ماه: مهر ۱۳۸۷

نمایشگاه رسانه های دیجیتال افتتاح شد

نمایشگاه رسانه های دیجیتال افتتاح شد

وبنا – نمایشگاه رسانه های دیجیتال اول آبان ۱۳۸۷ در محل مصلای تهران با حضور صفارهرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد. این نمایشگاه از تاریخ اول آبان ۱۳۸۷ تا دهم آبان ماه در شبستان مصلای تهران واقع در خیابان عباس آباد برگزار می شود.


نمایشگاه دیجیتال در ۶ بخش وب سایت ها، رسانه ها، نرم افزار، موبایل ، هنر دیجیتال و کودک و خانواده برگزار می شود. 

خواندن ادامه‌ی خبر
نسخه جدید سایت پیغامک راه اندازی شد

نسخه جدید سایت پیغامک راه اندازی شد

وبنا – نسخه جدید سایت مینی بلاگ پیغامک با ویژگی های جدیدی راه اندازی شده است. به گفته مدیر سایت از جمله این ویژگی ها می توان به تغییر گرافیکی سایت و بازنویسی مجدد تمامی کد های آژاکسی و CSS سایت برای بارگذاری سریع سایت اشاره کرد. همچنین تغییر نمای سایت یا همان پس زمینه اصلی سایت به دلخواه کاربران سایت از دیگر سرویس های سایت می باشد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.peyghamak.com مراجعه کنید.


 

خواندن ادامه‌ی خبر
قرار مجرمیت مدیر سایت خبری آگاه‌سازی صادر شد

قرار مجرمیت مدیر سایت خبری آگاه‌سازی صادر شد

وبنا – قاضی حسینیان رئیس شعبه ۱۰۸۳ دادگاه عمومی استان تهران درباره اتهام مهدی کاکاوند مدیر سایت خبری آگاه‌سازی مبنی بر افترا به شکایت مدیر مسئول روزنامه ایران قرار مجرمیت صادر کرد.


به گزارش فارس، قاضی حسینیان درباره اتهام مهدی کاکاوند مدیر سایت خبری آگاه‌سازی مبنی بر افترا از طریق انتشار مطالبی تحت عنوان «روزنامه ایران» منبع کدامین جریان، دولت یا مافیا؟!» در تاریخ ۸/۲/۸۷، و «نظر شما درباره دیدار سرزده رئیس‌جمهور از روزنامه ایران چیست» در تاریخ ۲۹/۱۰/۸۵ به شکایت سردار خدامی به وکالت از کاوه اشتهاردی مدیر مسئول روزنامه ایران، رأی بر مجرمیت متهم داد.


در خصوص این پرونده بین بازپرس شعبه دوازدهم دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت و دادیار اظهار‌نظر آن دادسرا در رابطه با اتهام مهدی کاکاوند مدیر سایت خبری آگاه‌سازی اختلاف نظر وجود داشت و بازپرس بر مجرمیت وی ابراز عقیده کرده بود و دادیار اظهار‌نظر به لحاظ طرح شکایت از طریق مدیر عامل مؤسسه مذکور در حالی‌که باید از طرف شخص حقیقی شکایت می‌کرد چرا که مطالب در رابطه با مدیرعامل مذکور و یا وصف درج سمت وی چاپ و انتشار نیافته بود بر منع تعقیب وی اظهار‌نظر و با مجرمیت متهم مخالفت کرده بود.


پرونده سایت www.agahsazi.com  برای اعلام نظر به شعبه ۱۰۸۳ دادگاه عمومی استان تهران فرستاده شده بود که قاضی حسینیان رئیس این شعبه با توجه به محتویات پرونده، شکایت شاکیان خصوصی که مطالب علیه وی انتشار یافته است و تحقیقات شعبه بازپرسی، مفاد قرار صادره و دفاعیات غیرموجه متهم و نظر به سایر قرائن موجود در پرونده نظر بازپرس پرونده را تأیید کرد.

خواندن ادامه‌ی خبر
چهارمین همایش روابط عمومی الکترونیک اردیبهشت ماه ۸۸ برگزار می شود

چهارمین همایش روابط عمومی الکترونیک اردیبهشت ماه ۸۸ برگزار می شود

وبنا – چهارمین همایش روابط عمومی الکترونیک هم زمان با گرامیداشت روز روابط عمومی دراردیبهشت ماه ۸۸ برگزار خواهد شد.
دکتر محمد سلطانی فر ٬ استاد دانشگاه و رییس کمیته علمی این همایش ٬ضمن بیان مطلب فوق افزود :دبیرخانه دایمی همایش روابط عمومی الکترونیک از ابتدای خردادماه سال جاری فعالیت های خود را آغاز کرده است. وی در خصوص ترکیب کمیته علمی چهارمین همایش روابط عمومی الکترونیک ٬ گفت : خوشبختانه کمیته علمی همایش هردوره نسبت به دوره قبل چه به لحاظ کمی و چه به لحاظ کیفی از رشد قابل قبولی برخوردار بوده است چنانکه تعداد ۳ نفری اعضای کمیته علمی در دو همایش اول و دوم به پنج نفر در همایش سوم و ۶ نفر در همایش چهارم ارتقا یافته است . دکتر سلطانی فر ازآقایان دکتر سعیدرضا عاملی ٬ دکتر یونس شکرخواه ٬ دکتر علی اصغر محکی ٬ دکتر داود زارعیان و دکتر حمید ضییایی پرور به عنوان اعضای کمیته علمی چهارمین همایش روابط عمومی الکترونیک نام برد و گفت : دبیرخانه همایش همچون گذشته از مشورت اساتید گرامی و به ویژه پروفسور معتمد نژاد پدر علوم ارتباطات ایران و پروفسور یحیی کمالی پور رییس ایرانی دپارتمان هنرهای زیبا و ارتباطات دانشگاه پوردو بهره مند خواهد بود.
دکتر سلطانی فر با اعلام این که پس از ماه مبارک رمضان ٬ فراخوان مقالات چهارمین همایش روابط عمومی الکترونیک منتشر خواهد شد گفت :تجلیل از استاد پیشگام روابط عمومی الکترونیک ٬ ارایه سفارش مقاله به برخی از اساتید و طرح و بررسی نتایج آخرین پژوهش های انجام شده در این حوزه به همراه انتشار سه عنوان کتاب جدید با موضوع روابط عمومی الکترونیک٬ تقدیر از نویسندگان مقالات برتر دانشجویی و ۵ وبلاگ نویس برتر روابط عمومی از جمله برنامه های پیش بینی شده چهارمین همایش روابط عمومی الکترونیک است.
وی افزود :اگرچه انتظارات و ضرورت ها از لزوم  شکل گیری سریع تر و توسعه شتابان تر روابط عمومی الکترونیک در وزارتخانه ها و سازمان های مختلف حکایت دارند اما آمارها حکایت از درک صحیح مدیران ارشد سازمان ها و اقدامات زیربنایی مدیران و کارشناسان روابط عمومی ها برای استقرار نظام روابط عمومی الکترونیک دارد.
 رییس کمیته علمی چهارمین همایش روابط عمومی الکترونیک از تمامی صاحبنظران ٬ اساتید ٬ دانشجویان ٬ مدیران و کارشناسان روابط عمومی درخواست کرد پیشنهادات خود را برای برگزاری موفق تر این همایش به آدرس اینترنتی  info@e-pr.ir  ارسال نمایند.


برای اطلاعات بیشتر به سایت www.e-pr.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
دات ایران تا سال ۲۰۰۹ به دامنه‌های جهانی می‌پیوندد

دات ایران تا سال ۲۰۰۹ به دامنه‌های جهانی می‌پیوندد

وبنا – معاون فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیوستن دات ایران (.ایران) به دامنه‌های شبکه اینترنت خبر داد و گفت: برای دسترسی جهانی به این دامنه اقداماتی صورت گرفته و طبق پیش‌بینی موسسه آیکان (ICANN) این دامنه تا سال ۲۰۰۹ به دامنه‌‌های جهانی می‌پیوندد. عبدالمجید ریاضی در گفت‌وگو با مهر به ثبت دامنه‌های فارسی اشاره کرد و گفت: به منظور اجرای دامنه فارسی دات ایران (.ایران) اقدامات مقدماتی صورت گرفته و تست‌های لازم انجام شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
نمایشگاه دائمی صنعت کاشی ایران

نمایشگاه دائمی صنعت کاشی ایران

وبنا – سایت جامع صنعت کاشی و سرامیک ایران با هدف دسترسی عموم به اطلاعات صنعت کاشی و گسترش این اطلاعات دراینترنت راه اندازی شد. این سایت اطلاعات کلی تمام کارخانجات و صنایع مرتبط با صنعت کاشی و سرامیک ایران را به صورت رایگان ثبت و در دسترس عموم قرار می دهد.
از مزایای این سایت دسته بندی تولیدکنندگان براساس محصولات تولیدی می باشد، که کار را برای کاربر آسان کرده و امکان دسترسی سریع کاربربه اطلاعات مورد نیازش را فراهم می سازد.
برای مشاهده سایت می توانید به آدرس  www.kaashi.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
اعتراض گروه آشیانه به هکرهای وهابی

اعتراض گروه آشیانه به هکرهای وهابی

وبنا – در پروژه جدید گروه امنیتی آشیانه، بیش از ۳۰۰ سایت وهابی که اکثرا سایت های مهم دولتی و سایت های دانشگاه ها و شرکت های وهابیون بودند توسط گروه امنیتی آشیانه هک و چهره تمامی این سایت ها به صفحه ای با درج نام هکرهای شیعه و آیه مبارکه “فمن اعتدى علیکم فاعتدوا علیه بمثل ما اعتدى‏ علیکم ؛ پس هر کس بر شما تعدى کرد مانند همان تعدى، بر او تعدّى کن” تغییر پیدا کرد.


این گروه امنیتی در گفتگو با سایت تراشه هدف از این کار را محکوم کردن اقدام غیراخلاقی وهابیون در هک کردن سرور سایت‌های شیعه از جمله سایت حرم حضرت معصومه (س)، سایت تخصصی قرآن و نهج‌البلاغه و سایت‌های مراجع معظم تقلید در چند روز گذشته بود.


این گروه در ادامه می افزاید: “در این پروژه ما به پنج سرور عربی نفوذ کرده و چهره سایت های وهابی مهمی از کشورهای عربستان، امارات ، بحرین … را که بر روی این سرورها قرار داشتند را با صفحه ای با درج نام هکرهای شیعه و آیه مبارکه ذکر شده تغییر دادیم. در روز شنبه ۳۰ شهریور عملیات نفوذ به سرور وب سایت های فوق الذکر شروع شد که پس از ۳ روز فعالیت شبانه روزی در صبح روز دوشنبه ۱ مهر ۸۷ آیه مبارکه سوره بقره در کلیه وب سایتهای فوق الذکر عربی قرار گرفت. پیش از این در حدود دو سال پیش ما پروژه هایی در زمینه هک کردن ۱۰۰ سایت اسراییلی و ۵۰۰ سایت دانمارکی و حدود دو ماه پیش پروژه ای در زمینه هک کردن ۱۰۰ سایت مهم عربی که اسم خلیج فارس را به نام جعلی خلیج عرب تغییر داده بودند داشتیم ولی اینبار هدف تنها سایت های وهابیون بود.”


سخنگوی این گروه در ادامه اظهار داشت: “جهت جلوگیری از متوجه شدن سریعتر مسئولین این سرورها، فایل اصلی برخی از سایت ها با نام Index را عوض نکرده ایم و تنها فایلی با نام Ashiyane بر روی این سایت ها قرار داده ایم. در اکثر این سایت ها توانایی تغییر صفحه اصلی را داشتیم ولی بخاطر شیعه بودن اینکار را نکردیم چون نمی خواستیم به سایت های وهابیون که جزیی از مسلمانان هستند خسارت وارد کنیم.” لازم به ذکر است که این ۳۰۰ سایت بر روی پنج سرور مختلف با سیستم عامل های ویندوز ۲۰۰۳ و لینوکس بودند.


برای مشاهده لیست برخی از سایتهای هک شده در اینجا کلیک کنید.

تمامی این سایت ها را در سایت بین المللی Zone-H ثبت کردیم که در زیر لینک ثبت شدن بعضی از این سایت های هک شده را می توانید مشاهده کنید:
لینک ۱لینک ۲لینک ۳لینک ۴لینک ۵لینک ۶

در لیست این ۳۰۰ سایت، سایت های مهمی چون سایت مجموعه اسلام، سایت دانشگاه اماراتی وهابیون عجمان، سایت طرفداران وهابیت، سایت فروش سکه طلای امارات، سایت زمان عربستان، شبکه بانک دراهم امارات، سایت دانشگاه متخصصان عربستان، سایت کارخانه شکر امارات، سایت هیئت مردم امارات و … به چشم می خورد که چهره برخی از این سایت های هک شده هنوز توسط مدیران آنها اصلاح نشده است. جهت مشاهده کلیه سایت های های هک و ثبت شده توسط آشیانه در Zone-h و همچنین میزان اهمیت هر حمله می توانید به این لینک مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر