ماه: تیر ۱۳۸۶

دردو فارسی و انگلیسی فقط با فید

دردو فارسی و انگلیسی فقط با فید

وبنا – وب سایت دودردو اعلام کرد که از اول تیرماه کلیه بخش ها فارسی و انگلیسی این سایت فقط از طریق rss فید قابل دسترسی می باشد.
کاربران می توانند برای دسترسی به سرویس این سایت برای دودردو فارسی آدرس http://feeds.feedburner.com/persianfeeder و برای دودردو انگلیسی آدرس http://feeds.feedburner.com/englishdoxdo را در یک نرم افزار rss خوان اضافه کنند.

سایت دودردو http://www.doxdo.com یک سایت خبرخوان آنلاین است که به صورت آنلاین اخبار و نوشته ها را از بیش از ۶۰۰ وبلاگ فارسی جمع آوری می کند.

خواندن ادامه‌ی خبر
شماره هجدهم مجله اینترنتی فریاد منتشر شد

شماره هجدهم مجله اینترنتی فریاد منتشر شد

وبنا – شماره هجدهم مجله اینترنتی فریاد منتشر شد
در این شماره می خوانید:
به مناست ۱۴ ژوئن سالروز تولد ارنستو چه گوارا
زیستن از نوع اول
پرده خوانی پاس
هایکوهای بهاری
ماده مخدری که نوجوانان را هدف گرفته است؛ پنیر، ارزان و مرگبار
شش توضیح و سیزده مولفه از ادبیات رادیکال بومی
شهرزاد
وبنا یک ساله شد
دو هفته با خبر
نیروی انتظامی یزد پای میز محاکمه

برای مطالعه کامل مجله فریاد به سایت http://www.faryaad.com مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
نسخه جدید پورتال اینترنتی شروکس

نسخه جدید پورتال اینترنتی شروکس

وبنا – نسخه جدید پورتال اینترنتی شروکس ارایه شد. نسخه جدید سایت به گفته مدیر شروکس دارای امکانات بیشتری برای کاربران می باشد. برخی از امکانات جدید شروکس http://www.shorox.com مانند، مشاهده کانال های تلویزیونی بصورت پخش زنده، مقالات و مطالب مربوط به تلویزیون، رادیو، هنر، ورزش و … برای اولین بار به سایت اضافه شده است.
شروکس همچنان بخش جدید فروشگاه و حراجی را افتتاح کرده است که کاربران شروکس میتوانند اجناس خود را برای حراج و یا فروش در سایت قرار دهند.

خواندن ادامه‌ی خبر
وبنا یک ساله می شود

وبنا یک ساله می شود

به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه برنگذرد

۳۶۵ روز پیش دامنه وبنا (Webna) ثبت شد. این اقدام به عنوان یک علاقه شخصی به اطلاع رسانی و رشته خبرنگاری انجام شد. سایت نیز در کمتر از چند روز راه اندازی گردید. کل مراحل طراحی و راه اندازی سایت خبری وبنا بیش از ۵ روز نبود.

سایت وبنا بصورت رسمی با عنوان “خبرگزاری وب سایت های ایران” فعالیت خود را آغاز کرد. و پس از چند ماه با نام جدید “پایگاه خبری وب سایت ها ایران” ادامه فعالیت داد. این تغییر نام به دلیل اختلاف نام گذاری وبنا با وزارت فرهنگ و ارشاد بود. گرچه امروز وبنا عنوان خبرگزاری را یدک نمی کشد. اما با انتشار اخبار روزانه با حجم کاری متوسط ۲.۷۸ خبر در روز به فعالیت خود ادامه می دهد.

وبنا در زمانی وارد عرصه خبری فناوری اطلاعات در ایران شد، که تمامی پایگاه های خبری به بررسی اخبار مربوط به حوزه سخت افزار ، تلفن همراه و شرکت های خارجی مشغول بوده اند. اما وبنا با یک رویکرد جدید و نگاهی متفاوت به دنیای مجازی در ایران برای حمایت و پوشش خبری سایت های اینترنتی فارسی مسیر خود را انتخاب کرد و ادامه داد.

راه اندازی اولین رادیو اینترنتی در ایران که برنامه های زنده رادیوی و اخبار وب را در اینترنت منتشر می کند ، از آن دسته از فعالیت ها ی وبنا است.

دوستان زیادی در این مدت ما را راهنمای کرده و وبنا از تجربیات این دوستان برای توسعه فعالیت های خود استفاده کرده است. از طراحی خوب سایت که کار پرهام باغستانی است سپاسکزارم. طرحی که پس از یک سال هنوز مثل روز اول طراوت و شادابی دارد.

امروز وبنا شعار “حمایت از وبنا ، حمایت از وب سایت های ایرانی” راه انتخاب کرده است. امید واریم که بتوانیم در این راه با کمک تمام مدیران سایت های اینترنتی هر روز بهتر و محکم تر از دیروز گام برداریم.

سوالی که همواره در ذهن ما بوده است میزان تاثیر کار و فعالیت ما در دنیای مجازی است. امروز تنهای درخواست ما از شما مدیران سایت های اینترنتی این است که نظرات خود را بیشتر و بیشتر با ما در میان بگذارید. و بگویید:
آیا وبنا به نظر شما یک رسانه موفق بوده است ؟
چه انتظاری از سایت خبری خود دارید ؟

امسال جشن تولد نداشتیم ، اما شاید سال آیند، تولد وبنا را فراتر از یک نوشته و در کنار دوستان و یاران وبنا برگزار کنیم.

(پاسخ ها را لطفا در بخش نظرات بنویسید)

خواندن ادامه‌ی خبر
سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی برگزار می‌شود

سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی برگزار می‌شود

مدیر اجرایی سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: این جشنواره بهمن ماه در دانشکده تربیت دبیر فنی شریعتی وابسته به وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
“مرضیه گرد” روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار آی‌تی افزود: توسعه فرهنگ تولید و استفاده هوشمندانه از فناوری اطلاعات و ارتباطات در یاددهی و یادگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی اظهار داشت: ترغیب و تشویق معلمان، هنرجویان هنرستان‌ها، مدرسان و دانشجویان آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای به استفاده از نرم‌افزارها و تولید محتوای الکترونیکی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می‌رود.
گرد بیان داشت: از دیگر محورهای این جشنواره می‌توان به ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی توانمندی‌های هنرآموزان، هنرجویان و مدرسان فنی و حرفه‌ای اشاره کرد تا بتوان آنها را در تولید نرم‌افزارها، محتوای الکترونیکی و بکارگیری آن برای ارتقا کیفیت آموزشی ترغیب کرد.
وی که رییس دانشکده تربیت دبیرفنی شریعتی نیز است، ادامه داد: آخرین مهلت دریافت آثار آبان ماه ‪ ۸۶‬و مرحله نهایی برگزاری جشنواره بهمن ماه امسال است.
مدیر اجرایی سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افزود: این جشنواره با همکاری سازمان پژوهش‌های برنامه‌ریزی آموزشی، دفتر برنامه‌ریزی و تالیف آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کار و دانش و دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
گرد بیان داشت: دریافت آثار از دو بخش “سازمان‌های آموزش و پرورش سراسر کشور” و “آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور” است.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی http://www.tvtelearning.ir مراجعه کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
پرشین بلاگ وارد ششمین سال فعالیت خود شد

پرشین بلاگ وارد ششمین سال فعالیت خود شد

وبنا – پنج سال پیش در چنین روزی سه جوان با نامهای عطا، بهرنگ و سهند خبر به بار نشستن مدتها تلاش و برنامه نویسی شان را در محیط وب فارسی اعلام کردند و “پرشین بلاگ” متولد شد.
امروز پنج سال از آن روز می گذرد و پرشین بلاگ با بیش از هشتصد هزار کاربر و میلیون ها بازدید کننده روزانه، با غرور عنوان “بزرگترین جامعه اینترنتی ایرانیان” را یدک میکشد.
پرشین بلاگ در یادداشتی در وبلاگ مدیران خود اعلام کرده است که جشن تولد پنج سالگی پرشین بلاگ، بزودی و پس از ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، همچون سال گذشته برگزار خواهد شد

خواندن ادامه‌ی خبر
ثبت نام وبلاگ جدید در میهن بلاگ باز شد

ثبت نام وبلاگ جدید در میهن بلاگ باز شد

وبنا – بخش پشتیبانی سایت میهن بلاگ اعلام کرد که از امروز کاربران می توانند در این سرویس دهنده وبلاگ جدید ثبت کنند.
به گفته بخش پشتیبانی سایت میهن بلاگ ثبت وبلاگ جدید در این سرویس دهنده هیچگونه محدودیتی ندارد
شایان ذکر است که ثبت وبلاگ در میهن بلاگ از چند ماه پیش به دلیل به روز رسانی و پیاده سازی نسخه جدید سایت مسدود شده بود.

خواندن ادامه‌ی خبر
انتخاب محبوب ترین وبلاگ های فارسی در پرشین وبلاگ

انتخاب محبوب ترین وبلاگ های فارسی در پرشین وبلاگ

وبنا- سایت پرشین وبلاگ اقدام به راه اندازی بخشی کرده است که کاربران می توانند وبلاگ های مورد علاقه خود را جهت معرفی برترین وبلاگ فارسی سال اعلام کنند.
برای اطلاعات بیشتر و اعلام وبلاگ های مورد علاقه خود می توانید به سایت http://persianweblog.com/topblogs مراجعه کنید.
از وبلاگ هایی که تا این لحظه معرفی شده اند asroone.net ، ۱pezeshk.com و itonline.ir بیشترین امتیاز را کسب کرده اند.

خواندن ادامه‌ی خبر
تازه های سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

تازه های سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

وبنا – تازه های سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران در خرداد ماه منتشر شد.
تشخیص خودکار صفحات فهرست با توجه به الگوی آن‌‌ها در پایان‌نامه‌‌های ..
بررسی و مقایسه نسخه‌های رایگان +اریک; و +سرچ‌اریک; با …
بررسی وضعیت کتابخانه‌های زندان در ایران براساس رهنمودهای ایفلا
ارزیابی قابلیت‌های جستجو در کتابخانه‌های دیجیتالی
رویکردهای مدیریتی در حفاظت دیجیتالی
تأثیر فناوری اطلاعات بر مقتضیات و شرایط شغلی فهرست‌نویسان
دسترسی به اطلاعات در کتابخانه‎ ها: روش‎ها و مسائل
تطبیق استانداردهای موجود برای مستند سازی سیستم های اطلاعاتی..
ارتباطات تحریک‌پذیر زمانی در پروتکل شبکهCANا ( Time Triggered CAN)
کتابخانه بین المللی دیجیتالی کودکان …
برای مطالعه مقالات به سایت http://www.irandoc.ac.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
بلاگفا بیش از هشتصد و پنجاه هزار وبلاگ و هشت میلیون پست

بلاگفا بیش از هشتصد و پنجاه هزار وبلاگ و هشت میلیون پست

وبنا – ساعتی پس از اعلام خبر تعداد وبلاگ های موجود در سرویس دهنده وبلاگ پرشین بلاگ، سایت بلاگفا نیز آمار مربوط به سرور خود را اعلام کرد.
سایت بلاگفا تعداد وبلاگ فعال خود را بیش از هشتصد و پنجاه هزار وبلاگ اعلام کرد.
براساس آمار تهیه شده از بانک اطلاعات سایت بلاگفا BLOGFA.COM در تاریخ ۹ جون ۲۰۰۷ بیش از ۸۵۰ هزار وبلاگ (۸۵۹۵۹۲) در بلاگفا فعالیت می کنند.
علیرضا شیرازی مدیر سایت بلاگفا گفت : “این در حالی است که تاکنون بیش از دویست هزار وبلاگ آزمایشی و بدون محتوا در طول زمان فعالیت این سایت حذف شده اند . همچنین تعداد مطالب (پستهای) ثبت شده برای ۸۵۹۵۹۲ وبلاگ موجود بیش از هشت میلیون ( ۸۱۵۸۵۷۵ پست) است.”
شیرازی اعلام کرد. “براساس همین گزارش تعداد نظرات ثبت شده برای پستها نیز بیش از شانزده میلیون نظر ( ۱۶۱۸۷۲۴۵) می باشد.”
شایان ذکر است که تعداد وبلاگ های بلاگفا در حدود ۵۰ هزار وبلاگ بیشتر از وبلاگ های پرشین بلاگ می باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
تعداد وبلاگ های ثبت شده در پرشین بلاگ از مرز ۸۰۰هزار گذشت

تعداد وبلاگ های ثبت شده در پرشین بلاگ از مرز ۸۰۰هزار گذشت

وبنا به نقل از وبلاگ مدیران پرشین بلاگ : در هفته گذشته، تعداد وبلاگ های ثبت شده درسرویس وبلاگ فارسی پرشین بلاگ از مرز ۸۰۰ هزار وبلاگ، فراتر رفت.
در ادامه مطلب آمده است : با نزدیک شدن به پنجمین سال فعالیت این سرویس وبلاگ، نخستین و همچنین بزرگترین همچنان بزرگترین سرویس وبلاگ نویسی فارسی است و میزبانی بزرگترین جامعه اینترنتی ایرانیان را بر عهده دارد.
همچنین سرویس دهنده پرشین بلاگ که پیش از این و برای نخستین بار امکان وبلاگ نویسی از طریق SMS را ممکن کرده بود اعلام کرده است که به زودی سرویس های جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد.

خواندن ادامه‌ی خبر
مدیر پارسی بلاگ: افت و خیزها بر اساس مناسبت‌های اجتماعی عادی است

مدیر پارسی بلاگ: افت و خیزها بر اساس مناسبت‌های اجتماعی عادی است

وبنا – مدیر پارسی بلاگ معتقد است به تدریج با تولید متون بیشتر در حوزه‌ی دین شاهد افزایش عقلانیت قانون گرایی و منطق در وبلاگ‌ها هستیم.

سید محمدرضا فخری، اظهار داشت: «با گذشت زمان فعالان دینی در بخش علمی، آموزشی و تبلیغی بهتر و بیشتر با مقوله های جدید فناوری مانند وبلاگ آشنا و به شکل منسجم‌تری از آن‌ها استفاده می‌کنند به این ترتیب در حال حاضر وبلاگ بستر خوبی برای فعالیت‌های دینی در حوزه آموزش و پرورش است.»

مدیر دفتر توسعه‌ی وبلاگ‌های دینی با بیان اینکه کم کاری و روند نزولی وبلاگ‌ها فصلی و مقطعی است، نه دائمی تصریح کرد: «فعالیت وبلاگ‌ها با توجه به رویدادهای جامعه و شرایط اجتماعی سیاسی و فرهنگی افت و خیز دارد در این میان طبیعی است که تب و تاب اولیه در حال حاضر به حالت پایدار رسیده و اکنون در وضعیت نسبتا پایدار افت و خیزهای وبلاگی بر اساس مناسبت‌های اجتماعی عادی و طبیعی است. به عنوان نمونه طرح امنیت اجتماعی نیروی انتظامی انعکاس وسیعی در وبلاگ‌ها داشته و حجم قابل توجهی از نقد و حواشی این حرکت را به خود اختصاص داده است.»

وی افزود: «وبلاگ‌ها یک پدیده عمومی و اجتماعی ودر ارتباط مستقیم با اقشار مختلف جامعه است؛ لذا این ویژگی‌ را دارد که از تحولات اجتماعی تاثیر می‌گیرد و نباید افت و خیزهای آن را حساب تضعیف اصل نهاد وبلاگ گذاشت.»

فخری گفت: «فرآیند کیفی و تخصصی‌تر شدن وبلاگ‌ها، توسعه‌ای در امر وبلاگ نویسی است، به طوری که یک مرحله‌ی توسعه یافته‌تر وبلاگ نویسی و وبلاگ خوانی به شکل طبیعی تخصصی‌تر شدن آن است. حرف‌های خودمانی ولی تخصصی که شاید به شکل شسته رفته و کنار هم در مجامع و سایت‌های علمی یافت نشود، در وبلاگ‌ها به صورتی خودمانی بیان می‌شود، بنابراین این رشد وبلاگ‌های تخصصی پس از پایداری این عرصه یک روند توسعه طبیعی است.»

وی درباره سیاست گریزی در وبلاگ‌ها گفت: «اگر منظور از سیاسی نویسی در وبلاگ‌ها جهت گیری‌های تند و حمله‌های فکری شدید باشد با توجه به یک دست‌تر شدن فعلی فضای سیاسی و نبود تنش سیاسی در سطح جامعه به طور طبیعی این گونه سیاسی نویسی در وبلاگ‌ها کمتر شده است، ولی اگر مفهوم یک کار مبنایی سیاسی را در نظر بگیریم که مطابق با عقلانیت منافع ملی و مقتضیات زمان است و از تعریف وبلاگ‌های سیاسی به یک جریان خاص و تخریب و اغتشاش سیاسی خارج شویم، کماکان شاهد فعالیت وبلاگ‌های سیاسی هستیم. البته در بستر زمان و با یک رویکرد کلی وعمومی وبلاگ‌های تندرو سیاسی کمتر شده است.»

مدیر پارسی بلاگ تاکید کرد: «به طور قطع یک وبلاگ موفق باید توانایی برقراری ارتباطات گسترده و مداوم با دیگر وبلاگ نویسان و خوانندگان را داشته باشد، اما تعداد کامنت‌ و نظرها همیشه به معنای بالا بودن تعامل در وبلاگ‌ها نیست بلکه باید دید چه تعداد کامنت واقعی در وبلاگ وجود دارد؟ کامنت واقعی به آن معناست که شخص مطلب را کامل بخوانند و در رد و تایید آن توضیحی دهد.»

به نقل از سایت ایسنا

خواندن ادامه‌ی خبر
!Yaroo یک ساله شد

!Yaroo یک ساله شد

وبنا – امروز یک سال از راه اندازی سایت !Yaroo می گذرد!
به گفته مدیر سایت هدف از راه اندازی این سایت صرفاً ایجاد لحظاتی خوش و تفریحی برای کاربران اینترنتی می باشد.
آقای بهمن به وبنا گفت : “افتخار میکنیم که در طی این یک سال توانسته ایم قسمت کوچکی از نیاز های کاربران عزیز را برطرف کنیم.”
وبنا نیز تولد این سایت را تبریک گفته و برای مدیر سایت http://www.yarooweb.com آرزوی موفقیت دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر