ماه: تیر ۱۳۸۷

مدیر بالاترین در گفتگو با گلوبال وویس

مدیر بالاترین در گفتگو با گلوبال وویس

وبنا – به نقل از گلوبال وویس – بالاترین وب ‌سایتی به زبان فارسی است که با استفاده از فیدبک خوانندگان لینکهای جالبتر را به خوانندگان خود معرفی می کند. خوانندگان این سایت با دادن نمره مثبت و منفی به لینکها بر اساس جالب بودنشان، به بقیه خوانندگان کمک می‌کنند که  لینکهای جالبتر را ببینند. در کمتر از ۲ سال، بالاترین مبدل به یک منبع مهم اطلاعاتی و اجتماعی شده است. مهدی یحیی نژاد، بنیانگذار بالاترین که دارای دکترای فیزیک از دانشگاه ام ای تی، و نیز یکی از بنیانگذاران و اداپتیک دات کام است در مصاحبه ای از پروژه و چشم اندازها یی که بالاترین در آینده خواهد داشت با ما سخن می گوید.

برای ما بگویید که چطور سایت بالاترین را راه انداختید و  راز موفقیت آن در چیست؟
من بالاترین را در ۱۶ ماه اوت سال ۲۰۰۶ راه انداختم. تا الان ۳۰۰ هزار مطلب جدید در این سایت گذاشته شده و  پنج میلیون رای و یک میلیون نظر هم به ثبت رسیده است. البته من موفقیت بالاترین را فراتر از این اعداد و ارقام براورد می کنم .این سایت توسط خبرنگاران وبلاگرهای ایرانی و نیز خارجی خیلی زیاد خوانده می شود. در نتیجه بحثها و گفتگوهایی که در این سایت صورت می گیرد در خیلی از کشورها ومناطق مختلف انعکاس چشمگیری داشته است.


شما از  سایت دیگ آمریکایی برای راه اندازی بالاترین الهام گرفته اید.آیا فکر می کنید که یک فیس بوک ایرانی هم می تواند موفق شود؟
بله، من فکر می کنم که یک فیس بوک فارسی که شامل مطالب دانشگاهی و دبیرستانی باشد میتواند خیلی جالب وجذاب واقع شود البته واضح است که این هم بستگی به کیفیت طراحی سایت دارد.


سهم بلاگرها دربالاترین چگونه است؟
این بخش خیلی حائز اهمیت می باشد. بلاگرها اکثریت بازدیدکنندگان فعال این سایت را تشکیل می دهند. بالاترین همچنین جایی است برای بلاگهای فارسی که بتوانند خوانندگان زیادی برای نوشته هایشان پیدا کنند. انتقادات و نظراتی که درباره مطالب بلاگهای بالاترین میدهند بیشتراوقات ازنظراتی که درباره نسخه اصلی ان مطالب میدهند خیلی بیشتر است.  


بالاترین گامی روبه جلو برای رسانه های شهروندی به خصوص ایرانی بوده است. پیشرفت رسانه ها در کشور را چگونه می بینید.
ایران در زمینه رسانه های مردمی پیشرفت داشته چرا که از جمله کشورهایی است که بلاگها در ان خیلی طرفدار پیدا کرده اند. اما برای نگه داشتن این ریتم خیلی دچار مشکل بوده است.هر رسانه شهروندی باید با برگزاری سمینارها تقویت شده و از سوی بخش خصوصی حمایت شود. ولی در ایران چنین اتفاقی نیافتاده است.

آیا راه اندازی بخش انگلیسی بالاترین را مد نظر دارید؟
نه به این زودیها. درحال حاضربرروی پروژه دیگری متمرکزم اداپتیک دات کام که از تجربه ام در بالاترین نشات میگیرد. هدف این پروژه مهیا کردن امکانات لازم برای بلاگرها میباشد تا به این وسیله بتوانند مطالبشان را در بلاگهایشان و نیز جاهای دیگر بگذارند. من سعی می کنم  که شیوه  راحتی برای درک مطالب و تبلیغ کردن آنها خلق کنم. البته سلسله مراتبی برای رسیدن به این هدف وجود د ارد.


ایا ایده ای دارید که بخواهید با خوانندگان ما در میان بگذارید
من سعی می کنم خودم را با ایده های جدید روبرو کنم. خیلی راحت است که دچار روزمرگی شویم. یک کاری را که من انجام میدهم این است که هر دفعه که می خواهم هواپیما سوار شوم، بر حسب اتفاق یک مجله جدید می خرم و خودم را با ایده های جدید در زمینه های مختلف آشنا می کنم.

خواندن ادامه‌ی خبر
قرار منع تعقیب مدیر سایت بازتاب صادر شد

قرار منع تعقیب مدیر سایت بازتاب صادر شد

قرار منع تعقیب مدیر سایت بازتاب از سوی شعبه ۱۰۸۳ دادگاه عمومی استان تهران صادر شد.


به گزارش فارس، قاضی حسینیان با توجه به محتویات پرونده، تحقیقات شعبه بازپرسی، دفاعیان متهم و نماینده سایت بازتاب مفاد قرار صادره در رابطه با شکایت رحیمی به لحاظ عدم اشاره به مشخصات نامبرده و دستگاه نظارتی مورد تصدی ایشان، در مورد شکایت نجفی به لحاظ عدم ارائه مستندات و رونوشت مطالب نشر و در رابطه با سایر مورد به لحاظ عدم احراز توجه اتهام به متهم و عدم احراز سوء‌نیت متهمان ضمن عدم احراز ارتکاب بزه با تأیید نظر بازپرس به منع تعقیب متهمان به کیفیت مزبور، حل اختلاف می‌کند و رأی صادره قطعی است.


اتهامات فؤاد صادقی، مدیر سایت بازتاب و امیرعلی امیری در این پرونده توهین، افترا و نشر اکاذیب در سایت به شکایات اداره حقوقی و دعاوی بانک ملی ایران با عنوان «بلاتکلیفی در مدیریت‌های ارشد مهم‌ترین بانک کشور» در تاریخ ۲/۲/۸۵، محمدرضا مصلحی معاون وقت حقوقی، مجلس و منابع انسانی وزارت رفاه و تأمین اجتماعی با عنوان «انتصاب یک بازنشسته به معاونت وزارت رفاه» در تاریخ ۱۴/۱۰/۸۴ و حمیدرضا شهسواری مدیرکل وقت حقوقی،‌ قوانین و مقررات وزارت رفاه و محمدرضا رحیمی رئیس وقت دیوان محاسبات کشور با عنوان «از محافل شبانه تا مبارزه با مفاسد اقتصادی» در تاریخ ۲۱/۰۳/۰۸۴ است.


همچنین دیگر شاکی این پرونده محسن نجفی‌خواه مشاور و مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور حقوقی دستگاه‌های ریاست جمهوری در رابطه با چاپ مطالبی در این سایت در خصوص عدم پرداخت بودجه ارزی و ریالی مربوط به سیستم حمل و نقل عمومی تهران به ویژه مترو توسط دولت و کارشکنی در پرداخت بودجه مذکور است.
در رابطه با این سایت که متهمان آن مدیر سایت بازتاب و امیر علی امیری هستند، بین بازپرس شعبه اول دادسرای کارکنان دولت و رسانه و دادیار پرونده اختلاف‌نظر وجود داشت و بازپرس پرونده به لحاظ عدم ارائه ادله کافی، عدم توجه اتهام و فقد عنصر معنوی بزه بر منع پیگرد و دادیار به لحاظ عدم ارائه ادله دال بر صحت موارد منتشره توسط متهمان با منع تعقیب ایشان مخالفت کرده بود و برای اعلام رای نهایی به شعبه ۱۰۸۳ ارسال شده بود.

خواندن ادامه‌ی خبر
پرداخت آنلاین در کتابفروشی رسم راه اندازی شد

پرداخت آنلاین در کتابفروشی رسم راه اندازی شد

وبنا – در این کتابفروشی، کتاب‌ها برحسب موضوع دسته‌بندی شده‌ است که دسترسی کاربران به کتاب‌های مورد نظر را آسان‌ کرده است. کاربران با داشتن هر یک از کارت‌های بانکی عضو شتاب (بانک‌های ملی، ملت، تجارت، سپه، صادرات، رفاه، کشاورزی، صنعت و معدن، پارسیان، سامان و …) می‌توانند به صورت آنلاین کتاب‌های مورد علاقه خود را خرید کنند. همچنین کاربرانی که هیچ‌گونه کارت بانکی ندارند، می‌توانند از طریق پرداخت حواله بانکی به یکی از بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سپه و پارسیان (شماره حساب در بخش خرید درج شده است) نسبت به خرید کتاب‌های مورد نظرشان اقدام کنند.


برای مشاهده سایت به آدرس www.rasm.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
فراخوان عکس سومین جشنواره عکس خبری دوربین نت

فراخوان عکس سومین جشنواره عکس خبری دوربین نت

وبنا – پایگاه عکس خبری دوربین‌نت سومین دوره جشنواره عکس خبری دوربین‌نت و دومین دوره انتخاب برترین عکاسان سال را برگزار می‌کند.

به گفته مدیر سایت تقدیر و تشکر از فعالیت اعضای دوربین نت در سال گذشته ، نمایش عکسهای برتر سال دوربین‌نت ، مراسم ویژه چهارمین سالگرد تاسیس دوربین ، انتخاب عکسهای برتر خبری سال و اهدای جوایز توسط اعضای دوربین‌نت ، برگزاری کارگاه و سخنرانی عکاسان برتر کشور در رابطه با عکاسی و عکس خبری و انتخاب برترین عکاسان سال ۸۶ ایران به انتخاب عکاسان رسانه‌ها از اهداف این مراسم می باشد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.doorbin.net مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
توقیف سایت ۶۰۰تومان به دلیل فروش نرم افزارهای دارای کپی رایت

توقیف سایت ۶۰۰تومان به دلیل فروش نرم افزارهای دارای کپی رایت

وبنا – سایت اینترنتی 600تومان که در زمینه کپی نرم افزارهای قانونی در کشور فعالیت می کرد با شکایت مجمع ناشران الکترونیک و به حکم دادگاه توقیف و مدیر آن تحت تعقیب قرار گرفت.
این فرد توسط مجمع ناشران الکترونیک کشور این فرد به دام قانون گرفتار شد. کاربران پس از مراجعه به سایت پیام “این سایت بنا به حکم مقام قضایی بدلیل نقض حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای توقیف گردیده شد” را مشاهده می کنند.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.600toman.com مراجعه کنید.


 

خواندن ادامه‌ی خبر
شروع به کار جشنواره طراحی سایت ایران

شروع به کار جشنواره طراحی سایت ایران

وبنا – جشنواره طراحی سایت ایران آغاز به کار کرد. به گزارش دبیرخانه این جشنواره، این جشنواره کار خود را آغاز نموده است. به گفته دبیر جشنواره دوره اول تحقیقاتی این پروژه به پایان رسیده و معیارهای ارزیابی سایت ها در این جشنواره پس از مطالعات بسیار در جشنواره های بین المللی و مشاوره با اساتید برتر الکترونیک و ارتباطات به دست آمده است. به گفته وی توضیحات بیشتر و زمان برگزاری این جشنواره را در نیمه مرداد اعلام خواهد شد. برای مشاهده سایت به آدرس www.webdesign-festival.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جشن تیرگان بر شما هم میهنان  گرامی فرخنده باد

جشن تیرگان بر شما هم میهنان گرامی فرخنده باد

جشن تیرگان در گاهنامه باستانی سیزدهم تیر و در گاهنامه امروزی دهم تیر ماه میباشد و در چنین روزی هست که نام ماه و روز این همان و یکسان میگردد . این جشن ۹ روزه میباشد و یکی از برجسته ترین جشنهای ایرانی است.


این جشن به گفته ای سالگرد همان روزی است که چون ایران و توران پیمان بستند تا کمانداری از ایارن با انداختن تیری مرز میان ایران و توران را نمایان سازد  آرش کمانگیر برگزیده شد و وی هب اندازه ای از توان و نیروی خویش انرژی روی این کار گذشات که پس از پرتاب تیر از کمنان در دم جان به جان آفرین داد و همانجا افتاد .


درباره آیین بسیار زیبای این جشن هم میتوان از فال و کوزه که یکی از سرگرمی های مردم در این روز با شکوه میباشد نام برد. افزون بر این در این جشن با شکوه و زیبا مراسم آبریزان نیز برگذار میگردد که برای گرامی داشت فرشته تیشتر یا باران میباشد که آب بر روی یکدیگر میپاشند و چون در زمانی که این جشن برگذار میگردد گرما در اوج است پاشیدن آب خنک به روی یکدیگر خوشی بی همتا و فراوان و فراموش نشدنی در پی دارد و از این گذشته آب نماد روشنی نیز میباشد.


همچنین نیاکانمان در روز نخست از این جشن پس از خوردن شیرینی و آجیل بندی به نام تیر و باد که از هفت ریسمان هریک به رنگی جداگانه بافته شده بود به دستشان میبستند و در پایان ۹ روز جشن روز نهم این بند را باز میکردند و به باد میسپردند تا آرزوهای دیرینه و خواست های درونیشان را به گونه پیام به نزد فرشتگان و نگهبانان آسمانی ببرد.

خواندن ادامه‌ی خبر
وبنا دو ساله شد

وبنا دو ساله شد

وبنا – خبرگزاری وب سایت های ایران دو ساله شد. تیر ماه سال ۱۳۸۵ خبرگزاری وب سایت های ایران به نام وبنا فعالیت خود را در زمینه انتشار اخبار مربوط با سایت های اینترنتی فارسی آغاز کرد. خبرگزاری وب سایت های ایران، وبنا، در طول دو سال فعالیت خود بصورت متوسط، روزانه ۲.۸ خبر منتشر کرده است.


یکی از ویژه گی های وبنا انتشار تخصصی اخبار مربوط به سایت های فارسی است. سایت های جدید، سرویس های جدید، فیلترینگ، مشکلات فنی، وبلاگ و نشریات الکترونیکی از گروه های اصلی خبری در وبنا می باشند.


یکی از بخش های جدید که در سال گذشته به وبنا اضافه شد، امکان مشاهده اخبار سال های قبل در همان روز است. برای نمونه شما در هر تاریخی که باشید می توانید اخبار و رویداد های سال گذشته در همان روز را نیز مشاهده کنید.


خبرگزاری وبنا بصورت متوسط روزانه ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نمایش صفحه دارد که مربوط به 900 تا ۱۱۰۰ کاربر می باشند.

وبنا امیدوار است در طول سال جاری و در سومین سال فعالیت خود، بتواند با تولید خبر های بیشتر و گزارش های تحلیلی از وب فارسی اطلاعات جامع تری را در اختیار علاقه مندان به وب فارسی قرار دهد. از این رو از تمام همکاران و علاقه مندان دعوت می کند که در صورت تمایل در جهت توسعه وبنا همکاری نمایند.


بازتاب های خبری :
ایتنا – تراشه – تحلیل فناوری اطلاعات

خواندن ادامه‌ی خبر
حمایت سایت کلوب از فایرفاکس با یک هفته سرویس رایگان

حمایت سایت کلوب از فایرفاکس با یک هفته سرویس رایگان

وبنا – سایت کلوب اعلام کرده است که با توجه به میزان کارایی بالای فایرفاکس ۳ و همخوانی بسیار خوب این مرورگر با نرم افزار سایت، سایت کلوب دات کام از انتشار نرم افزار فایرفاکس ۳ در ایران حمایت می نماید. به گفته مدیر سایت در همین راستا ، از روز یکشنبه ۲ تیر تا شنبه ۸ تیر به مدت ۷ روز ، برای کاربرانی که از مرورگر فایرفاکس ۳ استفاده نمایند ، برخی از امکانات سایت رایگان خواهد بود.


مشاهده بازدیدکنندگان پروفایل شما ، جستجوی اعضای آن لاین ، مشاهده آخرین تاریخ لاگین کاربران و پیگیری گفته های کاربران در کلوب های مختلف سایت برخی از سرویس های رایگان می باشند. برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.cloob.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر