ماه: مرداد ۱۳۸۶

راه اندازی آزمایشی سرویس تقویم شمسی

راه اندازی آزمایشی سرویس تقویم شمسی

وبنا – سرویس تقویم شمسی در سایت I30T راه اندازی شد.
در صورت تمایل به نمایش تقویم و تاریخ شمسی در سایت، اعضای سایت i30t میتوانند از امکانات موجود در این سرویس استفاده نمایند. این سرویس علاوه بر امکان نمایش تقویم، قابلیت نمایش تقویم شمسی مربوط به ماه و سال های قبل و بعد را نیز دارا میباشد و بدیهی است با توجه به آنکه امکان نمایش تقویم در این سرویس با استفاده از امکانات زبان JavaScript انجام میگیرد، در هنگام نمایش تقویم سال و ماه های قبل و بعد، این کار بصورت آفلاین و بر روی کامپیوتر بازدیدکنندگان سایت نمایش دهنده تقویم انجام خواهد شد و بازدیدکننده نیازی به به زوررسانی (Refresh) مجدد صفحه نخواهد داشت.

خواندن ادامه‌ی خبر
برنامه تخفیف های تابستانه سایت OLC

برنامه تخفیف های تابستانه سایت OLC

وبنا – برنامه تخفیف های ویژه سایت OLC به منظور ترویج استفاده از دوره های آموزش زبان انگلیسی بصورت آنلاین برای ماه های مرداد و شهریور ۱۳۸۶ و به مناسبت های علمی، فرهنگی، تاریخی و مذهبی اعلام شد.

۵ مرداد ::: ولادت امام علی (ع) ::: ۱۰% تخفیف عمومی
۱۷ مرداد ::: روز خبرنگار ::: ۲۰% تخفیف برای خبرنگاران
۲۰ مرداد ::: مبعث پیامبر اکرم (ص) ::: ۱۰% تخفیف عمومی
۲۷ مرداد ::: روز جانباز ::: ۲۰% تخفیف به جانبازان
۱ شهریور ::: روز پزشک و ابوعلی سینا ::: ۲۰% تخفیف به پزشکان و دانشجویان پزشکی
۴ شهریور ::: روز کارمند و هفته دولت ::: ۲۰% تخفیف به کارمندان دولت
۷ شهریور ::: ولادت حضرت قائم (عج) ::: ۱۰% تخفیف عمومی
۱۰ شهریور ::: روز بانکداری ::: ۲۰% تخفیف به بانک ها
۲۱ شهریور ::: روز سینما ::: ۲۰% تخفیف به دانشجویان رشته ی سینما
۲۷ شهریور ::: روز شعر و ادبیات فارسی ::: ۲۰% تخفیف به دانشجویان رشته های مرتبط با ادبیات فارسی
۳۰ شهریور ::: روز گفتگوی تمدن ها ::: ۲۰% تخفیف عمومی

سایت http://www.olc.ir اولین سایت آموزش زبان انگلیسی آنلاین در ایران می باشد که از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را شروع کرده است.
کاربران با مراجعه به این سایت می توانند از دوره های آموزش رایگان زبان انگلیسی OLC نیز استفاده کنند

خواندن ادامه‌ی خبر
آوای آزاد سایت شاعران ایران

آوای آزاد سایت شاعران ایران

وبنا – “این سایت کوچولو رو که می بینین فقط و فقط نتیجه ی یک عشق هست ، یک عشق ساده ، یک عشق پاک ، یه عشق از همونایی که تعریفش رو از آسمونیا شنیدیم . کاش همه عشق ها همین قدر پاک و عزیز بود ، کاش همه صداقت داشتن.” متن بالا توضیحات بسیار ساده ای است از سایت “آوای آزاد “.
سایت “آوای آزاد” یک مجموله کامل است از شعر های تمام شاعران فارسی زبان، علاقه مندان به مطالعه و دریافت متن شعر ها قدیمی و معاصر می توانند با مراجعه به سایت http://www.avayeazad.com مراجعه کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
والس شماره پنج

والس شماره پنج

وبنا – سایت والس وارد پنجمین سال فعالیت خود در دنیای مجازی شد. در این خصوص در سایت والس آمده است : ” امروز والس، چهارمین سال زیستن در دنیای مجازی وب را به پایان می‌برد و وارد پنجمین سال زیستنش می‌شود. والسی که چهار سال پیش روز ۲۹ تیرماه ۱۳۸۲ در اذهان شکل گرفت تا فضایی برای گفتگو و بودن در کنار هم باشد فارغ از نسل‌بندی و شیوه‌های مختلف نگارش، فارغ از ایدئولوژی و هر گونه حذف و اضافه. والس چهار سال تلاش کرده، تا باشد و با بودن خود، بودن‌های دیگری را نیز به ارمغان آورد. بودن، اندیشیدن، نوشتن و خواندن و باز اندیشیدن، همه آن چیزی است که والس طلب کرده و آنها را جسته است. در این راه طبعا خاص بودن و نوع دیگر بودن و پیشنهادهای تازه و گسترش جهان‌های ممکن، اهداف دست نیافتنی والس بوده و سعی کرده متونی را با چنین ویژگی‌های جستجو کند و به مخاطبان فهیم خود عرضه دارد. اما چه حاصل که دست کوته بوده و خرما بر نخیل…”

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.valselit.com مراجعه کنید

تولد والس مبارک

خواندن ادامه‌ی خبر
تولد پرشین بلاگ

تولد پرشین بلاگ

وبنا – متن کامل اطلاعیه پرشین بلاگ در مورد جشن تولد ۵ سالگی

“پرشین بلاگ – اولین و بزرگترین سرویس وبلاگ فارسی – درنظر دارد همزمان با میلاد امام علی (ع) جشن تولد پنج سالگی پرشین بلاگ و وبلاگ فارسی را برگزار نماید.
این جشن از ساعت ۱۶:۳۰ روز ۴ مردادماه در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار میشود. درصورت تمایل نسبت به شرکت در این جشن لطفا فرم زیر را تا پایان وقت اداری روز سه شنبه تکمیل و ارسال بفرمایید. پس از آن از سوی پرشین بلاگ دعوتنامه حضور در این جشن برای شما ارسال میشود.
به علت محدودیت در فضا و امکانات تنها قادر به پذیرایی از مدعوین می باشیم.”

برای تکمیل فرم درخواست شرکت در این جشن به آدرس http://www.persianblog.ir/birthday شرکت کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
مهدی بوترابی: درپی حمله شب گذشته دسترسی کاربران به وبلاگ ها  مسدود شد

مهدی بوترابی: درپی حمله شب گذشته دسترسی کاربران به وبلاگ ها مسدود شد

“مهدی بوترابی” مدیر پرشین بلاگ گفت: در پی حمله شب گذشته و صبح امروز به وب سایت های گروه پرشین بلاگ ، دسترسی کاربران به وبلاگ ها و صفحه اصلی این سایت مسدود شده و ما تلاش می کنیم که هرچه زودتر این مشکل را برطرف کنیم.
مهدی بوترابی – مدیر پرشین بلاگ، در مورد اختلالات به وجود آمده در دسترسی کاربران ایران به صفحات شخصی شان به وجود آمده است، گفت: اختلالات پرشین بلاگ از ساعت ۴ بامداد امروز آغاز شد و اتفاقی که افتاده این است که در پی حمله هکرها به “گروه پرشین بلاگ” مشکلاتی برای سرویس دهنده وبلاگ این گروه به وجود آمد.

وی در ادامه افزود: آنها سعی کردند به بانک اطلاعاتی پرشین بلاگ هم دسترسی پیدا کنند که این تلاش آنها ناموفق بود و به کاربران این اطمینان را می دهیم که کلیه اطلاعات تمامی ۸۰۰ هزار وبلاگ persianblog.comهمچنان حفظ و نگهداری می شود. هنوز اتفاقی برای سرور و بانک اطلاعاتی این گروه نیفتاده ولی مشکل مربوط به دامنه پرشین بلاگ دات کام است که سرویس دهنده آن یک شرکت خارجی است.

مدیر سرویس وبلاگ گروه پرشین بلاگ خاطرنشان کرد: مشکل به وجود آمده برای این وبلاگ ها مربوط به دامنه سایت است که سرویس دهنده آن یک شرکت خارجی است. طبق برآورد ما این مشکل در ساعات آینده برطرف می شود. این اتفاق سال گذشته هم رخ داد و هکرها توانستند به شرکت سرویس دهنده دامنده دسترسی پیدا کنند و برای چهار ساعت دسترسی کاربران و مردم به پرشین بلاگ ممکن نبود.

این کارشناس IT درخصوص تلاش هایی که برای رفع این مشکل صورت خواهد گرفت ، تصریح کرد: ما هیچ کاری نمی توانیم برای این مشکل بکنیم چون سرویس هایی که مربوط به دامنه است در دنبا توسط دو سه شرکت بزرگ داده می شود و ما مجبوریم که تنها با همین شرکت های بزرگ جهانی کار کنیم و این مشکلات که به وجود می آید در اختیار ما نیست. مشکلی که برای ما به وجود آمده مربوط به شرکتی است که در سطح جهانی خدمات دامنه ارائه می دهد و ما با این شرکت در تماس هستیم تا این مشکل برطرف شود.

بوترابی ادامه داد: آنها تلاش می کنند دامنه persianblog.com را حذف کنند و با تغییر dns های persianblog.com هنگام درج آدرس های مربوط به این سایت، صفحه ای دیگر باز می شود. پیامی که بر روی صفحه اصلی پرشین بلاگ مشاهده می شود با این مضمون که ” سایت در حال به روز رسانی می باشد”، از سوی هکرها بر روی dns ما قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پیام های هکرها در برخی سایت های هک شده حاکی از عراقی بودن آنها است، تاکید کرد: این هکرها تلاش می کنند وانمود کنند که عراقی هستند و پیام هایی که در سایت های هک شده قرار می دهند با تصویر پرچم عراق است و شعارهایی که روی سایت های هک شده قرار می دهند مربوط به عراق است

بوترابی خاطر نشان کرد: آنها تلاش می کنند ملیت خود را عرب وانمود کنند و شعارهایی را هم که از خود به جای می گذارند ضد ایرانی است و مدام از کلمات و تعابیر ضد ایرانی استفاده می کنند.

وی افزود: اختلالات به وجود آمده برای همه کاربران قابل مشاهده نیست و برخی کاربرانی که از طریق سرویس دهنده های مختلف اقدام به دسترسی به این سایت می کنند شاید بتوانند پرشین بلاگ را مشاهده کنند.

مدیر پرشین بلاگ یادآور شد: ما به ۸۰۰ هزار کاربر این سرویس دهنده وبلاگ اطمینان می دهیم که اطلاعات فارسی وبلاگ های شان آسیبی ندیده است و طی ۲۴ ساعت آینده این مشکل را بر طرف می کنیم. البته با وجود این مشکل برخی سرویس دهنده های اینترنت و isp ها می توانند پرشین بلاگ را مشاهده کنند. ولی اکثریت چهار میلیون مخاطب سایت این مشکل را خواهند داشت.

به نقل از خبرگزاری مهر

خواندن ادامه‌ی خبر
دامنه پرشین بلاگ مورد تعرض هکرهای عراقی قرار گرفت

دامنه پرشین بلاگ مورد تعرض هکرهای عراقی قرار گرفت

پرشین بلاگ طی اطلاعیه ای اعلام کرد: دامنه اینترنتی PersianBlog.com مورد تعرض و سرقت هکرهای عراقی قرار گرفته است.
بدنبال حملات هکرهای عراقی به دامنه اینترنتی پرشین بلاگ اختلالاتی در بزرگترین سرویس دهنده اینترنتی ایرانی ایجاد شده است.
بنا به اعلام پرشین بلاگ، حملات به سرور و بانک اطلاعاتی بیش از هشتصد هزار وبلاگ فارسی به هیچ وجه موفق نبوده و اطلاعات کاربران و نوشته های تمام کاربران در سلامت و امنیت کامل در سرورهای پرشین بلاگ قراردارد.
بنا به این گزارش اختلالاتی از حدود ساعت ۴ صبح روز چهارشنبه (امروز) از لایه DNS دامین در تعدادی از سرویس دهنده های اینترنت قابل مشاهده است.
پرشین بلاگ در اطلاعیه خود به کاربران اطمینان داده که اطلاعات و محتوای فارسی پرشین بلاگ از آسیب محفوظ بوده و هیچگونه دسترسی به سرویس دهنده و اطلاعات کاربران اتفاق نیفتاده است.
این اختلالات برای تمامی کاربران قابل مشاهده نیست ولی اکثریتی از چهار میلیون مخاطب روزانه پرشین بلاگ با آن مواجه هستند که با همکاری شرکت خارجی عرضه خدمات دامین در حال پیگیری و رفع میباشد.
هکرها در این حمله با درج عباراتی موهون و ضد ایرانی تلاش کرده اند حرکت خود را عربی جلوه دهند.
این اتفاق سال گذشته نیز به همین شکل اتفاق افتاده بود که برای ساعاتی اختلالاتی در اولین سرویس وبلاگ فارسی ایجاد کرده بود.
نویسنده : حسین شرفی persianweblog.com

خواندن ادامه‌ی خبر
اطلاعیه بلاگفا به دلیل اختلال در نمایش وبلاگها در بیست وسوم تیرماه ۸۶

اطلاعیه بلاگفا به دلیل اختلال در نمایش وبلاگها در بیست وسوم تیرماه ۸۶

اختلال در نمایش وبلاگهای زیر مجموعه بلاگفا بصورت موقت می باشد و به دلیل مشکلی در آی پی بخش وبلاگها است. متاسفانه به دلیل تفاوت زمانی با قاره آمریکا و زمان فعالیت شرکت مسئول اختلال چند ساعتی به طول می انجامد.
متاسفانه دلیل اصلی این مشکل وجود وبلاگهایی با کد مخرب (اسکریپتهایی که باعث ایجاد مشکل امنیتی برای بازدید کننده می شود ) بوده است که توسط برخی کاربران سایت ایجاد شده اند.

با توجه به حساسیت شرکتهای تامین کننده پهنای باند نسبت به این موضوع و عدم آگاهی از ماهیت سایت آی پی مربوط به وبلاگهای فوق و در واقع وبلاگهای بلاگفا از طرف شعبه شرکت سرویس دهنده اینترنت در کانادا مسدود شده است و البته توضیحات لازم به شرکت تامین کننده آی پی ارسال شده و پیگیری جهت رفع آن صورت گرفته است و در ساعات آینده مشکل برطرف گردد.
همچنین آی پی دیگری نیز برای بخش وبلاگها تهیه شده است که در صورت لزوم از آن استفاده خواهد شد. دسترسی صفحه نخست سایت، پنل مدیریتی و اطلاعات وبلاگ برای کاربران مقدور است و تنها آدرس اصلی وبلاگ قابل مشاهده نیست.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت اقتصادی راه اندازی شد

سایت اقتصادی راه اندازی شد

وبنا – وب سایت اقتصادی به منظور پوشش اخبار اقتصادی راه اندازی شد.
هدف از راه اندازی این سایت http://www.eghtesadi.ir به گفته “محمدرضا عادلی مسبب کودهی” مدیر سایت مسائل ومعضلات اقتصادی درجامعه وارائه راهکارهای مناسب می باشد.
وی در ادامه به وبنا گفت: “به امید روزی که شاهد جامعه ای شاداب وبا رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم برای همگان بویژه بازدید کنندگان این وب سایت سلامتی ونیکبختی آرزو می نمایم.”

خواندن ادامه‌ی خبر
فرمول جدید انرژی در سایت بالاترین

فرمول جدید انرژی در سایت بالاترین

وبنا – سایت بالاترین در یک اطلاعیه در وبلاگ مدیران به اطلاع کاربران رسانده است که “تیم بالاترین بطور جدی مشغول بالابردن سهمیه روزانه انرژی در بالاترین است” همچنین فرمول جدید انرژی روزانه نیز در بالاترین اعلام شده است.

energy = etebar – x*۱۰ – (x+۱)*x/۳ -۱۰*(y+۱)*y – (z+۱)*z/۲ – ۳*(t+۱)*t – ۳*(uu+۱)*uu
x: number of comments
y: number of links
z: number of positive votes
t: number of negative votes
uu: number of abuse reports a user has made

در سایت بالاتری ، انرژی روزانه تازه واردها کمتر از انرژی روزانه کاربران باتجربه است. این سیستم به سایت بالاترین کمک می‌کند که کسانی که برای خرابکاری در بالاترین ثبت‌نام می‌کنند تنها بتوانند صدمه جزیی به فضای بالاترین وارد کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
مجموعه مقالات هشتمین همایش انجمن زمین شناسی ایران به سیویلیکا افزوده شد

مجموعه مقالات هشتمین همایش انجمن زمین شناسی ایران به سیویلیکا افزوده شد

وبنا – ۲۰۴ مقاله ارائه شده در هشتمین همایش انجمن زمین شناسی ایران که سال ۱۳۸۳ توسط انجمن زمین شناسی ایران در دانشگاه شاهرود برگزار شده است، به بانک مقالات سایت مرجع مهندسی عمران افزوده شد. مقالات این همایش به دو صورت پوستر و شفاهی ارائه شده اند که مقالات شفاهی به صورت تمام متن در ۱۳۹۷ صفحه در سایت درج شده اند. مقالات پوستری فقط شامل چکیده مقاله هستند.
مجموع مقالات موجود در بانک مقالات سایت http://www.civilica.com به بیش از ۲۰،۰۰۰ مقاله تمام متن (PDF) رسیده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
ایلنا فیلتر شد

ایلنا فیلتر شد

وبنا – یک مقام آگاه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خبرگزاری کار ایران در حال حاضر توقیف نشده و تنها حکم فیلترینگ آن صبح امروز از سوی دادستانی به دست‌اندرکاران این خبرگزاری اعلام شده است.
این مقام آگاه که خواست نامش فاش نشود در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس افزود: خبرگزاری ایلنا از یک هفته پیش تعطیل شده بود و پس از معرفی مدیر عامل جدید از صبح امروز فعالیت خود را آغاز کرده است

خواندن ادامه‌ی خبر
راه اندازی سرویس پیام کوتاه مسجد جمکران

راه اندازی سرویس پیام کوتاه مسجد جمکران

وبنا – سرویس پیام کوتاه مسجد جمکران با شماره ۳۰۰۰۳۳۱۳ تحت سیستم پیام کوتاه طوبی و با نرم افزار TSMS راه اندازی گردید .
این سرویس توسط سایت http://www.tsms.ir با هدف اطلاع رسانی و ارتباط زائران با مسجد مقدس جمکران از طریق پیام کوتاه اندازی گردیده است.

خواندن ادامه‌ی خبر