ماه: آذر ۱۳۸۷

کلوب دات کام ۴ ساله شد

کلوب دات کام ۴ ساله شد

وبنا – سایت کلوب دات کام با بیش از ۶۶۰ هزار کاربر وارد پنجمین سال فعالیت خود شد. تیم مدیریت سایت کلوب دات کام در متن خبر ارسالی به وبنا اعلام کرده است که در نظر دارند جهت افزایش رقابت کاربران ، بازیهای آنلاین را پیاده سازی و با برگزاری مسابقات گروهی رقابت و هیجان دو چندانی را برای خیل کاربران به ارمغان آورد.


در ادامه آمده است “خوشحالیم که در ۴ سال گذشته توانستیم ارتباط ایرانیان در کشورها و شهرهای مختلف را نزدیک و نزدیک تر کنیم و به قول بسیاری از اعضای عزیزمان در خارج از کشور ، کلوب توانسته غم جدایی از وطن  را برای آنها کم کند و احساس غربت و دوری از هموطنان را تقلیل دهد.”


وبنا نیز تولد چهار سالگی کلوب را به مدیران و کاربران این سایت تبریک می گوید و برای تمام این عزیزان آرزوی موفقیت دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
تمدید مهلت شرکت در رقابتهای بین المللی سایتها

تمدید مهلت شرکت در رقابتهای بین المللی سایتها

وبنا – دبیر جشنوراه دستاوردهای رایانه ای اعلام کرد با توجه به تعطیلات اعیاد قربان و غدیر و درخواست های رسیده به دبیرخانه WSA ایران، هماهنگی هایی با دبیرخانه جشنواره جهانی انجام شد تا مهلت شرکت آثار ایرانی در رقابتها تا پنجم دیماه تمدید شود.
دبیر همایش و رقابتهای دستاوردهای رایانه‌ای ایران (مقدماتی UN WSIS Award 2009) با بیان این مطلب افزود: آثار رایانه ای اعم از سایتها و نرم افزارها می توانند در شاخه های گوناگون این رقابتها شرکت کنند که در هر شاخه بین المللی ضمن معرفی برترین آثار، یک اثر برگزیده به عنوان نماینده ایران به رقابتهای جهانی ارسال می گردد.
احسان ریاضی اصفهانی ادامه داد: جشنواره جهانی WSA زیر نظر سازمان ملل متحد و اتحادیه جهانی مخابرات  برگزار می‌شود که در دو دوره گذشته حضور ایران در رقابتهای دستاوردهای رایانه‌ای جهان تا کنون سه اثر از ایران در میان آثار برتر جهان قرار گرفته اند.
وی ریاضی در پایان ضمن دعوت از تمام تولید کنندگان و صاحبان آثار رایانه ای و اینترنتی به ویژه شرکتها و سازمانها جهت حضور در این رقابتها اظهار امیدواری کرد که در تقارن این دوره رقابتها با سال نوآوری و شکوفایی، سومین حضور ایران در رقابتهای جهانی UN WSIS Award با موفقیت گسترده دستاوردهای رایانه‌ای کشور و نمایش توانمندیهای ایران اسلامی همراه باشد.
ریاضی اظهار داشت:  بخش بین المللی رقابتها  دارای هشت شاخه است که شامل دولت الکترونیک، آموزش الکترونیک، تجارت الکترونیک، محصولات فرهنگی الکترونیک، سرگرمی و بازی‌های رایانه‌ای، سلامت الکترونیک، ارایه الکترونیکی علوم و زیرساخت‌های الکترونیکی است. شاخه داخلی پورتالهای خدمات و اطلاع رسانی نهمین شاخه بوده و دستاوردهای رایانه‌ای دانشجویی شاخه دهم را تشکیل می‌دهند.
وی ضمن نام بردن از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، شورای عالی فناوری اطلاعات، شورای عالی اطلاع رسانی، شورای عالی انفورماتیک و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان حامیان دولتی این رقابتها توضیح داد: برای حضور در این دوره رقابتها، اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی می توانند با دریافت فرم از سایت www.WSA.ir و مطالعه شرایط شرکت در این رقابتها حداکثر تا پنجم دی ماه اقدام فرمایند. همچنین تلفن ۸۸۰۰۷۴۲۹ به امر مشاوره ارسال کنندگان آثار اختصاص دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
تغییرات سیستم تبلیغات تصویری در i30t

تغییرات سیستم تبلیغات تصویری در i30t

وبنا – سایت تبلیغاتی I30T اعلام کرد با توجه به تغییرات ایجاد شده در سیستم تبلیغات تصویری این سایت و لزوم بررسی کامل تمامی تغییرات، تبلیغات تصویری سایت به صورت موقت غیر فعال شده و در سایت های اعضا نمایش داده نمیشوند


مدیر سایت i30t به وبنا گفت این تبلیغات پس از بررسی کامل تغییرات ایجاد شده و اطمینان از صحت انجام آنها، مجددا در فعال شده و نمایش آنها در سایت های اعضا مجددا آغاز خواهد شد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.i30t.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بلاگفا وارد پنجمین سال فعالیت خود شد

بلاگفا وارد پنجمین سال فعالیت خود شد

وبنا – بلاگفا وارد پنجمین سال فعالیت خود شد. در ادامه متن کامل بیانیه بلاگفا در آستانه پنج سالگی منتشر شده است.


 “از آذرماه سال ۱۳۸۳ روزی که بلاگفا رسماً فعالیت خود را آغاز کرد چهار سال می‌گذرد و از امروز بلاگفا وارد پنجمین سال فعالیت خود خواهد شد. می‌دانیم که در این سالها بی نقص نبودیم اما اعتماد و همیاری کاربران سایت ما را مشتاق به ادامه راهی کرد که چندان ساده نبود. باعث افتخار است که در این زمان در جایگاهی ایستاده ایم که بزرگترین میزبان وبلاگهای فارسی هستیم و این بیش از هر چیز یادآور وظیفه سنگینی است که بر عهده داریم.”


“همانطور که در سال گذشته اشاره شده بود یکی از مهمترین برنامه های سال گذشته استفاده از راهکارهایی جهت حفظ و مدیریت بهتر اطلاعات و ترافیک سایت بود چرا که حجم اطلاعات کاربران و محتوای وبلاگها و همچنین ترافیک سایت در بین سایتهای ایرانی بی نظیر و از لحاظ فنی مدیریت آن نیاز به شیوه های فراتر از مدیریت سایتهای معمول دارد. خوشبختانه در سال گذشته توانسیم با بهینه سازی بانک اطلاعات سایت،  توسعه سخت افزار و نرم افزار و استفاده از راهکارهایی برای مدیریت بهتر اطلاعات به هدف سال گذشته نزدیک شویم و راه را برای جریان تغییرات جدید باز کنیم. همانطور که می‌دانید که در ماههای گذشته تغییرات فنی و افزدون امکانات جدید در سایت افزایش یافته است و خبر خوب این است که روند تغییرات فنی همچنان ادامه خواهد داشت. تلاش ما در سال آتی فعالیت سایت این خواهد بود با افزدون امکانات و بهینه سازی خدمات سایت در جهت رضایت بیشتر کاربران سایت حرکت کنیم. امکانات بصورت تدریجی به سایت اضافه شده تا کاربران را با یک سیستم کاملا جدید که نیازمند فرصت بیشتری برای آشنایی یا عادت در استفاده است غافلگیر نکنیم و در عین حال بتوانیم از نظرات کاربران در روند توسعه سایت نیز استفاده کنیم. امیدواریم و در عین حال نیازمند که همچون گذشته از مهر و یاری شما بهرمند باشیم.
مهرتان افزون علیرضا شیرازی”


وبنا ضمن تبریک ۵ سالگی بلاگفا به مدیر سایت بلاگفا جناب آقای علیرضا شیرازی برای ایشان آرزوی موفقیت دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
تور عکاسی دوربین دات نت

تور عکاسی دوربین دات نت

وبنا – تور عکاسی سایت دوربین دات نت ۲۶ تا ۲۹ آذرماه برگزار می شود. این بصورت مشترک توسط آژانس عکس دوربین.نت با همکاری موسسه طبیعت گردی سپیده سپاهان برگزار می شود.


علاقه مندان برای شرکت در این تور عکاسی می توانند تا تاریخ ۲۱ آذر برای شرکت در این برنامه ثبت نام کنند. برای اطلاعات بیشتر به سایت www.doorbin.net مراجعه کنید.


عکس : پویا رحیم زاده – مرنجاب

خواندن ادامه‌ی خبر
مهدی بوترابی شب یلدا از مدیریت سایت پرشین بلاگ خداحافظی میکند

مهدی بوترابی شب یلدا از مدیریت سایت پرشین بلاگ خداحافظی میکند

وبنا – مهدی بوترابی مدیر سایت پرشین بلاگ اعلام کرد در مراسم جشن شب یلدا از مدیریت سایت پرشین بلاگ خداحافظی میکند. وی به خبرنگار فارس گفت : “بعداز پنج سال مدیریت سایت به این نتیجه رسیدیم که ادامه مدیریت آن را به نیروهای جوان واگذار کنیم.”


بوترابی افزود: وظیفه ما این است که به جوانان اعتماد کنیم تا وقتی مدیریت عرصه‌های مختلف بعد از ما به جوانان واگذار می‌شود با بحران مواجه نشویم.


وی با اشاره به اینکه کماکان شخصاً مدیرعامل شرکت خصوصی پشتیبان پرشین‌بلاگ و سهام‌دار عمده آن خواهد بود، اظهار داشت: پرشین‌بلاگ دوران بحران و استرس‌های آغازین خود را پشت سر گذاشته و در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد.

خواندن ادامه‌ی خبر
نظرسنجی فروشگاه اینترنتی رایکالا

نظرسنجی فروشگاه اینترنتی رایکالا

وبنا – فروشگاه اینترنتی رایکالا در یک اقدام کم سابقه در میان وب سایت های فارسی، اقدام به نظر سنجی از مخاطب قبل از راه اندازی سرویس خود کرده است.
احسان امینی مدیر سایت به وبنا گفت : “در کل تحقیقات زیادی در مورد مشتری مداری کردم و بعد از پایان تحقیقات تصمیم داریم سایت را بصورت رسمی راه اندازی کنیم.”
وی افزود “این نظر سنجی برای تست زدن کاربران اینترنتی است که تمایل دارن نظرات خود را بدهند و این نظرات جنبه روانشناسی دارد. ما از جواب ها خواهیم فهمید که چطور با یک کاربر اینترنتی که می خواهد خرید کند بر خورد کنیم”
برای شرکت در این نظر سنجی به آدرس www.raikala.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
وب نوشته ها ۵ ساله شد

وب نوشته ها ۵ ساله شد

وبنا – سایت وب نوشته ها ۵ ساله شد. محمد علی ابطحی در سایت خود در آستانه ورود به ششمین سال وب نوشته ها می نویسد. “امروز آغاز ششمین سال وب نوشته هاست. نوشتن ۵ سال مداوم و هر روز کاری بود که گمان نمی کردم بتوانم انجام دهم. از لطف ده ها هزار نفر که روزانه خواننده ی من بودند ممنونم. ۵ سال نوشتن دنیایی از شیرینی و تلخی بود و مفیدترین تجربه ی عمرم. وب نوشت دیگر جزئی از زندگی روزمره ی من شده است. از خدا می خواهم بتوانم هم چنان بنویسم و خدمتگزار کوچک ملت ایران بمانم. همین!”


برای مشاهده سایت به آدرس www.webneveshteha.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر