ماه: اسفند ۱۳۸۶

برترین وب سایت های ۸۶ از نگاه وبنا

برترین وب سایت های ۸۶ از نگاه وبنا

وبنا معرفی می کند برترین وب سایت های سال ۱۳۸۶ از نگاه وبنا پایگاه خبری وب سایت ایران -وبنا- طی یک نظرسنجی از میان برخی از مدیران سایت های اینترنتی در ایران و جمعی از وبلاگ نویسان و فعالان بخش فناوری اطلاعات اقدام به معرفی برترین وب سایت های سال ۱۳۸۶ کرد. این نظر سنجی با عنوان “۱۰ سایت مورد علاقه خود را که بصورت روزانه یا هفتگی از آنها استفاده می کنید.” برگزار شد. از این رو می توان لیست ارائه شده توسط وبنا را لیست سایت های مورد علاقه فعالان در حوزه فناوری اطلاعات نامید.


برترین وب سایت های از نگاه وبنا بدین شرح می باشند. سایت www.balatarin.com با مجموع ۱۱ امتیاز مثبت به عنوان بهترین و مورد علاقه ترین وب سایت در میان مدیران سایت های اینترنتی معرفی شد. سایت webna.ir با ۹ امتیاز مثبت به عنوان دومین سایت مورد علاقه سال ۱۳۸۶ معرفی شد. سایت www.blogfa.com نیز با کسب ۶ امتیاز مقام سوم را کسب کرد.

در ادامه سایت www.isna.ir ، سایت www.p30download.com و موتور جستجو www.parseek.com هر کدام با ۵ امتیاز مقام چهارم را کسب کردند و سایت www.persiantools.com ، سایت www.webgozar.com، شبکه اجتماعی www.cloob.com و پورتال www.aftab.ir هر کدام با کسب ۴ امتیاز به مقام پنجم سایت های مورد علاقه در میان مدیران سایت های اینترنتی و فعالان فناوری اطلاعات رسیدند.

همچنین سایت هایی که توانستند ۳ امتیاز مثبت کسب کنند به ترتیب نام دامنه بدین شرح می باشند. سایت www.doxdo.com ، سایت www.Ghatreh.com ، سایت www.haftan.com ، سایت www.istgah.com ، سایت www.majidonline.com ، سایت www.OLC.ir و سایت www.tabnak.ir در پایان و در آخرین بخش از لیست سایت های مورد علاقه در میان مدیران سایت ها و کارشناسان فناوری اطلاعات ، سایت های ۲ امتیازی به دین شرح معرفی شدند.

مجله اینترنتی www.7sang.com ، سایت www.barnamenevis.org ، سایت www.ebyan.net ، سایت خبری www.Farsnews.com ، سایت خبری www.itna.ir ، سایت www.irib.com ، سایت www.ghatar.com ، سایت www.gsm.ir ، سایت اطلاع رسانی www.ketabeaval.ir ، شبکه اجتماعی www.locop.com ، سایت www.mibosearch.com ، سایت www.p30word.com ، سرویس وبلاگ www.Persianblog.com ، سایت خبری www.roozonline.com ، سایت www.shahrvand.com و سایت www.wp-persian.com

توضیح خبر : نام، ایمیل و لیست سایت های معرفی شده توسط هر فرد برای نظر سنجی در وبنا موجود است. وبنا هیچ امتیازی را در این لیست تغییر نداده و تعداد امتیاز نشان دهنده تعداد تکرار نام سایت در میان لیست های گوناگون می باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
داوران بخش “تک عکس” مسابقه پروچیستا اعلام شدند

داوران بخش “تک عکس” مسابقه پروچیستا اعلام شدند

وبنا – داوران بخش “تک عکس” مسابقه سایت پروچیستا اعلام شدند! به گفته مدیر سایت “با اینکه چند روز از خبر مسابقه پروچیستا می گذرد، امروز هیئت داوران مسابقه عکس پروچیستا اعلام شدند.”
بهمن جلالی، نیلوفر معترف و مهرداد نجم آبادی مسئولیت داوری عکس های ارسالی به اولین مسابقه عکس سایت پروچیستا را با موضوع “ایران من زیباست” در بخش “تک عکس” بر عهده دارند.
آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ می باشد و داوری آثار این بخش در هفته آخر اردیبهشت ۸۷ انجام خواهد شد.
برای شرکت در مسابقه به آدرس http://www.prochista.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت تبلیغات متنی نما راه اندازی شد

سایت تبلیغات متنی نما راه اندازی شد

وبنا – سایت تبلیغات متنی نما راه اندازی شد. این سایت یک سایت تیلیغاتی است که کاربران می توانند در آن اگهی های تبلیغاتی خود را منتشر کنند. یکی از ویژه گی های سایت امکان درج آگهی های فقط متنی می باشد که این موضوع به سرعت نمایش سایت بسیار کمک کرده است.
قرعه کشی ماهیانه و امکان پشتیبانی آنلاین نیز از دیگر سرویس های سایت نما آگهی می باشد.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.nama-ads.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت نیاز مرکزی یک ساله شد

سایت نیاز مرکزی یک ساله شد

وبنا – وبسایت نیاز مرکزی ارائه دهنده تبلیغات رایگان با امکانات جدید فعالیت خود را ادامه می دهد. به گفته مدیر سایت “درج اگهی رایگان با ۲۰ عکس! و بخش تبلیغات پیکسلی رایگان به همراه زیباترین گالری تصاویر از سرویس های جدید این سایت آکهی می باشد.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.niazemarkazi.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
هفت سنگ معرفی می کند برترین سایت‌های فارسی سال ۸۶

هفت سنگ معرفی می کند برترین سایت‌های فارسی سال ۸۶

وبنا – برترین سایت‌های اینترنتی فارسی زبان در سال ۸۶ به عنوان یکی از بخش‌های انتخاب «برترین‌های رسانه‌ای سال» انتخاب شدند. نظرسنجی «برترین‌های رسانه‌ای سال» در پایان هر سال توسط مجله اینترنتی هفت‌سنگ برگزار می‌شود و در آن برترین‌های رسانه‌ای در حوزه‌های مختلف توسط اعضای تحریریه این مجله و جمعی از صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه‌های رسانه‌ای انتخاب می‌شوند. امسال در سومین دوره برگزاری در بخش وب‌سایت‌ها، پایگاه‌های اینترنتی در هفت گروه مورد ارزیابی قرار گرفتند.

در بخش اول با عنوان سایت‌های مرجع و پورتال‌ها، سایت عکاسی (akkasee.com)به عنوان سایت برگزیده انتخاب شد. مگ‌ایران، بانک اطلاعات نشریات کشور (magiran.com) و ایران‌داک، پایگاه اطلاعات و مدارک ایران (irandoc.ac.ir) انتخاب‌های بعدی این بخش هستند.
در بخش دوم با عنوان سایت‌های مشارکتی که محتوای آنها توسط کاربران و مخاطبان تامین می‌شود، سایت بالاترین (balatarin.com) انتخاب اول است. سایت‌های هفتان (haftan.com) برگزیده دوم و ایران ترانه (iransong.com) برگزیده سوم این بخش هستند.
در بخش سوم با عنوان سایت‌های خبری-تحلیلی، خبرگزاری فارس (farsnews.com) به عنوان سایت برتر انتخاب شد. سایت‌های سینمای ما (cinemaema.com) و الف (alef.ir) به ترتیب به عنوان برگزیدگان بعدی انتخاب شدند.
در بخش چهارم با عنوان سایت‌های تجارت اینترنتی، سایت ایستگاه (istgah.com) برگزیده اول است و جی‌.اس‌.ام (gsm.ir) که در حوزه تلفن همراه فعالیت می‌کند و آدینه بوک (adinebook.com) که در زمینه فروش اینترنتی کتاب فعال است انتخاب‌های بعدی هستند.
در بخش پنجم با عنوان جامعه‌های مجازی و فروم‌‌های اینترنتی سایت کلوب (cloob.com) انتخاب اول، یوبیست‌‌وچهار (www.u24.ir) انتخاب دوم و مجیدآنلاین (forum.majidonline.com) انتخاب سوم هستند.
در بخش ششم با عنوان سرویس‌وبلاگ‌ها و ابزارهای انتشار محتوا، سایت بلاگفا (blogfa.com) به عنوان سایت برتر انتخاب شد. سرویس‌وبلاگ‌های بلاگ‌اسکای (blogsky.com) و پرشین‌بلاگ (persianblog.ir) برگزیدگان بعدی این بخش هستند.
در بخش هفتم با عنوان ابزارهای اینترنتی، سایت وبگذر (webgozar.com) انتخاب اول و ابزار شمارنده پرشین‌استت (persianstat.com) و بازنگار، خانه وبلاگ‌های فارسی زبان (baznegar.com) انتخاب‌های بعدی هستند.

علاوه بر بخش‌های اصلی، امسال برای اولین بار در بخش انتخاب‌های ویژه (خارج از مسابقه) هم تعدادی از سایت‌های فارسی زبان به شرح زیر انتخاب شدند:
– موثرترین ابزار در گسترش زبان فارسی در وب: سایت وردپرس فارسی (wp-persian.com)
– بهترین ایده خلاقانه در راه اندازی سایت: جیره کتاب (jireyeketab.com)
– بهترین استفاده از امکانات چند رسانه‌ای در سایت: رادیو زمانه (radiozamaaneh.com)
– بهترین سایت در جلب مخاطب خاص: تکنوتاکس، سایت تخصصی حوزه لینوکس و منبع‌باز (technotux.com)
– برترین سایت در تولید محتوای فارسی در وب: مجله اینترنتی فریا (farya.com)
– برترین سایت هماهنگ با فضای وب‌ دو: ویویو (viwio.com)

معرفی و بررسی اجمالی سایت‌های برگزیده و دلایل انتخاب و برگزیده شدن آنها در قالب ویژه‌نامه معرفی «برترین‌های رسانه‌ای سال» در روزهای پایانی سال در مجله اینترنتی هفت‌سنگ منتشر خواهد شد. همچنین با انتشار این ویژه‌نامه مرحله نهایی نظرسنجی آغاز خواهد شد و کاربران اینترنتی با شرکت در این نظرسنجی از بین سایت‌های برگزیده، برترین سایت سال ۸۶ را انتخاب خواهند کرد. اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب «برترین‌های رسانه‌ای سال» در سایت مربوط به آن به آدرس www.topmedia.ir قابل دسترس است.

خواندن ادامه‌ی خبر
آغار پنجمین سال فعالیت ایتنا

آغار پنجمین سال فعالیت ایتنا

وبنا – ایتنا ۴ ساله شد. گسترش برنامه‌های قناوری ارتباطات و اطلاعات در ایران، و نیاز به آموزش و اطلاع‌رسانی در این زمینه، از مهم‌ترین دلایل شروع به کار این سایت اینترنتی بود.
با فاصله زمانی کمی، و با رونق سایت «ایتنا» و افزایش مراجعه به آن، سایت از حالت آزمایشی خارج شده و با تعدد زیربخش‌ها، به انتشار خبر و تحلیل در بخش‌های IT، مخابرات و ارتباطات پرداخت.
به گفته مدیر سایت شاید اتکای سایت به ماهنامه تخصصی «دنیای کامپیوتر و ارتباطات» و تحریریه مجرب این نشریه توانست از علل مهم مقبولیت آن قلمداد گردد، ضمن این که ایتنا توانست به سرعت به یک مرجع قابل اعتماد و کم‌خطا در ترجمه اخبار و انتقال تازه‌های دنیای ICT بدل گردد.
همچنین نقل اخبار خواندنی و جدی رسانه‌های دیگر نیز کمکی به مراجعین و خوانندگان سایت کرده است تا بتوانند با مروز منظم سایت، از اخبار مهم این حوزه غافل نمانند.
به گفته مدیر سایت ایتنا ارسال سرخط اخبار ایتنا به صورت پیام کوتاه برای کارشناسان، مدیران و صاحبنظران نیز جدیدترین اقدام سایت بود که قطعا در سال آینده و با تمهیدات دیگر و برنامه های بیشتر، ادامه خواهد یافت.
وبنا ورود به پنجمیس سال فعالیت ایتنا را تبریک گفته و برای تمام مدیران و نویسندگان ایتنا آرزوی موفقیت دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
برترین‌های رسانه‌ای سال ۸۶ انتخاب خواهند شد

برترین‌های رسانه‌ای سال ۸۶ انتخاب خواهند شد

وبنا – سومین دوره نظرسنجی «برترین‌های رسانه‌ای سال» برگزار می‌شود. نظرسنجی «برترین‌های رسانه‌ای سال» در پایان هر سال توسط مجله اینترنتی هفت‌سنگ برگزار می‌شود و در آن برترین‌های رسانه‌ای در حوزه‌های مختلف انتخاب می‌شوند. در پایان سال ۸۶ برترین‌های حوزه‌های مطبوعات، سایت‌های اینترنتی، رادیو، تلویزیون، آلبوم‌موسیقی، پادکست و وبلاگ توسط صاحب‌نظران و کارشناسان این حوزه‌ها انتخاب خواهند شد.
در هر حوزه رسانه‌ای هفت‌ برگزیده کارشناسان انتخاب خواهد شد و پس از آن، برگزیدگان برای انتخاب محبوب‌ترین‌ها به رای کاربران گذاشته خواهند شد. آخرین اطلاعات و اخبار مربوط به این نظرسنجی در پایگاه اینترنتی ویژه نظرسنجی به آدرس www.topmedia.ir قابل دسترسی است.
در نظرسنجی سال گذشته آلبوم موسیقی نهان مکن، سریال تلویزیونی زیر تیغ، برنامه رادیویی جوانی به وقت فردا، روزنامه اعتماد، وبلاگ یک‌پزشک، وب‌سایت بالاترین و سرویس‌دهنده اینترنتی بلاگفا به عنوان برترین‌ها انتخاب شده بودند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.topmedia.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سرویس گالری عکس در سایت aa-product

سرویس گالری عکس در سایت aa-product

وبنا – سایت aa-product سرویس جدید خود را به نام A.A Dynamic Gallery منتشر کرد. این سیستم که به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است، این امکان را برای صاحبان سایت ها و وبلاگ ها فراهم می کند که بتوانند تصاویرشان را با استفاده از این سیستم برای بازدید عموم به صورت گالری نمایش دهند. از مهمترین امکانات این سیستم داینامیک بودن آن می باشد که امکان قرار دادن تصویر در گالری را به راحتی امکان پذیر کرده است. برای استفاده از این سیستم می توانید به آدرس http://aa-product.com/GP/index.html مراجعه فرمایید.

نویسنده : ارشیا جهانگیری

خواندن ادامه‌ی خبر
مسابقه عکاسی در سایت پروچیستا

مسابقه عکاسی در سایت پروچیستا

وبنا – سایت پروچیستا با همکاری انجمن علمی عکاسی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران و حمایت سایت پرشین بلاگ ,اولین دوره مسابقه سراسری عکس “پروچیستا” را با موضوع “ایران من زیباست” برگزار می کند. مسابقه در دو بخش تک عکس و فتو بلاگ برگزار می شود.
آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ می باشد و داوری در هفته آخر اردیبهشت ماه انجام خواهد شد.
از عکس های برگزیده نمایشگاهی از تاریخ ۱۵/۴/۸۷ به مدت یک هفته و همزمان با جشن یک سالگی پروچیستا برگزار خواهد شد.
به برگزیده اول، سکه بهار آزادی – تندیس مسابقه – لوح تقدیر و برگزیده دوم نیم سکه بهار آزادی – لوح تقدیر و برگزیده سوم: ربع سکه بهار آزادی – لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
برای اطلاعات بیشتر و شرایط عکس های به سایت http://www.prochista.com/contest.php مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
وریز کشور هیچ سایتی روز انتخابات قطع نمی شود

وریز کشور هیچ سایتی روز انتخابات قطع نمی شود

وبنا – مصطفی پورمحمدی وزیر کشور امروز گفت: “ما به هیچ وجه اینترنت و هیچ سایتی را قطع نمی‌کنیم”
وی در مورد قطع اینترنت و سایت‌های خبری در روز برگزاری انتخابات، گفت: نمی‌دانم این خبرها را از کجا می‌آورند.
پورمحمدی ادامه داد: برگزاری هر کار مکانیزه و پیشرفته امروزی مستلزم در نظر گرفتن نکات امنیتی و اطلاعاتی آن است ما نیز تدارک کارهای امنیتی انتخابات را انجام داده‌ایم و اگر مشکلی از نظر اینترنت وجود دارد باید از وزیر مخابرات سؤال کنیم. ما به هیچ وجه اینترنت و هیچ سایتی را قطع نمی‌کنیم.
وزیر کشور در مورد اینکه آیا برگزاری انتخابات یارانه‌ای با روش سنتی به صورت موازی الزامی داشت؟ گفت: ما نمی‌توانیم ریسک کنیم و در هر صورت انتخابات امری بسیار مهم و حساس است اما از طرف دیگر ناچاریم به سمت روش مکانیزه برویم و برگزاری این دوره به صورت موازی باعث می‌شود با اطمینان بیشتری در آینده به سمت انتخابات مکانیزه برویم.

خواندن ادامه‌ی خبر
مسابقه وبلاگی توریسم ایران توسط سایت irpedia

مسابقه وبلاگی توریسم ایران توسط سایت irpedia

وبنا – سایت توسعه توریسم ایران مسابقه وبلاگ نویسی با موضوع توریسم برگزاری می کند.
به گفته مدیر سایت “این سایت رسالت معرفی و تبلیغ ایران به عنوان برترین مقصد توریستی در سال ۲۰۰۸ را به عهده دارد”
به گفته وی این انجمن افراد صاحبنظر و ایده پرداز را به همکاری دعوت می کند تا ضمن بهره مندی از جوایز تعیین شده، در رونق دادن صنعت توریسم ایران نقش ایفا کنند.
وی به وبنا گفت : “در اولین اقدام به نوشته های برتر منتشر شده در وبلاگها که به بهترین شکل به معرفی ایران و قابلیتهای توریستی آن بپردازند، جایزه خواهند داد و از نوشته هایی که بدون اغراق به بیان واقعیتهای ایران بپردازند و بتوانند به طرز موثری توریستها را به سفر به ایران ترغیب کنند تقدیر خواهد شد. سایت irpedia به نفر اول مبلغ ۱۰۰ هزار تومن و به ۴ مطلب بعدی هر کدام ۵۰ هزار تومان جایزه نقدی پرداخت می کند.
علاقه مندان می توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.irpedia.com مراجعه کرده و یا مطالب خود را info@irpedia.com ارسال کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
روزنامه هموطن سلام هک شد

روزنامه هموطن سلام هک شد

وبنا – به گزارش آژانس خبری پرشین هک ، وب سایت روزنامه هموطن سلام به آدرس اینترنتی hamvatansalam.com توسط یک گروه هکری از ایران به نام PEFORCE مورد حمله و هک قرار گرفت.
لینک اثبات هک شدن این وب سایت در آدرس www.zone-h.org/component/option,com_mirrorwrp/Itemid,160/id,7083874 قابل مشاهده است.
با گذشت حدود یک ساعت از هک شدن این وب سایت مدیر سایت هنوز متوجه وجود صفحه هکرها بر روی سایت خود نشده است و این صفحه در آدرس http://hamvatansalam.com/images/advertise قابل مشاهده میباشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت جامع گردشگری ایران گروه اینترنتی راه اندازی کرد

سایت جامع گردشگری ایران گروه اینترنتی راه اندازی کرد

وبنا – سایت جامع گردشگری ایران به علت افزایش تعداد کاربران که باید از طریق سایت به آنها اطلاع رسانی شود و همچنین به علت به وجود آمدن مشکلات فنی در حین ارسال ایمیل های خبری و اطلاع رسانی اقدام به راه اندازی گروهی اینترنتی نموده است.
به گفته مدیر سایت “این گروه تنها با هدف اطلاع رسانی ایجاد شده و تمام اعضای آن (که همگی به شکلی با مقوله گردشگری آشنا هستند) می توانند اقدام به اطلاع رسانی در خصوص فعالیت ها، خدمات، آپدیت ها و… از طریق ایمیل نمایند”
برای مشاهده سایت به آدرس http://anobanini.ir و برای مشاهده گروه به آدرس http://groups.google.com/group/anobanini مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر