ماه: بهمن ۱۳۸۷

سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

از آنجا که زمین نیز همچون بانوان دارای ویزی باروری و زایندگی می باشد از ۱۷ سده پیش از میلاد تا کنون در پنجم اسپند ماه هر سال برابر با بیست و نهم بهمن امروزی چون نام اسپند روز و اسپند ماه برابر میشده ایرانیان باستان این روز را به انگیزه ی سپاسگزاری از خدا برای باروری زمین و گرامیداشت بانوان و دلدادگی زوجها به یکدیگر جشن میگرفتند و به یکدیگر شادباش میگفتند. امید که جوانان ایرانی ارزش این روز بزرگ (سپندارمزگان روز عشق) را دانسته و روز سپندارمزگان را که از دیر باز ویژه ی بزرگداشت و گرامی داشت بانوان و عشق زمینی بوده است را پاس بدارند.


سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

خواندن ادامه‌ی خبر
آلبوم تصاویر قشم راه اندازی شد

آلبوم تصاویر قشم راه اندازی شد

وبنا – پس از چند ماه تلاش آلبوم تصاویرسایت قشم راه اندازی شد. سید سعید محمدی وکیل با اعلام این خبر به وبنا گفت “جا دارد از زحمات آقای محمد رضا قاسمی نژاد رییس ژئوپارک قشم که در چند سال اخیر قبول زحمت فرموده و آلبوم تصاویر سایت را تقویت می نمایند مراتب تشکر خود را اعلام نماییم.”


برای مشاهده آلبوم عکس های این سایت و دریافت اطلاعات کامل از جزیریه قشم به ادرس www.qeshminfo.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بیانیه رسمی سایت بالاترین

بیانیه رسمی سایت بالاترین

وبنا – سایت بالاترین از روز سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۷ (۳ فوریه ۲۰۰۹) مورد حمله قرار گرفته است. این حملات به سرور محدود نبوده و دامنه‌های اینترتی و حساب مالی بالاترین مورد حمله قرار گرفته‌اند. بالاترین در گذشته هم مورد حملات اینترنتی قرار گرفته بود ولی همیشه این حمله‌ها ناموفق بودند، اما این بار این حمله‌ها از طریق سرقت هویت مدیران بالاترین و استفاده از کارت‌های اعتباری جعلی برای نفوذ به سیستم‌های خدمات‌دهنده به بالاترین بوده است.


در طی روزهای گذشته دومین‌های سرقت‌ شده از طریق مجاری قانونی کاملا پس گرفته شده‌اند. در مورد سرورها هم سارق موفق به فرستادن درخواست فرمت یا پاک کردن دیسک‌ها به خدمات‌دهنده بالاترین شده است. خوشبختانه حمله به حساب مالی ناموفق بوده است. این حملات کاملا متوقف نشده‌اند. ما در حال استفاده از تمام ابزارهای موجود برای مقابله و تعقیب قانونی این فرد یا افراد هستیم.


تمام تلاش بالاترین ایجاد جریان آزاد اطلاعات و تبادل افکار و ایده‌ها بوده است. ویژگی خاص بالاترین این بوده است که هزارها ایرانی با عقیده های متفاوت و متضاد بدون توسل به خشونت به بحث و تبادل نظر پرداخته اند. ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که بالاترین بالا بماند.


ما قبل از کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل شدن تحقیقات از قضاوت در مورد انگیزه حمله خودداری می‌کنیم. وب‌سایت بالاترین پس از پایان تحقیقات در مورد حمله باز خواهد گشت.


بالاترین از حمایت کابران، وبلاگ‌نویسان و وب‌سایت‌های خبری تشکر و قدردانی می‌کند.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین های وب سال ۱۳۸۷ معرفی می شوند

برترین های وب سال ۱۳۸۷ معرفی می شوند

جشنوار آن لاین وب ایران برای اولین بار در سال ۱۳۸۶ توسط پایگاه خبری وب سایت های ایران برگزار شد. + در جشنواره سال ۸۶ بوسیله رای گیری از برخی از مدیران سایت های اینترنت و وبلاگ نویسان، در مجموع ۳۲ وب سایت برتر ایران در سال ۱۳۸۶ معرفی شدند.


وبنا در نظر دارد در سال جاری نیز برترین های وب فارسی را معرفی کند. نظر سنجی امسال تفاوت هایی با نظر سنجی سال ۸۶ دارد. سال گذشته رای گیری به وسیله پست الکترونیکی انجام شد اما امسال شرکت در رای گیری بصورت اینترنتی است و شرکت کنندگان در راگیری می توانند ۱۰ سایت مورد نطر خود برای کسب مقام های برتر از طریق فرم مخصوص وارد کنند.


وبنا در جشنواره آنلاین وب ایران سال ۸۷ به ۱۰ سایت برتر از نگاه مدیران سایت اینترنتی و کارشناسان فناوری اطلاعات تندیس سایت برتر ۱۳۸۷ اعطا خواهد کرد.


رای گیری وبنا در خصوص سایت های برتر ایران در سال ۱۳۸۷ از تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۸۷ آغاز و تا تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۸۷ ادامه خواهد داشت و ۱۰ سایت برتر در مراسم اختتامیه معرفی خواهند شد. رای گیری سایت های برتر ۱۳۸۷ به ۲ صورت عمومی و تخصصی برگزار می شود. در بخش عمومی هر فردی می تواند به سایت های مورد نظر خود رای بدهد. و در پایان ۱۰ سایت برتر ایران از نگاه کاربران معرفی خواهند شد.


اما در بخش تخصصی فقط مدیران سایت های اینترنتی و وبلاگ نویسان حوزه فناوری اطلاعات امکان شرکت در این رای گیری را خواهند داشت. در این بخش برای جلوگیری از سوء استفاده و رای های غیر واقعی، مدیران سایت ها می باست حتما از آدرس info@ سایت خود رای دهند و یا برای سایت های که پست الکترونیک info ندارند یک فایل متنی با عنوان webnaAward1387.txt در شاخه اصلی سایت خود قرار دهند تا رای آن ها مورد تایید قرار گیرد. وبلاگ نویسانی هم که دامنه اختصاصی دارند می توانند از روش فوق استفاده کرده و یا با همان ایمیل رسمی خود که در وبلاگ به عنوان ایمیل نویسنده نوشته شده است در رای گیری شرکت کنند.

مدیران سایت ها می توانند با قرار دادن بنر و لینک به آدرس www.webna.ir/award/?site1=yourdomain.com از کاربران سایت خود برای شرکت در رای گیری دعوت کنند.


برای شرکت در این نظر سنجی آنلاین به آدرس www.webna.ir/award مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین دستاوردهای رایانه ای سال ۸۷ اعلام شد

برترین دستاوردهای رایانه ای سال ۸۷ اعلام شد

وبنا – همزمان با دهه مبارک فجر سال نوآوری و شکوفایی برترین دستاوردهای رایانه ای از بین حدود سیصد اثر دریافتی جشنواره WSA ایران اعلام شدند. به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره دستاوردهای رایانه ای ایران (نمایندگی رسمی UN WSIS AWARD) نامزدهای انتخاب آثار برتر شاخه های گوناگون این دوره رقابتها که همگی شایسته لقب برترین دستاورد رایانه ای ایران می باشند به شرح ذیل می باشد که در نهایت برای هر شاخه از میان این آثار، یک یا دو اثر به عنوان برترین دستاورد رایانه ای ایران انتخاب و معرفی خواهد شد.

e-Inclusion
۱۱۵ آنتی ویروس وناک و آوناک ساری رایانه
۱۲۱ مجموعه نرم افزارهای همراه- نگارش فارسی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۱۰ مشاورین گسترش الکترونیک ایما (مگا) پرتال جامع خودرو کشور
۱۲۷ سیستم خدمات داده های مکانی- ره نما بهینه نرم افزار آسیا مبنا
۱۲۹ کتابخانه و اینترنت برای نابینایان فارسی زبان پکتوس
۱۳۰ اطلس GIS ایران انفورماتیک و مطالعات توسعه- مهندسی بهینه نرم افزار آسیا
e-Science
۱۰۵ بازشناسی بلادرنگ دست نوشته های فارسی در گوشی های موبایل بی نیاز از آموزش سیستم بازشناسی
۱۴۳ انرژیهای نو سمیع رایان پرداز
۱۳۸ قران مجید ارمغان نبی نسخه تخصصی شرکت الکترونیکی و اطلاع رسانی جهان رایانه امین
۱۴۱ دولت سبز سمیع رایان پرداز
e-Health
۱۰۶ پروتوتایپ پرونده الکترونیکی سلامت مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و درمان
۱۱۸ سلامت الکترونیک موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
e-Entertainment
۱۰۷ جامعه مجازی ایرانیان (کلوب) موسسه تجارت الکترونیک صبا
۱۲۴ نبردهای ماندگار (۱)- والفجر ۸ موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۲۵ مقاومت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۲۶ سرزمین من (۱) موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۵۲ سایت همسفر www.Hamsafar.com
e-Culture
۱۰۴ جامع تفاسیر نور مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم انسانی
۱۰۷ جامعه مجازی ایرانیان (کلوب) موسسه تجارت الکترونیک صبا
۱۱۶ دایره المعارف قرآن کریم- مشکلات نگارش انگلیسی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۳۸ قران مجید ارمغان نبی نسخه تخصصی شرکت الکترونیکی و اطلاع رسانی جهان رایانه امین
۱۲۲ دایره المعارف معصومین- عترت- نگارش انگلیسی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
۱۴۰ تهران قدیم سمیع رایان پرداز
e-Business
۱۰۸ سیستم جامع مدیریت فروش کیان نرم افزار کیان نور رایانه
۱۱۰ پرتال جامع خودرو کشور مشاورین گسترش الکترونیک ایما (مگا)
۱۵۰ سایت تجارت الکترونیک www.vistabazar.com شرکت ویستا سامانه آسیا
۱۳۲ سایت همراه اول  www.mci.ir  شرکت ارتباطات سیار
e-Learning
۱۱۲ لوح فشرده چند رسانه ای آشنایی با خدمات بانکداری الکترونیک بانک تجارت
۱۱۳ سایت آموزش الکترونیکی www.olc.ir پیام آوران
۱۳۳ آموزش جامع دیفرانسیل انتگرال ۱ و ۲ و حسابان شرکت الکترونیکی و اطلاع رسانی جهان رایانه امین
۱۳۵ آموزش مکالمه انگلیسی در منزل شرکت الکترونیکی و اطلاع رسانی جهان رایانه امین
۱۴۴ PC GALAXY فناوران اطلاعات میرداماد
۱۴۲ موسیقی  سمیع رایان پرداز
e-Government
۱۱۴ بسته نرم افزاری Tadilai/OIS8 نرم افزاری عمران گستر
۱۴۱ دولت سبز سمیع رایان پرداز
۱۲۸ پورتال اطلاع رسانی بانک تجارت بانک تجارت
۱۳۱ سایت کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی
۱۴۵ نرم افزار قضا مجید رحیمی
پورتالهای اطلاع- خدمات رسانی
۱۲۸ پورتال اطلاع رسانی بانک تجارت بانک تجارت
۱۳۱ سایت کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی
۱۳۲ وب سایت همراه اول www.mci.ir ارتباطات سیار
۱۱۰ پرتال جامع خودرو کشور مشاورین گسترش الکترونیک ایما (مگا)

خواندن ادامه‌ی خبر
مدرسه آموزش سینمایی سینمافردا راه اندازی شد

مدرسه آموزش سینمایی سینمافردا راه اندازی شد

وبنا – مدرسه مجازی آموزش سینمایی سینما فردا به منظور آشنایی علاقمندان به عرصه سینما راه اندازی شد. به گزارش سایت سینمافردا، مجموعه سایت های اطلاع رسانی و آموزشی سینمافردا با بخشهای اطلاع رسانی ، آموزشی ، بانک اطلاعات فیلم کوتاه ، ثبت فیلم و بازار فیلم از شهریورماه سال جاری به منظور برقراری ارتباط با فیلمسازان عرصه فیلم کوتاه و تبادل اخبار و اطلاعات در این زمینه ، رسما فعالیت خود را آغاز کرده است.


به گفته مدیر سایت “طی برنامه ریزی و فازبندی های مختلف ، بخش های گوناگون این مجموعه سایتها طراحی و راه اندازی خواهند شد.” محمد علی حجازی در ادامه بیان کرد : در حال حاضر بخش آموزش سایت سینمافردا با عنوان مدرسه آموزش سینمایی با بخش هایی از جمله : تدوین فیلم ، کارگاه فیلمنامه ، تکنولوژی و سینما ، پرونده سینمای مستند ، پرونده سینمای دینی ، پرونده سینمایی انیمیشن ، پرونده سینمای اجتماعی ، مباحث نظری سینما و معرفی کتاب به منظور آشنایی علاقمندان به سینما و مباحث سینمایی راه اندازی شده است.


وی همچنین گفت : بزودی بخش آموزش سایت ، با ارائه جزوات تخصصی و معتبر از اساتید برجسته به افرادی که در سایت عضو شده اند ، گامی مثبت در ارائه آموزش از راه دور برخواهد داشت.
حجازی در پایان بیان کرد : مورد توجه قرار گرفتن سایت در بین علاقمندان فیلم کوتاه با عنایت به اینکه تنها شش ماه از راه اندازی آن می گذرد ، این اشتیاق را در میان مسئولین سایت ایجاد کرده است که نسبت به گسترش آن اقدام نمایند . لازم به ذکر است سایت سینمافردا به دو زبان انگلیسی و فارسی به آدرس www.cinemafarda.com قابل استفاده علاقمندان می باشد .

خواندن ادامه‌ی خبر