ماه: فروردین ۱۳۸۷

کتاب مدیریت بازاریابی الکترونیک منتشر شد

کتاب مدیریت بازاریابی الکترونیک منتشر شد

وبنا – سرویس خبر کوتاه – کتاب مدیریت بازاریابی الکترونیک منتشر شد. در این کتاب می خوانید چارچوب بازاریابی الکترونیک ، برنامه ریزی برای بازاریابی الکترونیک ، تامین مشتری و کیفیت در اینترنت ، نام تجاری و افزایش ترافیک سایت ، بازگرداندن مشتری ، آنالیز آمار سایت
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.internetmarketing.ir مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
گفتگوی اختصاصی وبنا با مدیر سایت کلوب دات کام

گفتگوی اختصاصی وبنا با مدیر سایت کلوب دات کام

وبنا – دیروز اطلاع پیدا کردیم سایت جامعه مجازی کلوب رفع فیلتر شده و طی چند روز آینده در سراسر کشور باز می شود. خدمت آقای محمد جواد شکوری رسیدیم و گفتگوی کوتاهی با وی در این خصوص داشتیم. در ادامه متن کامل این گفتگو را می توانید مطالعه کنید.

– بعد از حدود یک ماه سایت کلوب باز شد. اول از همه باید بگویم که خیلی خوشحالم. چون خیلی از ایرانی ها طرفدار کلوب هستند. روزی که کلوب فیلتر شد چقدر نگران شدید؟
فکر می کنید یک باغبانی اگر چندین سال به پای یک درختی زحمت بکشد…و به سختی هزینه های کود شیمیایی، آب ، خاک درخت را تامین کند …روز به روز علف های هرزه دور درخت را بزند …زیر شاخه های سنگینش ستون بزند تا نشکند و هزارو یک نکته باریک تر از موی دیگر را رعایت کند تا درختش بار دهد و سایه افکند…اگر بیاید و در خت خود را شکسته و سوخته ببینید ..آن هم به دلایلی که کاملا پیش از این حادثه قابل رفع و اصلاح بوده …چه حالی به او دست می دهد…نگرانی بنده و دوستانم ..شبیه آن باغبان است.
آیا برخوردهای اینچنینی …باغبان های دیگر را نگران و نا امید نمی کند…آیا خاطره این درخت …دیگران را از کاشت و برداشت های آتی منصرف نمی کند…انتظار نوآوری از جوانان و رقابت آنها با دنیای رو به جلو امروز بدون حمایت و تدبیر لازم و چارچوب های قانونی مشخص ..کاملا غیر ممکن و غیر عملی است.

– این نگرانی بیشتر در چه مواردی بود؟
چون پیش از آن هم هیچ گونه اخطار یا هشداری دریافت نکرده بودیم ،آن قدر در ابهام و ناباوری بودیم که ذهنتمان به دنباله همه چیز و هیچ چیز می گشت.

– روزی که کلوب باز شد یک ایمیل کوتاه به وبنا رسید “کلوب رفع فیلتر شد خداراشکر” خبر خیلی خوشحال کننده اید بود. در این مدت چند روز طول کشید ؟
ما دقیقا ۳۹ روز فیلتر بودیم.

– کلوب در زمانی که فیلتر بود به طور متوسط روزانه ۶۰۰ نفر کاربر آنلاین داشت؟ چه میزان از تعداد کاربران سایت کم شده بود در این دوره؟
بله خدا رو شکر ترافیک نسبی داشتیم…. و برخی روزها ترافیک سایت به ۴۰۰۰۰ لاگین هم می رسید … در کل حدودا ۳۰ % نسبت به شرایط عادی ترافیک داشتیم.

– نگرانی کاربران در زمان فیلتر شدن سایت چه بود؟ کاربرانی که پول برای سرویس ها داده بودند اعتراض می کردند یا همدردی؟
تقریبا کسی اعتراض نمی کرد…بیشتر همه متاسف و ناراحت بودند…و می خواستند تاریخ باز شدن مجدد سایت را بدانند که ما هم نمی دانستیم.

– کلوب به شرایط طبیعی برگشته است؟
خیر هنوز به شرایط عادی و پایه ترافیک سایت برنگشتیم..البته دلیل اصلی تاخیر در باز شدن کلوب دات کام در تمامی سرویس دهندگان اینترنتی است…مطمئنم به محض باز گشایی کامل ، مجددا شبکه گسترده کاربران کلوب در ایران فعال خواهد شد.

– فکر می کنید چه مفدار زمان نیاز دارد برای برگشت به شرایط قبل از فیلتر شدن؟
فکر می کنم یک هفته پس از بازگشایی کامل در سراسر کشور..به ترافیک گذشته برگردیم.

– دلیل فیلتر شدن کلوب بار دوم همان دلیل اول بود؟ یا این ۲ موضوع کاملا با هم متفاوت بود؟
خیر به نظر می رسد دلایل دیگری بود…ولی در دنیای امروز کاملا بین سرویس دهنگان و سرویس گیرندگان تمایز وجود دارد … ولی گویا در ایران همچنان همه چیز برگردن سرویس دهنده است…که امری کاملا غیر منطقی و غیر واقعی است…انتظار کنترل بدون خطای سایتهای مانند کلوب با بانک های اطلاعاتی با بیش از ۱۰۰ ملیون رکورد ..کمی خلاف انصاف و عقل است.

– برنامه های کلوب برای آینده چیست؟
همانطور که در وبلاگ تیم مدیریت عنوان شده…برنامه فصل بهار ما …افزایش امکانات و رفع اشکالات سرویس های قدیمی سایت است….پس از آن بدنبال کامل کردن زنچیره سرویس های کلوب با توجه به الویت و استقبال کاربران خواهیم بود.

در پایان از شما متشکرم و امید وارم همه کلوبی ها همیشه موفق باشند.
بنده هم جا دارد از کلیه کاربران سایت که پیگیر موضوع فیلترینگ سایت http://www.cloob.com بودند و از شما تشکر کنم.

خواندن ادامه‌ی خبر
خبر اختصاصی سایت کلوب باز می شود

خبر اختصاصی سایت کلوب باز می شود

وبنا – سایت شبکه اجتماعی کلوب باز می شود. بنابر اخبار رسیده سایت جامعه مجازی کلوب رفع فیلتر شده است و احتمالا طی چند روز آینده در تمام شبکه ها و ISP های ایران باز خواهد شد.
سایت کلوب که در میان کاربران به شهر مجازی و جامعه مجازی کلوب شهرت دارد از بهمن ماه سال گذشته فیلتر شده است.
برای مشاهده سایت می توانید به آدرس http://www.cloob.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
۷ قالب وبلاگ جدید در پارس تم

۷ قالب وبلاگ جدید در پارس تم

وبنا – سایت پارس تم علاوه بر طراحی و راه اندازی نسخه جدید سایت خود ۷ قالب وبلاگ جدید را نیز برای علاقه مندان در سایت قرار داد.
به گفته مدیر سایت در نسخه جدید دیگر نیاز به عضویت در سایت نیست و همچنین بخش انجمن، مقالات، جاوا اسکریپت و معرفی وبلاگ از سایت حذف شده است. از جمله امکانات جدید که در این نسخه می توان به آن اشاره کرد سیستم امتیازدهی به قالب ها و سیستم پیش نمایش قالب ها می باشد که در درسترس عموم می باشد.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.parstheme.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
مهلت شرکت در بخش فتوبلاگ مسابقه پروچیستا

مهلت شرکت در بخش فتوبلاگ مسابقه پروچیستا

وبنا – مهلت شرکت در بخش فتوبلاگ مسابقه پروچیستا تا پانزدهم اردیبهشت ۱۳۸۷ تمدید شد. به گفته مدیر سایت آن دسته از افرادی که تا ۳۱ فروردین ماه در این بخش شرکت کنند، عکس های فتوبلاگ آنها در مسابقه اینترنتی نوروز سایت های پرشین بلاگ و مای پردیس شرکت داده خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره نوروزی پرشین بلاگ به آدرس http://74.52.87.210/abmc.aspx?b=1256&z=165 مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت ایرانسل دستکاری شد

سایت ایرانسل دستکاری شد

وبنا – سایت اپراتور دوم تلفن همراه ایران دستکاری شد. بخش انگلیسی سایت شرکت ایرانسل دیروز ۲۲ فروردین ماه مورد حمله قرار گرفته و دستکاری شد.
به گزارش «آی‌تی‌ایران» این دستکاری حداقل تا ساعت ۱۹ و ۳۹ دقیقه همچنان ادامه داشته و پیام هکر بر روی بخش انگلیسی این سایت قابل مشاده بوده است. پیام هکر چنین بوده است: «”خوب نیست نهادی مانند شما که روزانه مبلغ هنگفتی صرف محصولات خود می‌کند مشکل امنیتی داشته باشد.»
وی همچنین با ذکر آدرس خود در این صفحه خواستار تماس مسوولان ایرانسل با وی برای رفع مشکل امنیتی سایت شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت های ایرانی در داخل میزبانی می شوند

سایت های ایرانی در داخل میزبانی می شوند

وبنا – رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تهیه پیش نویس آیین نامه اجرایی مراکز خدمات داده اینترنتی خبر داد و گفت: امکان میزبانی سایتهای اینترنتی در داخل کشور فراهم خواهد شد.
محمود خسروی گفت “با توجه به اینکه میزبانی اکثر سایت های داخلی خصوصی و دولتی در خارج از کشور صورت می گیرد و با توجه به ضرورت طبقه بندی اطلاعات محرمانه و حفظ آنها در داخل کشور در سال گذشته بررسی و تهیه پیش نویس آیین نامه اجرایی مراکز خدمات داده اینترنتی (IDC) توسط سازمان انجام شد که با اجرای این آیین نامه در سال جدید برای دارندگان این پروانه امکان میزبانی سایت های اینترنتی در داخل کشور به وجود خواهد آمد.”
وی همچنین به سازماندهی و ضابطه مند کردن ورود، خرید، تولید و فروش تجهیزات رادیویی و تهیه دستورالعمل صدور پروانه در این خصوص و تصویب آن در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات و ابلاغ اعلام همگانی از طریق سایت سازمان خبر داد و گفت: این اقدام یکی از فعالیتهای با ارزش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در زمینه ارتقاء بازار و افزایش کارآیی بخش خصوصی به حساب می آید.

خواندن ادامه‌ی خبر
جن و پری بهترین وب سایت قورباغه طلایی

جن و پری بهترین وب سایت قورباغه طلایی

وبنا – برگزیدگان دومین دوره‌ مسابقه وبلاگ‌نویسی قورباغه طلایی مشخص شدند. هدف از برگزاری که این مسابقه «ایجاد فضایی آزاد در وبلاگ‌نویسی، احترام به قلم آزاد و دوری از نفرت و سیاهی در وبلاگ» اعلام شده‌ است.
در این مسابقه سایت ادبی جن و پری به عنوان سایت برتر فرهنگی و هنری معرفی شده است.
سال گذشته نیز اولین دوره مسابقه قورباغه‌های طلایی برگزار شد. برگزارکنندگان این مسابقه اعلام کرده‌اند که جوایز ویژه این دوره به زودی اعلام می‌شود. برگزیدگان قورباغه طلایی سال ۸۶ که با یاد کافه تیتر، کافه محبوب وبلاگنویسان و رونامه‌نگاران که به تعطیلی کشیده شد.
برای مشاهده سایت جن و پری به آدرس http://www.jenopari.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
انتخاب برترین سایت‌های فارسی سال ۸۶

انتخاب برترین سایت‌های فارسی سال ۸۶

نظرسنجی «برترین‌های رسانه‌ای سال» در پایان هر سال توسط مجله اینترنتی هفت‌سنگ برگزار می‌شود و در آن برترین‌های رسانه‌ای در حوزه‌های مختلف توسط اعضای تحریریه این مجله و جمعی از صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه‌های رسانه‌ای انتخاب می‌شوند. امسال در سومین دوره برگزاری در بخش وب‌سایت‌ها، پایگاه‌های اینترنتی در هفت گروه مورد ارزیابی قرار گرفتند.

در بخش اول با عنوان سایت‌های مرجع و پورتال‌ها، سایت عکاسی (www.akkasee.com)به عنوان سایت برگزیده انتخاب شد. مگ‌ایران، بانک اطلاعات نشریات کشور (www.magiran.com) و ایران‌داک، پایگاه اطلاعات و مدارک ایران (www.irandoc.ac.ir) انتخاب‌های بعدی این بخش هستند.

در بخش دوم با عنوان سایت‌های مشارکتی که محتوای آنها توسط کاربران و مخاطبان تامین می‌شود، سایت بالاترین (www.balatarin.com) انتخاب اول است. سایت‌های هفتان (www.haftan.com) برگزیده دوم و ایران ترانه (www.iransong.com) برگزیده سوم این بخش هستند.

در بخش سوم با عنوان سایت‌های خبری-تحلیلی، خبرگزاری فارس (www.farsnews.com) به عنوان سایت برتر انتخاب شد. سایت‌های سینمای ما (www.cinemaema.com) و الف (www.alef.ir) به ترتیب به عنوان برگزیدگان بعدی انتخاب شدند.

در بخش چهارم با عنوان سایت‌های تجارت اینترنتی، سایت ایستگاه (www.istgah.com) برگزیده اول است و جی‌.اس‌.ام (www.gsm.ir) که در حوزه تلفن همراه فعالیت می‌کند و آدینه بوک (www.adinebook.com) که در زمینه فروش اینترنتی کتاب فعال است انتخاب‌های بعدی هستند.

در بخش پنجم با عنوان جامعه‌های مجازی و فروم‌‌های اینترنتی سایت کلوب (www.cloob.com) انتخاب اول، یوبیست‌‌وچهار (www.u24.ir) انتخاب دوم و مجیدآنلاین (forum.majidonline.com) انتخاب سوم هستند.

در بخش ششم با عنوان سرویس‌وبلاگ‌ها و ابزارهای انتشار محتوا، سایت بلاگفا (www.blogfa.com) به عنوان سایت برتر انتخاب شد. سرویس‌وبلاگ‌های بلاگ‌اسکای (www.blogsky.com) و پرشین‌بلاگ (www.persianblog.ir) برگزیدگان بعدی این بخش هستند.

در بخش هفتم با عنوان ابزارهای اینترنتی، سایت وبگذر (www.webgozar.com) انتخاب اول و ابزار شمارنده پرشین‌استت (www.persianstat.com) و بازنگار، خانه وبلاگ‌های فارسی زبان (www.baznegar.com) انتخاب‌های بعدی هستند.

علاوه بر بخش‌های اصلی، امسال برای اولین بار در بخش انتخاب‌های ویژه (خارج از مسابقه) هم تعدادی از سایت‌های فارسی زبان به شرح زیر انتخاب شدند:
– موثرترین ابزار در گسترش زبان فارسی در وب: سایت وردپرس فارسی (www.wp-persian.com)
– بهترین ایده خلاقانه در راه اندازی سایت: جیره کتاب (www.jireyeketab.com)
– بهترین استفاده از امکانات چند رسانه‌ای (متن، عکس، صدا و فیلم به طور همزمان) در سایت: رادیو زمانه (www.radiozamaaneh.com)
– بهترین سایت در جلب مخاطب خاص: تکنوتاکس، سایت تخصصی حوزه لینوکس و منبع‌باز (www.technotux.com)
– برترین سایت در تولید محتوای فارسی در وب: مجله اینترنتی فریا (www.farya.com)
– برترین سایت هماهنگ با فضای وب‌ دو: ویویو (www.viwio.com)

خواندن ادامه‌ی خبر
قوانین جدید در سایت دادخواهی

قوانین جدید در سایت دادخواهی

وبنا – سایت دادخواهی جدید ترین قوانین کشور را در سایت اضافه کرد.
قانون اصلاح تبصره (۳) بند (۳) ماده (۸۰) قانون تأمین اجتماعی اصلاحی مصوب۲۷/۷/۱۳۷۶ – قانون الحاق یک تبصره به ماده (۵۷) و اصلاح ماده (۱۹) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۱۳۷۸ و اصلاحات بعدی – قانون اصلاح ماده (۳۴) اصلاحی قانون ثبت مصوب۱۳۵۱ و حذف ماده (۳۴) مکرر آن – قانون بودجه سال ۱۳۸۷ کل کشور و قانون پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور برخی از قوانین، اصلاحیه ها و رای های دیوان عدالت اداری می باشد که در سایت اضافه شده است.
برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.dadkhahi.net مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
ادغام بلاگفا و میهن بلاگ

ادغام بلاگفا و میهن بلاگ

وبنا – در آستانه سال جدید مدیران سرویس دهنده های میهن بلاگ و بلاگفا در خصوص ادغام با یکدیگر به توافق رسیدند. شرکت جدید قرار است میهن بلاگفا نام داشته باشد و درصد سهام طرفین با توجه به تعداد وبلاگ های موجود و وبلاگ های فعال در هر سرویس دهنده تقسیم شده است.
هدف اصلی این اقدام کنار زدن دیگر سرویس دهنده های وبلاگ و جلوگیری از رشد بی رویه و قارچ مانند سرویس های وبلاگ تازه تاسیس اعلام شده است.
به گفته مدیر عامل میهن بلاگفا تغییرات اعمال شده در شرکت ها و سرویس دهنده به گونه ای نیست که کاربران برای استفاده از وبلاگ های خود دچار مشکل شوند و تمام وبلاگ ها هم با دامنه بلاگفا ، هم میهن بلاگ و هم با دامنه mihanblogfa قابل دسترسی است.
به گفته مدیر فنی شرکت تازه تاسیس میهن بلاگفا اگر ۲ وبلاگ با نام مشابه در سیستم جدید وجود داشته باشند با وارد کردن نام هر یک از آن دو، ۲ پنجره باز می شود که کاربران بتوانند هر ۲ وبلاگ را هم زمان مشاهده کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت بالاترین به لیست ۱۰۰ سایت پربینده ایران پیوست

سایت بالاترین به لیست ۱۰۰ سایت پربینده ایران پیوست

وبنا – سایت خبری – گروهی بالاترین به لیست ۱۰۰ سایت برتر ایران در Alexa وارد شد. سایت بالاترین اولین سایت فیلتر شده ای است که با توجه به تعداد مخاطب خود پس از فیلتر شدن نیز در گروه سایت های پربیننده قرار می گیرد.
برای مشاهده سایت بالاترین می توانید به آدرس http://www.balatarin.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
نوروز مبارک

نوروز مبارک

نوروز، از جشن‌های باستانی ایرانیان است. در زمانهای کهن، جشن نوروز در نخستین روز فروردین (معمولاً مطابق با ۲۱ مارس) آغاز می‏شد، ولی مشخص نیست که چند روز طول می‏کشیده‏است. در بعضی از دربارهای سلطنتی جشن‏ یک ماه ادامه داشته ‌است. مطابق برخی از اسناد، جشن عمومی نوروز تا پنجمین روز فروردین برپا می‏شد، و جشن خاص نوروز تا آخر ماه ادامه داشت. شاید بتوان گفت، در طی پنج روز اول فروردین جشن نوروز جنبه ملی و عمومی داشت، در حالیکه طی باقیمانده ماه، هنگامی‏که پادشاهان مردم عادی را به دربار شاهنشاهی می‏پذیرفتند جنبه خصوصی و سلطنتی داشت.

سال نو مبارک بر تمام خوانندگان وبنا مبارک باد.
با آرزوی موفقیت برای تمام خوانندگان و فعالان بخش فناوری اطلاعات

نوروزتان پیروز
شایان شلیله
۱ فروردین ۱۳۸۷

خواندن ادامه‌ی خبر