ماه: اردیبهشت ۱۳۸۷

اعتراض گروه آشیانه به تغییر نام خلیج فارس

اعتراض گروه آشیانه به تغییر نام خلیج فارس

در پروژه جدید گروه امنیتی آشیانه، حدود ۱۰۰ سایت عربی که اکثرا سایت های مهم دولتی و سایت های دانشگاه ها و شرکت های عربی بودند توسط گروه امنیتی آشیانه هک و چهره تمامی این سایت ها به صفحه ای با نماد ایران و نماد خلیج فارس تغییر پیدا کرد. هدف از این کار محکوم کردن تغییر نام خلیج فارس و استفاده از اسم خلیج عربی در سایت های عربی بود.
در این پروژه ما به چهار سرور عربی نفوذ کرده و چهره سایت های مهمی از کشورهای بحرین، عربستان، امارات، عمان، عراق … را که بر روی این سرورها قرار داشتند را با صفحه ای با نماد ایران و نام خلیج فارس تغییر دادیم.


در روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت عملیات نفوذ به سرور وب سایت های فوق الذکر شروع شد که پس از ۳ روز فعالیت شبانه روزی در صبح روز چهارشنبه ۱ تیر ۸۷ نماد ایران و اسم خلیج فارس در کلیه وب سایتهای فوق الذکر عربی قرار گرفت. پیش از این در حدود دو سال پیش ما پروژه هایی در زمینه هک کردن ۱۰۰ سایت اسراییلی و ۵۰۰ سایت دانمارکی داشتیم ولی اینبار هدف تنها سایت های عربی که با پسوندهای sa. ،  .om ،  .bh ، .iq ، .ae و … شناخته می شوند، بودند.


جهت جلوگیری از متوجه شدن سریعتر مسئولین این سرورها، فایل اصلی برخی از سایت ها با نام Index را عوض نکرده ایم و تنها فایلی با نام Ashiyane بر روی این سایت ها قرار داده ایم. لازم به ذکر است که این ۱۰۰ سایت بر روی چهار سرور مختلف با سیستم عامل های ویندوز ۲۰۰۳ بودند.

برای مشاهده لیست برخی از سایتهای هک شده در اینجا کلیک کنید.


تمامی این سایت ها را در سایت بین المللی Zone-H ثبت کردیم که در زیر لینک ثبت شدن بعضی از این سایت های هک شده را می توانید مشاهده کنید.


لینک ۱ لینک ۲ لینک ۳لینک ۴ لینک ۵


در لیست این ۱۰۰ سایت، سایت های مهمی چون سایت لیگ خلیج عرب، سایت وزارت آموزش عالی عراق، سایت اداره پلیس ابوظبی امارات،  سایت الخلیج امارات، سایت دانشگاه میادین عربستان، سایت هیئت مردم امارات، سایت شرکت گاز عمان  و … به چشم می خورد که چهره برخی از این سایت های هک شده هنوز توسط مدیران آنها اصلاح نشده است. جهت مشاهده کلیه سایت های های هک و ثبت شده توسط آشیانه در Zone-h و همچنین میزان اهمیت هر حمله می توانید به این لینک مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
موج تازه برخورد با سایت‌های اینترنتی آغاز شد

موج تازه برخورد با سایت‌های اینترنتی آغاز شد

وبنا به نقل از ایتنا – صبح روز شنبه، شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنتی ISP ابلا‌غیه‌ای را از «کمیته تعیین مصادیق پایگاه‌های غیرمجاز اینترنتی» دریافت کردند که براساس آن مصادیق جدید فیلترینگ تعیین شده و شرکت‌ها موظف به اعمال آن بودند. آن‌طور که از نحوه اعمال فیلترینگ در اینترنت ‌به‌نظر می‌رسد، موضوع‌های فیلترینگ این دوره از سلسله ‌دستورهای صادر شده، ‌نگاهی سختگیرتر داشته تا آنجا که برخی از سایت‌ها و وبلا‌گ‌های فعالا‌ن حقوق زنان، ‌حقوق بشر، نویسندگان منتقد به عملکرد دولت و نهادهای دولتی و روزنامه‌نگاران شناخته‌شده از مصداق‌های فیلترینگ معرفی شدند.

خواندن ادامه‌ی خبر
اولین کنفرانس تخصصی پورتال های سازمانی برگزار خواهد شد

اولین کنفرانس تخصصی پورتال های سازمانی برگزار خواهد شد

وبنا – اولین کنفرانس تخصصی نظام اداری الکترونیکی (پورتال های سازمانی) با هدف آشنایی مدیران و کارشناسان IT وزارتخانه ها سازمانها و ادارات با نمونه های علمی و عملی نظام اداری الکترونیکی و با شعار نوآوری و شکوفایی در نظام اداری الکترونیکی دوازدهم و سیزدهم تیرماه سال جاری درمرکز همایشهای رازی برگزار می شود.


این همایش علمی با هدف آشنایی با نمونه های علمی و عملی نظام اداری الکترونیکی، توسعه و ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش درزمینه نظام اداری الکترونیکی بحث و تبادل نظر درخصوص نمونه های پیاده شده دولت الکترونیکی در کشورهای پیشرفته، اصول معماری سازمان الکترونیک ، معرفی آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و کاربردی در زمینه نظام اداری الکترونیکی و تبادل دستاوردها و تجربیات شرکتها و سازمان های برترداخلی در خصوص نظام اداری الکترونیکی برگزار می شود. برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.irtapco.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت سمینار آسیب شناسی صنایع دستی راه اندازی شد

سایت سمینار آسیب شناسی صنایع دستی راه اندازی شد

وبنا – انجمن علمی صنایع دستی دانشگاه پیام نور مرکز تبریز، به مناسبت بیست و یکم خرداد روز جهانی صنایع دستی، با هدف شناسایی نقاط ضعف، مشکلات و موانع هنرهای دستی کشور و بررسی راهکارهای مناسب در نیل به این مهم، اولین سمینار تخصصی آسیب شناسی صنایع دستی ایران را همزمان با سومین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز برگزار می نماید. برای مشاهده سایت این سمینار به آدرس http://www.handicraft-pps.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
نسخه ۲ سایت فارسی گو راه اندازی شد

نسخه ۲ سایت فارسی گو راه اندازی شد

وبنا – سایت فارسی گو یک ابزار فارسی است که امکان نوشتن متن فارسی و یا جستجوی فارسی را در تمام مرورگر ها و کامپیوتر ها فراهم می کند.
به گفته مدیر سایت آقای فعال این سایت به گونه ای طراحی شده که اگر سیستم عامل کاربر زبان فارسی را پشتیبانی نکند، کاربر می توانند وارد دامنه های فارسی شده و یا لغات فارسی را در بیش از ۱۶ موتور جستجوی اینترنتی جستجو کند.

برای مشاهده سایت می توانید به آدرس http://www.farsigo.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
میزبانی یکصد مگابایت فضای وب رایگان

میزبانی یکصد مگابایت فضای وب رایگان

وبنا – شرکت پشتیبانان شبکه پارس با هدف فرهنگ سازی و گسترش همگانی خدمات وب در ایران ، اقدام به ارائه ۱۰۰ مگابایت فضای وب رایگان نموده است. به گفته مدیرعامل شرکت، با توجه به نیاز روزافزون دانش آموزان، دانشجویان، وبلاگ نویسان و همچنین دیگر افراد حقیقی و حقوقی به داشتن وب سایت اختصاصی و همچنین به جهت گسترش نفوذ آن در سرتاسر کشور، سرویس فوق همزمان با آغاز نهمین سال فعالیت شرکت پشتیبانان شبکه ارائه گردیده است. اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت نام در وب سایت شرکت به آدرس http://www.netsups.com در دسترس می باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
خرید آنلاین کتاب از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در آدینه بوک

خرید آنلاین کتاب از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در آدینه بوک

وبنا – سایت آدینه بوک همچون سال های گذشته، در ایام بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با فعال سازی سبد خرید تمامی کتابهای ناشران حاضر در نمایشگاه، امکان خرید کتب عرضه شده در نمایشگاه را برای خریداران سراسر کشور فراهم نموده است. چنانچه کتابی توسط ناشر در نمایشگاه عرضه شده باشد، توسط فروشگاه مجازی در نظر گرفته شده در سایت تهیه و برای خریداران ارسال خواهد شد.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.adinebook.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
انجمنهای تخصصی دامپزشکی ایران ۴ ساله شد

انجمنهای تخصصی دامپزشکی ایران ۴ ساله شد

وبنا – نخستین و تنها انجمن تخصصی دامپزشکی کشور وارد چهارمین سال فعالیت خود شد. این انجمن علمی با هدف ارتقای جایگاه علمی این رشته و ایجاد مکانی برای گردهمایی و گفتمان علمی بین دامپزشکان ، اساتید ، متخصصین ، صاحبنظران و دانشجویان تشکیل شده است.
به گفته مدیر سایت، انجمن با داشتن ۲۴ تالار تخصصی میزبانی مباحثات علمی ، مقالات ، سؤالات و یافته های جدید دامپزشکان و علاقه مندان این رشته را بر عهده دارد. به گفته وی بالغ بر ۲۶۰۰ مطلب در این سایت موجود می باشد.
برای مشاهده سایت می توانید به آدرس http://www.ardalan.id.ir/forum مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
نگاهی به لیست ۱۰۰ سایت اول ایرانیان در الکسا

نگاهی به لیست ۱۰۰ سایت اول ایرانیان در الکسا

محمد مهدی مولایی- دنیای کامپیوتر و ارتباطات – سایت الکسا alexa.com از ابزارهای سنجش وضعیت سایت‌های اینترنتی است. الکسا اطلاعات مربوط به بازدیدکنندگان و وضعیت سایت‌های اینترنتی نسبت به دیگر سایت‌ها را تخمین می‌زند. هر چند اطلاعاتی که الکسا در مورد سایت‌های اینترنتی ارائه می‌دهد دقیق نیست و این ابزار برای تهیه آمار و اطلاعات از منابع محدودی استفاده می‌کند، ولی در بین منابع اطلاعاتی قابل دسترس از جمله منابع قابل قبول‌تر محسوب می‌شود که اغلب در تحلیل‌ها به آمار آن استناد می‌شود. الکسا در ماه‌های اخیر لیست سایت‌هایی که بیشتر مورد مراجعه کاربران اینترنتی قرار گرفته‌اند را به تفکیک کاربران هر کشور منتشر کرده است. لیست ۱۰۰ سایت‌ برتر مورد مراجعه کاربران ایرانی به روایت الکسا، همانطور که گفته شد حتما با ۱۰۰ سایت اول کاربران ایرانی تفاوت‌هایی دارد، ولی از آنجایی که تنها مرجع قابل دسترس درباره اینترنت فارسی و رفتار کاربران ایرانی نسبت به سایت‌ها است می‌توان با اندکی چشم‌پوشی آن را مورد استفاده قرار داد. انتشار این لیست و مشاهده چند نکته قابل توجه در آن بهانه‌ای شد برای نگاهی دوباره به وضعیت وب فارسی.

۱- در بین ۲۰ سایت اول در بین کاربران ایرانی، ۸ سایت مالکیت ایرانی و ۱۲ سایت مالکیت غیرایرانی دارند. سایت‌های غیرایرانی، همگی سایت‌های پربیننده بین‌المللی از قبیل گوگل، یوتیوب، ویکی‌پدیا و یاهو هستند که تقریبا در همه کشورها در بین ۲۰ سایت برتر قرار دارند. بنابراین ترکیب ۸ به ۱۲ منطقی و قابل قبول به نظر می‌رسد. کاربران ایرانی به عنوان بخشی از شبکه جهانی اینترنت، همگام با کاربرانی با ملیت‌های متفاوت، مخاطبان تعدادی از سایت‌ها و ابزارهای اینترنتی هستند که نقشی جهانی پیدا کرده‌اند. همین که حدود نیمی از سایت‌های مورد مراجعه کاربران ایرانی، سایت‌هایی با مالکیت ایرانی هستند، نشانه‌ای از موفقیت نسبی سایت‌های داخل کشور و حضور فعال وب‌فارسی در دل وب‌ جهانی است.

در یک شبکه بین‌المللی که با هدف پشت سرگذاشتن مرزها به وجود آمده، نمی‌توان انتظار داشت کاربران ایرانی فقط مراجعه‌کننده سایت‌های داخلی باشند. در این میان نگاهی به سایت‌های پربیننده در سایر کشورها هم نشان می‌دهد ایران در وضعیت قابل قبول و میانه‌ای قرار دارد. در حالی که در ایران ۱۲ سایت پربیننده، سایت‌های بین‌المللی هستند، از بین ۲۰ سایت اول کاربران در کشورهای مختلف، در کره‌جنوبی ۱۰ سایت، در روسیه ۷ سایت، فرانسه ۱۲ سایت، ترکیه ۱۰ سایت، الجزایر ۱۷ سایت، مکزیک ۱۷ سایت و امارات متحده عربی ۱۲ سایت بین‌المللی هستند.

۲- در بین ۲۰ سایت اول، تنها در چهار سایت (دو سایت سازمانی و دو سایت خبری)، کاربران فقط مخاطبان مصرف‌کننده هستند. هر چند که در این چهار سایت‌ هم امکانات تعاملی محدودی برای کاربران وجود دارد، اما در سایر سایت‌ها (یعنی ۱۶ سایت از ۲۰ سایت) کاربران نقش اساسی و کلیدی دارند و در واقع ادامه فعالیت این سایت‌ها به فعالیت کاربران‌شان بستگی دارد. در میان لیست بیست‌تایی، دو موتور جست‌وجو، دو پورتال، شش ابزار انتشار، چهار سایت اشتراک فابل، یک جامعه مجازی و یک دانش‌نامه آزاد همگی ابزارها و سایت‌هایی هستند که کاربران به کمک آنها حضور پررنگ و قابل توجهی در دنیای مجازی دارند. این همان نقش کلیدی است که کاربران اینترنتی قرار است در وب جدید بر عهده داشته باشند.

کاربران از طریق ابزارهای انتشار، دیدگاه‌هایشان را منتشر می‌کنند، از طریق سایت‌های اشتراک فایل، تصاویر، صداها و فیلم‌های تولیدی خودشان را به اشتراک می‌گذارند و مدخل‌های دانش‌نامه‌های آزاد را خودشان تهیه و تدوین می‌کنند. همه اینها جلوه‌هایی از روزنامه‌نگاری شهروندی است که در آن کاربران و مخاطبان نه مصرف‌کننده، که خود تولیدکننده و ارسال‌کنندگان محتوا هستند. جای خوشحالی است که در این زمینه کاربران ایرانی نه تنها نسبت به کاربران جهانی عقب نسیتند، بلکه از کاربران اکثر کشورهای در حال توسعه مشابه ایران وضعیت بهتری دارند.

۳- حضور شش سایت ابزار انتشار که همگی سرویس‌دهنده وبلاگ هستند در بین لیست بیست‌تایی بیش از همه جالب توجه است. در این میان، چهار سرویس‌وبلاگ ایرانی (بلاگفا، میهن‌بلاگ، بلاگ‌اسکای، پرشین‌بلاگ) و دو سرویس‌وبلاگ غیر ایرانی (بلاگر و وردپرس) هستند. سایت بلاگفا که در رتبه سوم ۲۰ سایت اول قرار دارد در واقع اولین سایت با مالکیت ایرانی در این لیست است. به نظر می‌رسد بعد از گذشت شش سال از تولد وبلاگ‌های فارسی و اولین سرویس‌وبلاگ فارسی (پرشین‌بلاگ)، هنوز هم سرویس‌ وبلاگ‌ها جدی‌ترین سایت‌ها و ابزارهای اینترنتی فارسی هستند. وبلاگ‌‌ها یا همان روزنامه‌های شخصی در واقع مهم‌ترین ابزارهای روزنامه‌نگاری شهروندی محسوب می‌شوند که از آن سخن گفته شد. وبلاگ‌های فارسی هر چند از جایگاه جهانی چند سال گذشته‌شان (زبان فارسی چهار سال پیش سومین زبان وبلاگ‌های دنیا بود) چند رده‌ای پایین‌تر آمده‌اند، اما هنوز هم در وب فارسی حرف اول را می‌زنند.

۴- بعد از اشاره به سه نکته مثبت بد نیست اشاره‌ای هم به نکته‌ای ناامیدکننده داشته باشم. جالی خالی سایت‌های حوزه تجارت اینترنتی در بین سایت‌های اول مراجه‌کنندگان کاربران ایرانی به شدت احساس می‌شود. علی‌رغم گسترش سایت‌های تجارت اینترنتی خصوصا در دو سال اخیر، هنوز هیچ‌کدام از فروشگاه‌های اینترنتی و سایت‌های خرید و فروش و پرداخت آنلاین نتوانسته‌اند با اقبال عمومی کاربران ایرانی مواجه شوند و به تبع آن در این لیست هم حضور ندارند. برترین سایت‌های تجاری اینترنتی ایرانی جی‌.اس.ام و ایستگاه هستند که در رتبه ۲۰ تا ۴۰ جدول قرار می‌گیرند. وب فارسی علی‌رغم گسترش قابل توجهی که در سال‌های اخیر داشته هنوز نیازمند برخورداری از گردش مالی بیشتر و جدی‌‌تر گرفته شدن از سوی نهادهای ایرانی صاحب سرمایه است و این جز با سرمایه‌گذاری بیشتر دولت و بخش خصوصی میسر نمی‌شود.

برای مشاهده جدول ۲۰ سایت اول به آدرس http://www.itna.ir/archives/report/009718.php مراجعه کنید.

این گزارش به نقل از ایتنا منتشر شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
خبر آریا را بخوانید و جایزه بگیرید

خبر آریا را بخوانید و جایزه بگیرید

وبنا – به گزارش روابط عمومی خبرگزاری آریا، این خبرگزاری به منظور تعمیق و گسترش فرهنگ خبرخوانی در میان مخاطبان، مسابقه ای را برای خبرخوانی طراحی کرده است.
بر پایه این گزارش، افراد پس از ثبت نام و ورود با نام کاربری و پس از آشکار شدن نام کاربر بر صفحه خبرگزاری، هر میزان خبری که مطالعه شود در زمره امتیازات فرد محسوب خواهد شد.
روابط عمومی آریا تاکید کرده است به ازای هر کاربری که افرادی را از صفحه مدیریتی خود معرفی نمایند و فرد معرفی شده پذیرای دعوت باشد، بعنوان ضریب امتیازات محسوب می شود.
بنابراین گزارش، در پایان هر ماه فردی که بالاترین سطح از امتیازات خبرخوانی را داشته باشد، جایزه نفیسی را دریافت خواهد کرد.
روابط عمومی آریا افزوده است: جایزه پایان ماه فروردین یک «ربع سکه طلا» و لوح تقدیر بود که به پیروز این مسابقه تعلق گرفت.
جایزه اردیبشت ماه مسابقه خبر خوانی آریا نیز یک ربع سکه طلاو لوح تقدیراست که به نفر اول داده خواهد شد در عین حال به نفرات دوم و سوم نیز تقدیر نامه تقدیم خواهد شد.
بنا به این گزارش، اگر فردی سه بار متوالی به این مقام دست یافته و تقدیر نامه دریافت نماید جایزه ویژه ای نیز علاوه بر جوایز معمول دریافت خواهد نمود.
در پایان ماه نیز با نفر اول گفتگویی انجام و در خبرگزاری http://www.aryanews.com منتشر خواهد شد.

خواندن ادامه‌ی خبر
بهینه‌سازی خوجی  XML از مقالات در سایت یکتاوب

بهینه‌سازی خوجی XML از مقالات در سایت یکتاوب

وبنا – سایت یکتاوب به منظور ایجاد امکان تبادل خودکار اطلاعات، امکان تهیه خروجی XML متناسب با شبکه PubMed، DOAJ و نیز HBIS (سامانه ملی اطلاعات زیست‌پزشکی و سلامت) را در نسخه ۱۴۰۴ سایت افزوده است. به گفته مدیر سایت یکتاوب پیش از این تنها خروجی‌های XML متناسب با HBIS در دسترس کاربران بود.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.yektaweb.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بانک اطلاعاتی موبایل DDCo راه اندازی شد

بانک اطلاعاتی موبایل DDCo راه اندازی شد

وبنا – سایت DDCo با موضوع اطلاع رسانی در زمینه تلفن همراه راه اندازی شد. در این سایت اطلاعات مربوط به قیمت روز گوشی ها ، اخبار مربوط به موبایل ، قیمت روز سیم کارت در ایران ، بررسی تخصصی گوشی ها ، بازی و برنامه و موزیک برای گوشی های موبایل برای علاقه مندان قابل مشاهده است.
برای مشاهده سایت می توانید به آدرس http://www.ddco.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
کتاب مدیریت بازاریابی الکترونیک منتشر شد

کتاب مدیریت بازاریابی الکترونیک منتشر شد

وبنا – سرویس خبر کوتاه – کتاب مدیریت بازاریابی الکترونیک منتشر شد. در این کتاب می خوانید چارچوب بازاریابی الکترونیک ، برنامه ریزی برای بازاریابی الکترونیک ، تامین مشتری و کیفیت در اینترنت ، نام تجاری و افزایش ترافیک سایت ، بازگرداندن مشتری ، آنالیز آمار سایت
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.internetmarketing.ir مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر