ماه: شهریور ۱۳۸۷

اعتراض گروه آشیانه به هکرهای وهابی

اعتراض گروه آشیانه به هکرهای وهابی

وبنا – در پروژه جدید گروه امنیتی آشیانه، بیش از ۳۰۰ سایت وهابی که اکثرا سایت های مهم دولتی و سایت های دانشگاه ها و شرکت های وهابیون بودند توسط گروه امنیتی آشیانه هک و چهره تمامی این سایت ها به صفحه ای با درج نام هکرهای شیعه و آیه مبارکه “فمن اعتدى علیکم فاعتدوا علیه بمثل ما اعتدى‏ علیکم ؛ پس هر کس بر شما تعدى کرد مانند همان تعدى، بر او تعدّى کن” تغییر پیدا کرد.


این گروه امنیتی در گفتگو با سایت تراشه هدف از این کار را محکوم کردن اقدام غیراخلاقی وهابیون در هک کردن سرور سایت‌های شیعه از جمله سایت حرم حضرت معصومه (س)، سایت تخصصی قرآن و نهج‌البلاغه و سایت‌های مراجع معظم تقلید در چند روز گذشته بود.


این گروه در ادامه می افزاید: “در این پروژه ما به پنج سرور عربی نفوذ کرده و چهره سایت های وهابی مهمی از کشورهای عربستان، امارات ، بحرین … را که بر روی این سرورها قرار داشتند را با صفحه ای با درج نام هکرهای شیعه و آیه مبارکه ذکر شده تغییر دادیم. در روز شنبه ۳۰ شهریور عملیات نفوذ به سرور وب سایت های فوق الذکر شروع شد که پس از ۳ روز فعالیت شبانه روزی در صبح روز دوشنبه ۱ مهر ۸۷ آیه مبارکه سوره بقره در کلیه وب سایتهای فوق الذکر عربی قرار گرفت. پیش از این در حدود دو سال پیش ما پروژه هایی در زمینه هک کردن ۱۰۰ سایت اسراییلی و ۵۰۰ سایت دانمارکی و حدود دو ماه پیش پروژه ای در زمینه هک کردن ۱۰۰ سایت مهم عربی که اسم خلیج فارس را به نام جعلی خلیج عرب تغییر داده بودند داشتیم ولی اینبار هدف تنها سایت های وهابیون بود.”


سخنگوی این گروه در ادامه اظهار داشت: “جهت جلوگیری از متوجه شدن سریعتر مسئولین این سرورها، فایل اصلی برخی از سایت ها با نام Index را عوض نکرده ایم و تنها فایلی با نام Ashiyane بر روی این سایت ها قرار داده ایم. در اکثر این سایت ها توانایی تغییر صفحه اصلی را داشتیم ولی بخاطر شیعه بودن اینکار را نکردیم چون نمی خواستیم به سایت های وهابیون که جزیی از مسلمانان هستند خسارت وارد کنیم.” لازم به ذکر است که این ۳۰۰ سایت بر روی پنج سرور مختلف با سیستم عامل های ویندوز ۲۰۰۳ و لینوکس بودند.


برای مشاهده لیست برخی از سایتهای هک شده در اینجا کلیک کنید.

تمامی این سایت ها را در سایت بین المللی Zone-H ثبت کردیم که در زیر لینک ثبت شدن بعضی از این سایت های هک شده را می توانید مشاهده کنید:
لینک ۱لینک ۲لینک ۳لینک ۴لینک ۵لینک ۶

در لیست این ۳۰۰ سایت، سایت های مهمی چون سایت مجموعه اسلام، سایت دانشگاه اماراتی وهابیون عجمان، سایت طرفداران وهابیت، سایت فروش سکه طلای امارات، سایت زمان عربستان، شبکه بانک دراهم امارات، سایت دانشگاه متخصصان عربستان، سایت کارخانه شکر امارات، سایت هیئت مردم امارات و … به چشم می خورد که چهره برخی از این سایت های هک شده هنوز توسط مدیران آنها اصلاح نشده است. جهت مشاهده کلیه سایت های های هک و ثبت شده توسط آشیانه در Zone-h و همچنین میزان اهمیت هر حمله می توانید به این لینک مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
اولین جشنواره ملی طنز اینترنتی برگزار می‌گردد

اولین جشنواره ملی طنز اینترنتی برگزار می‌گردد

وبنا – اولین جشنواره ملی طنز اینترنتی، با هدف شناخت طنزنویسان اینترنتی و حمایت از آن‌ها، ایجاد فضای سالم رقابتی، معرفی الگوهای درست طنزنویسی و دوری از هجو و هزل‌نویسی و ایجاد تعامل مناسب بین فضای مطبوعاتی آغاز به کار کرد. روابط عمومی جشنواره طنز اینترنتی اعلام کرد: همه وبلاگ‌نویسان و کسانی که در وب سایت‌های شخصی یا مطبوعاتی مشارکت دارند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. آثار رسیده در این جشنواره از دو نظر محتوایی، متنی و گرافیکی (طراحی وبلاگ یا سایت) مورد بررسی قرار می‌گیرد و متقاضیان، تا پایان دوازدهم مهرماه، فرصت دارند تا در این جشنواره ثبت نام کنند. در روز اختتامیه‌ی این جشنواره، که در تالار نگین غرب تهران برگزار می‌شود، به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد، که به نفرات اول، دوم و سوم به ترتیب سه سکه بهار آزادی، دو سکه بهار آزادی و یک سکه بهار آزادی اهدا می‌گردد. متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این جشنواره، می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.webtanz.net مراجعه نمایند.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت نمایشگاه هنری زادگاه آب راه اندازی شد

سایت نمایشگاه هنری زادگاه آب راه اندازی شد

وبنا – کمیته معماری کانون نخبگان پژوهش و فناوری ایران (خانه هنر و معمار) به منظور تقدیس آب این موهبت الهی، و بزرگداشت آداب دیرین ایران و ایرانی، و در جهت ارتقای سطح خلاقیت و تصورات هنری هنرمندان، معماران این مرز و بوم و در پیروی از سنت شکرگزاری در تمدن باستانمان همایشی با عنوان زادگاه آب در کویر برگزار خواهد نمود این همایش در سه بخش طراحی معماری، عکاسی و گرافیک داوری خواهد شد و در سه فصل مسابقه، سمینار، نمایشگاه آثار برگزیده پیگیری خواهد شد.


به گفته دبیر نمایشگاه هنری زادگاه آب ، تمامی آثار رسیده در سایت نمایشگاه و بصورت مجازی نمایش داده می شوند.


هیئت علمی دانشگاه های مختلف معماری در این امر قضاوت خواهند نمود که ذکر اسامی این اساتید گویای تراز بالای این همایش است. ۱- دکتر داراب دیبا ۲- دکتر سیمون آیوازیان ۳- دکتر سیامک پناهی ۴- دکتر حسن اصانلو ۵- استاد امیر هوشنگ اردلان ۶- استاد ضیاء الدین جاوید ۷- استاد آرتور امیدآذری به نفرات برتر از هر سه گروه جوایز ارزنده ای به انضمام لوح یادبود، گواهی شرکت در همایش از جانب کانون نخبگان پژوهش و فناوری ایران به کلیه شرکت کنندگان تقدیم خواهد شد.


مراسم معرفی و نقد و بررسی آثار برتر و همچنین ارائه مقالات و سمینار در مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد نمایشگاههای برای هر سه گروه به طور مجزا از آثار برگزیده برگزار خواهد شد.


به گفته دبیر نمایشگاه شرکت تمای افراد در این همایش با رعایت مقررات آزاد است. استفاده از هر گونه نرم افزارهای کامپیوتری در گروه معماری و گرافیک ممنوع می براشد. کل آثار بصورت دست آزاد باید ارائه شوند. قطع شیت ها ۷۰ * ۵۰ و حداکثر از هر شرکت کننده دو شیت پذیرفته خواهد شد. 
در گروه عکاسی قطع عکس های ارائه شده باید در رنج کاغذهای A3 و A2 واقع شده باشد از داوری اثار کوچکتر از A3 و بزرگتر از A2معذور می باشد. استفاده از هر نوع دوربین بلا مانع میباشد.


برای اطلاعات بیشتر به سایت www.zadgaheab.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
باگ امنیتی کوچک در سایت کلوب

باگ امنیتی کوچک در سایت کلوب

وبنا – سیاوش محمودیان کارشناس امنیت فناوری اطلاعات یک باگ امنیتی کوچک در سایت کلوب کشف کرد. وی به وبنا گفت: “همانطور که همیشه گفته ام در تمام سایت ها، حتی سایت های سرشناسی مانند MySpace و Yahoo! 360  که جزو بزرگترین جوامع مجازی هستند ممکن است مشکلات امنیتی وجود داشته باشد. به عنوان مثال باگ های XSS ای که چند مدت پیش در MySpace کشف شد یا حفره ای که در سایت Yahoo! 360 موجب هک شدن تعداد زیادی از کاربران این سایت شد.”


وی در ادامه به وبنا گفت “خوشبختانه سایت کلوب باگ های بزرگی ندارد یا شاید بهتر باشد بگویم پیدا کردن همچین باگ هایی در آن دشوار است، و این نشان دهنده ی طراحی خیلی دقیق این وبسایت و قدرت طراحانش است. اما یک مشکل خیلی کوچک وجود دارد که من همین جا به آن شاره می کنم تا طراحان سریعاً آن را بر طرف کنند”


به گفته وی مشکل در سیستم چت سایت کلوب می باشد که این امکان را فراهم می کند بدون لاگین کردن در سایت کاربران بتوانند از طرف شناسه ی کلوبی که پسوردش را ندارند به هر یک از کاربران کلوب پیام زنده بدهند.


شایان ذکر است به دلیل مسائل امنیتی برای سایت کلوب و کاربران سایت انتشار اطلاعات فنی در این خصوص امکان پذیر نیست.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت به روز شد

سایت مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت به روز شد

وبنا – سایت مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت به روز شد. برخی از مطالب جدید سایت بدین شرح می باشد:
چرا حتی اجرای تکنیک های مدیریت منجر به بهبود در سازمان های ما  نمی شود
آنچه باید به عنوان یک مدیر بدانید
هفت راهکار برای مذاکرات و معاملات تجاری
جنبه های اخلاقی نام و نشان تجاری در افزایش اعتبار شرکت در اجتماع
مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت با ساختار جدید آغاز بکار کرد
ده سوء تعبیر از موفقیت
دیوارهای شیشه ای
دوازده گام برای ترقی و گرفتن ترفیع
مانع پیشرفت شما در سازمان کیست ؟
چهار فاکتور موفقیت شغلی
تاریخچه شرکت Xerox

برای مشاهده سایت به آدرس www.mmic.ir مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
هفتان عضو تازه می‌پذیرد

هفتان عضو تازه می‌پذیرد

وبنا – حدود دو سال از مسدود شدن عضویت در سایت هفتان می‌گذرد. به گفته مدیر سایت هفتان اکنون سایت خبری گروهی هفتان به شکل محدود، کاربر تازه می‌پذیرد.


به گفته وی به دلایلی که برای خواهندگان با ایمیل توضیح خواهیم داد، شیوه‌ی عضوگیری جدید به شکل دستی و مشروط است. کسانی که مایل‌اند با عضویت در هفتان، امکان انتشار لینک را مستقیماً یابند، می‌توانند با فرستادن ایمیل به آدرس info@haftan.com درخواست خود را اعلام کنند. این ثبت‌نام دومرحله‌ای ست. در مرحله‌ی نخست، ایمیل خود را با ذکر نام کامل خود، و اگر وبلاگ‌نویس یا صاحبِ سایت هستید، همراه آدرس وبلاگ یا سایت خود بفرستید تا ایمیلی حاوی فایل توضیحاتِ لازم و شرایطِ عضویت برای شما فرستاده شود.


به گفته وی مهلت ثبت‌نام برای ثبت‌نام از دهم شهریور تا هفدهم شهریورماه ۸۷ است و این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.


مدیر سایت هفتان همچنین از کاربران فعال کنونی و اعضای غیرفعال سایت خواست «آداب هفتان» برای فرستادن لینک را که به‌تازگی ویرایش شده، در صفحه‌ی ارسال لینک هفتان با دقت مطالعه کنند. اعضایی هم که مدتی طولانی ست فعالیتی در هفتان به جز استفاده از لینک‌های دیگران ندارند، به مرور عضویت‌شان لغو خواهد شد تا نام کاربری‌شان در صورت نیاز، به خواهندگان جدید تعلق گیرد.

خواندن ادامه‌ی خبر
همایش بین المللی یادگیری الکترونیکی برگزار می شود

همایش بین المللی یادگیری الکترونیکی برگزار می شود

وبنا – از سالهای گذشته مقوله یادگیری الکترونیکی مورد نظر سیاستگزاران بخش فناوری اطلاعات کشور بوده است و نتایج آن نیز امروزه در قالب دانشگاه های مجازی متبلور گردیده است، از طرف دیگر سازمان های متعددی نیز به منظور افزایش کارایی و اثربخشی آموزش های خود از یادگیری الکترونیکی بهره برده اند؛ اما متاسفانه تا کنون کمتر فرصتی دست داده تا از یک طرف نتایج حاصل از این تجربیات به اشتراک گذاشته شده و از طرف دیگر رویکردها، شیوه ها و فناور های نوین یادگیری مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. سازمان مدیریت صنعتی و شرکت رایازیتون در این همایش قصد دارند با استفاده از تجربیات و دانسته های اساتید صاحبنظر در حوزه E-Learning بستری برای به اشتراک گذاری تجارب و معرفی مباحث نوین یادگیری الکترونیکی، فراهم نمایند تا شاهد رشد هر چه بیشتر بکارگیری موثر فناوری اطلاعات در حوزه آموزش و یادگیری باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس www.elc.ir مراجعه بفرمایید.

خواندن ادامه‌ی خبر
دادگاه به مجرمیت سایت «الف» رای داد

دادگاه به مجرمیت سایت «الف» رای داد

وبنا – روزنامه اعتماد – قاضی حسینیان رئیس شعبه ۱۰۸۳ دادگاه عمومی تهران درباره حل اختلاف میان بازپرس دادسرای کارکنان دولت و دادیار اظهارنظر دادسرا، در پرونده های شکایت حسین موسویان و احمد قلعه بانی از مدیر سایت «الف» به تایید نظر بازپرس مبنی بر قرار مجرمیت مدیر این سایت رای داد.

به گزارش ایسنا با شکایت حسین موسویان عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته یی و احمد قلعه بانی مدیر وقت سایپا، پرونده یی برای احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی و مدیر سایت خبری «الف» به اتهام افترا و نشر اکاذیب در دادسرای کارکنان دولت تشکیل شد. بازپرس رسیدگی کننده به پرونده در رابطه با شکایت سیدحسین موسویان در مورد اتهام افترا، قرار مجرمیت و در رابطه با نشر اکاذیب قرار منع تعقیب صادر می کند. دادیار اظهارنظر ضمن مخالفت با مجرمیت متهم بر منع تعقیب توکلی نظر می دهد.

خواندن ادامه‌ی خبر
دور جدید فعالیت پایگاه کارمند نیوز

دور جدید فعالیت پایگاه کارمند نیوز

وبنا – پایگاه خبری کارمند نیوز که در سال گذشته و به جهت پوشش اخبار اصولگرایان گشایش یافته بود ، کنون در ظاهری جدید و با مدیریت نو دور جدیدی از فعالیت خود را آغاز نموده است. این پایگاه توسط جامعه اسلامی کارمندان تاسیس شد و در دور گذشته با مدیریت مرتضی سبحانی نیا فعالیت می نمود اکنون به جهت تغییر سیاست های کلان پایگاه با سبحانی نیا وداع گفته و به سردبیری مشترک یوسف خوش نقش و محمد منتظری و مدیر مسئولی سید کمال سجادی ، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری فعالیت خواهد نمود.

خواندن ادامه‌ی خبر