ماه: بهمن ۱۳۸۶

سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

از آنجا که زمین نیز همچون بانوان دارای ویزی باروری و زایندگی می باشد از ۱۷ سده پیش از میلاد تا کنون در پنجم اسپند ماه هر سال برابر با بیست و نهم بهمن امروزی چون نام اسپند روز و اسپند ماه برابر میشده ایرانیان باستان این روز را به انگیزه ی سپاسگزاری از خدا برای باروری زمین و گرامیداشت بانوان و دلدادگی زوجها به یکدیگر جشن میگرفتند و به یکدیگر شادباش میگفتند.
امید که جوانان ایرانی ارزش این روز بزرگ (سپندارمزگان روز عشق) را دانسته و روز سپندارمزگان را که از دیر باز ویژه ی بزرگداشت و گرامی داشت بانوان و عشق زمینی بوده است را پاس بدارند.

سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

خواندن ادامه‌ی خبر
۳۰نما دات کام، تولدی دوباره

۳۰نما دات کام، تولدی دوباره

وبنا – ۳۰نما دات کام به کوشش خسرو دوباره راه اندازی شده است. دامون مقصودی مدیر سایت و یکی از نخستین بلاگرهای ایرانی است و سایت ۳۰نما دات کام را در سال ۸۳ راه‌اندازی کرده بود اما به دلیل مهاجرت از ایران این سایت فعالیت خود را از سال ۸۴ متوقف کرده بود. این سایت http://www.30nema.com چند روزی است که به کوشش خسرو نقیبی مجددا فعالیت خود را بصورت آزمایشی آغاز کرده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
کلوب دات کام فیلتر شد

کلوب دات کام فیلتر شد

وبنا – برخی از کاربران سایت کلوب در تماس با وبنا خبر از فیلتر شدن سایت کلوب دادند.
سایت کلوب یکی از بزرگترین و پر ترافیک ترین سایت های ایران است که در زمنیه شبکه اجتماعی مجازی فعالیت می کند.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.cloob.com مراجعه کنید.

تکمیلی : سایت کلوب در سرویس دهنده اینترنت وبنا (داتک) فیلتر نشده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
پایگاه اطلاع‌رسانی نوسازی مسدود شد

پایگاه اطلاع‌رسانی نوسازی مسدود شد

وبنا – معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مسدود شدن پایگاه اطلاع‌رسانی «نوسازی» خبر داد.
علیرضا ملکیان معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی «نوسازی» به خاطر توهین به اشخاص به ویژه شخصیت‌های روحانی توسط کار گروه موضوع آیین‌نامه ساماندهی پایگاههای اطلاع‌رسانی اینترنتی مسدود شد.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این پایگاه اطلاع‌رسانی http://www.nosazi.ir از امشب مسدود شده است.
کار گروه موضوع آیین‌نامه ساماندهی پایگاههای اطلاع‌رسانی اینترنتی مرکب از ۴ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات، دادگستری، ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان صدا و سیماست که این کار گروه ۵ نفره پایگاه یاد شده را مسدود کرده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
هشدار به سایت های بداخلاق انتخاباتی

هشدار به سایت های بداخلاق انتخاباتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سایت‌ها و پایگاههای اینترنتی تاکید کرد که در ایام انتخابات خودشان بر فعالیت‌هایشان نظارت کافی داشته باشند؛ زیرا در غیر این صورت، اقدامات لازم در مورد آن‌ها انجام می‌شود.
محمدحسین صفار هرندی، در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگاری که درباره نحوه برخورد با سایت‌هایی که به تخطئه کاندیداهای انتخابات مجلس می‌پردازند، پرسید، گفت: با سایت‌هایی که به ثبت رسیده باشند کار ارشادی می‌کنیم و اگر تخلفی مرتکب شوند به آن‌ها تذکر می‌دهیم.
وی با بیان این که دلمان نمی‌خواهد هیچ سایتی بسته شود، در عین حال افزود: البته اگر سایتی به ثبت نرسیده باشد چاره‌ای جز ارجاع آن به کمیته مربوط به رسیدگی به تخلفات نیست.
وزیر ارشاد افزود: در محدوده زمانی انتخابات چون حساسیت‌های عمومی بالاتر می‌رود و فضای کلی کشور باید از برخی خطاها مصون باشد، دعوت ما از سایت‌ها مثل سایر رسانه‌ها این است که خودشان مراقب نحوه فعالیت‌هایشان باشند.
وی در عین حال گفت: اگر این مراقبت صورت نگیرد طبعا مجبور می‌شویم آن گروهی را که مسوول سالم سازی محیط رسانه‌ای است، وارد کار کنیم تا اقدام لازم را انجام دهد.

خواندن ادامه‌ی خبر
هشدار امنیتی برای کاربران بلاگفا

هشدار امنیتی برای کاربران بلاگفا

وبنا – طی دیروز و امروز ایمیلی با عنوان “System Message” از آدرس ایمیل Blogfa.com برای برخی از کاربران بلاگفا ارسال شده است. در این ایمیل آمده است “سایت بلاگفا به دلیل بعضی اقدامات امنیتی قصد دارد پسورد تعداد محدودی از وبلاگ ها را تغییر دهد” و از کاربران خواسته شده “برای جلوگیری از حذف وبلاگ شما از سیستم وبلاگ دهی بلاگفا سریعا پسورد وبلاگ خود را تغییر داده و آنرا برای ثبت و انجام اعمال به همراه آدرس وبلاگ به همین ایمیل ارسال نمایید” شایان ذکر است ایمیل ارسال کننده این پیام blogfa@live.com است نه آدرس ایمیل اصلی admin@blogfa.com که مربوط به مدیر سایت بلاگفا می باشد.
از این رو کاربرانی که رمز عبور خود را تغییر داده و برای صاحب آدرس ایمیل بالا ارسال کنند، احتمالا وبلاگ خود را از دست خواهند داد.
سایت بلاگفا بارها اعلام کرده است که از کاربران خود درخواست تغییر رمز یا ارسال رمز را با پست الکترونیک را مطرح نمی کند. از این رو هدف ارسال کننده این ایمیل احتمالا کاربران عادی و غیر حرفه ای سرویس بلاگفا می باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
آغاز ثبت نام اینترنتی دانشگاه پیام نور

آغاز ثبت نام اینترنتی دانشگاه پیام نور

قائم مقام دانشگاه پیام نور با اشاره به ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه پیام نور گفت : ثبت نام دانشجویان پیام نور امروز آغاز شد و دانشجویانی که دارای سهمیه بوده و یا عضو خانواده شهدا، بهزیستی، کمیته امداد، کارمند دانشگاه پیام نور هستند و یا از وام شهریه استفاده کرده اند برای ثبت نام تا روز ۱۷ بهمن ماه فرصت دارند.
وی با بیان این مطلب که مابقی دانشجویان نیز از امروز تا ۲۴ بهمن ماه برای ثبت نام فرصت دارند، افزود : ثبت نام اینترنتی بوده و از طریق سایت دانشگاه انجام می گیرد.
ابوالحسنی ادامه داد: نحوه ثبت نام دانشجویان آزمون محور(رادیو تلویزیونی) و دانشجویان مجازی دانشستان دانشگاه نیز در سایت دانشگاه http://www.pnu.ac.ir درج شده است.
وی افزود : ثبت نام دانش پذیرانی که در نیم سال اول نمره لازم را کسب نکردند و یک نیم سال دیگر دانشپذیر هستند پس از اعلام نتایج نیمسال اول آنها به صورت غیر اینترنتی انجام می شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
در سوگ احمد بورقانی

در سوگ احمد بورقانی

وبنا – به نقل از روزنامه اعتماد احمد بورقانی نماینده تهران در مجلس ششم و معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در دوران ریاست جمهوری خاتمی درگذشت. احمد بورقانی که از عارضه قلبی رنج می برد و سال گذشته نیز عمل جراحی قلب انجام داده بود اما اواخر روز گذشته ناگهان دچار ایست قلبی شد و درگذشت.و خبر تاثرانگیز درگذشت او زمانی به ما رسید که روزنامه آماده چاپ بود.بورقانی از جمله شخصیت های اصلاح طلب بود که تلاش های زیادی را برای تحقق شعارهای اصلاح طلبانه از خود نشان داد. وی در مجلس ششم علاوه بر کارپرداز فرهنگی، سخنگویی هیات رئیسه را هم برعهده داشت. احمد بورقانی پیش از انتخابات مجلس ششم مدتی هم در سمت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به خدمت مشغول بود. دوره مسوولیت بورقانی به عنوان معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد به عنوان دوره رونق مطبوعات روشنفکری و انتقادی شناخته می شود. بورقانی که اولین معاون مطبوعاتی پس از انتخاب خاتمی به ریاست جمهوری در سال ۷۶ بود، تلاش بسیاری کرد تا نگرشی تازه درباره مطبوعات که مبتنی بر مدارا و تحمل و انتقاد بود بر فضای تصمیم گیری رسمی کشور حاکم شود. بورقانی که زمانی را هم در خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی – ایرنا- مشغول به کار بود، قلم شیوایی داشت و بعدها از توانایی نگارش خود استفاده زیادی برد و بسیاری از بیانیه ها و نامه های منتشر شده از سوی اصلاح طلبان را به نگارش درآورد. وی مدت ۱۳ سال مسوولیت دفتر ایرنا در امریکا را برعهده داشت. وی که متولد ۱۳۳۸ بود، همیشه سعی داشت میان روزنامه نگاران و اصحاب رسانه به ایفای نقش بپردازد و معضلات و مشکلات آنان را حل کند. چنانچه در سمت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و بعدها کارپردازی فرهنگی مجلس تاثیر زیادی را بر تقویت موقعیت رسانه های ایران برجای گذاشت.

مدیا کاشیگر: احمد بورقانی هم رفت… بعضی نام‌ها فراتر از یک اسم کوچک و یک اسم خانوادگی‌اند. چه کسی رفت؟ انسانی انسان که شاید در طول عمرم دست‌بالا سه بار دیدم، اما هر بار در برابرش، در درونِ وجودم، سر را به نشانه‌ی احترام پایین می‌آوردم: نه چون اولین باری که دیدمش نماینده‌ی مجلس بود، اما چون بار دوم و سوم که دیدمش باز همانی بود که پیش از انتخاب‌شدن‌اش به نمایندگی مجلس بود: آرشیکتِ آزادی بیان و مطبوعات در ایران، آرشیتکتی که نگذاشتند خانه‌ای را به ساختمان برساند، که نقشه‌ی استوار و زیبایش را با دقت با جان و دل کشیده بود.

وبنا درگذشت وی را به جامعه مطبوعاتی تسلیت می گوید.

خواندن ادامه‌ی خبر
دعوتنامه برای کاربران جدید بالاترین

دعوتنامه برای کاربران جدید بالاترین

وبنا – به نظر می‌آید که بالاترین می‌خواهد کاربر جدید بپذیرد. وجود بیش از چهارهزار شناسه بی‌مصرف در میان کاربران بالاترین گزارش شده است و از طرفی مدیران بالاترین مجموعه را روی سرور جدیدی انتقال داده‌اند. به نظر می‌رسد در میان کلی از اخبار بد از جمله در دسترس نبودن مکرر سایت بالاترین و حمله‌های متعدد از سوی آی‌پی‌های مختلف، خبر خوش این است که بالاترین کاربر جدید می‌پذیرد اما کاربران جدید باید دعوتنامه داشته باشند.
اگر به صفحه شخصی خود بروید، بخشی جدید را مشاهده خواهید کرد که در آن این عبارت به چشم می‌خورد: کاربر جدید دعوت کنید. و در زیر این جمله فهرست افرادی که توسط شما دعوت شده‌اند، مشاهده خواهد شد.

نوشته شده توسط نیما اکبرپور

© ۲۰۰۲ – ۲۰۰۸ Osyan Dot Net

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت خبری دسترتج راه اندازی شد

سایت خبری دسترتج راه اندازی شد

وبنا – سایت خبری دسترنج راه اندازی شد. این سایت که بیشتر به اطلاعات و اخبار مربوط به بخش کار می پردازد امروز راه اندازی شد.
سایت خبری دسترنج در آدرس اینترنتی http://www.dastranj.ir و با پوشش اخبار در گروه های کارگری، ویژه انتخابات، خفیه نویس، یادداشت، گزارش، تحلیل، ترجمه و عکس راه اندازی شده است.
وبنا راه اندازی سایت دسترنج را به مدیران و مسئولین سایت تبریک گفته و برای مسئولین سایت آرزوی موفقیت دارد

خواندن ادامه‌ی خبر