ عنوان از کدهای سیستمهای کسب درآمد براساس کلیک و یا موارد مشابه (مانند مشارکت در فروش و…) استفاده نکنند و از کاربرانی که در حال حاضر از چنین کدهایی در قالب وبلاگ خود استفاده کردند می‌خواهیم تا این کدها را از قالب وبلاگ خود حذف کنند. توجه داشته باشید که این پس نسبت به وبلاگهایی که کدهای ممنوعه در قالب وبلاگ خود استفاده می کنند برخورد خواهد شد و ممکن است به محض رویت تبلیغات سایتهای کسب درآمد وبلاگهای فوق مسدود شوند.”

خواندن ادامه‌ی خبر
میهن بلاگ هک شد

میهن بلاگ هک شد

وبنا – سرویس دهنده وبلاگ میهن بلاگ ظاهرا هک شده است. این سرویس دهنده وبلاگ توسط فردی که خود را امید مخ نامیده است هک شده. هکر پس از هک کردن سایت پیغام “This Site HACKED By OMID MOKH And Gholam Superbork77@yahoo.com Special Tnx Babak_Lor Khare Ghermez Salar Mramin Amin Agha Farzane VA Tashakor Vije Az Mariam Va NAzi” را در سایت قرار داد.


میهن بلاگ یکی از بزرگترین سرویس دهنده وبلاگ در ایران می باشد که سال گذشته توسط شرکت تجارت الکترونیک صبا خریداری شد. برای مشاهده میهن بلاگ به آدرس www.mihanblog.com مراجعه کنید.


 


 

خواندن ادامه‌ی خبر
پلاگین کاکاپو برای فارس بلاگ

پلاگین کاکاپو برای فارس بلاگ

وبنا – نسخه جدید کاکاپو برای سرویس دهنده وبلاگ فارس بلاگ راه اندازی شد. کاکاپو، نام یک سیستم امنیتی است که روی وبلاگ شما نصب می‌شود و از وبلاگ شما محافظت می‌کند. کاکاپو از ورود هکرها و اسپمرها به وبلاگ شما جلوگیری می‌کند. با نصب کردن کاکاپو، از ورود هکرها به وبلاگ خود جلوگیری کنید. کاربران با ایجاد وبلاگ در سیستم وبلاگ دهی فارس بلاگ می توانند از این پلاگین برای هک نشدن وبلاگ های خود استفاده کنن . برای مشاهده سایت و دریافت کد به آدرس http://farsblogs.kakapo.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
مسابقه طلایی سایت اخبار بانکی ایران

مسابقه طلایی سایت اخبار بانکی ایران

وبنا – سایت اخبار بانکی ایران اقدام به برگزاری مسابقه با مضمون اطلاعات بانکی نموده است ، علاقه مندان می توانند د میابقات این سایت شرکت نموده و از جایزه های طلایی این سایت بهره مند شوند . برای شرکت در این مسابقه می توانید به سایت اخبار بانکی ایران به آدرس www.ibnews.ir مراجعه نمایید.

خواندن ادامه‌ی خبر
منتخب لینک های بالاترین به انگلیسی ترجمه می شوند

منتخب لینک های بالاترین به انگلیسی ترجمه می شوند

وبنا – پروژه “بالاترجمه” بالاترین همزمان با سومین سال فعالیت این شبکه اجتماعی کلید خورد. به گزارش «وبلاگ نیوز» همزمان با جشن تولد سه سالگی بالاترین، پروژه انگلیسی “بالاترجمه” که مقیاسی از لینک های فارسی بالاترین را به صورت انگلیسی ترجمه خواهد کرد، آغاز به کار کرد.
تیم مدیریت بالاترین انگیزه آغاز این پروژه را در وبلاگ خود این گونه بیان می کند: “در پنج قرن گذشته که تماس بین ایران و غرب برقرار شده است،‌ همیشه این روزنامه‌نگاران غربی بوده‌اند که اکثریت خبرهای ایران را در دنیای انگلیسی زبان منتشر کرده‌اند. یعنی کنترل نگاه به ایران در دنیای خارج از ایران همیشه در دست غیر ایرانیها بوده است. همینطور اینکه چه اخباری از اخبار ایران اهمیت بیشتری دارند،‌ کنترلش در دست دیگران بوده‌است و آنها انتخاب می‌کرده‌اند که چه مهم است و چه نیست…این فعالیت شما باعث خواهد شد روزنامه‌های دنیا به شما بعنوان منبع اصلی خبر روی بیاورند. ابزار ترجمه بالاترین، صدای آن مردم ایران را به دنیا خواهد رساند.”


برای ترجمه هر لینک به انگلیسی در بالاترین به اعتبار ۳۰۰ تایی هر کاربر نیاز است و در فرآیند ترجمه، از مترجم شرکت گوگل بهره گرفته خواهد شد. این طور که تیم مدیریت بالاترین می گوید، برای تکمیل سامانه “بالاترجمه” نیاز به ۳ ماه زمان است.

خواندن ادامه‌ی خبر