ماه: اردیبهشت ۱۳۸۶

اولین مدال و علامت الکترونیکی برترین های سال عرضه میشود

اولین مدال و علامت الکترونیکی برترین های سال عرضه میشود

وبنا – روابط عمومی السیتکس – مهندس نوید رضا نقیه با اعلام این مطلب افزود برترین های سال السیتکس ۲۰۰۶ انتخاب شده اند و سازمانهای برتر در حال همترازی و انجام تعاملات مورد نیاز با السیتکس هستند و علامت های تعالی نیز در حال عرضه به آنها است تا نصب، راه اندازی و رفع اشکال شده و جشنواره مدالهای الکترونیکی برترینها آغاز شود.

وی با بیان این مطلب که راه اندازی و رفع اشکال گواهی نامه ها با توجه به آنکه مقوله جدیدی است، ممکن است زمانی به طول بینجامد خاطر نشان کرد که برگزیدگان قبل از آن معرفی میشوند.

مهندس نقیه گفت فصل جدیدی در حضور دیجیتال جامعه مجازی با بحث گواهی نامه های ابتکاری السیتکس در حال رقم خوردن است که به زودی با معرفی برترینهای سال السیتکس، که هرکدام به نوبه خود نمادی از بهترین تلاشها هستند به نمایش گذاشته خواهد شد و با اعطای گواهی نامه های دیجیتال تعهد به تعالی شکل عملیاتی بخود گرفته و به اوج خود خواهد رسید.

لازم به ذکر است که السیتکس http://www.elecitex.com اولین جشنواره اینترنتی سایتهای ایرانی است که از سال ۲۰۰۳ میلادی شروع به فعالیت آزمایشی کرد و برگزیدگان دو فاز عملیاتی ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ خود را با عنوان برگزیدگان متولی فرهنگ و آی تی در یک مرحله معرفی نمود، در همین حین نام خود را مرکز کیفیتهای برتر السیتکس نهاد. السیتکس سپس با ورود به فاز تحقیقاتی ۲۰۰۶ با معرفی اولین مدال و علامت الکترونیکی، قسمتی از نتایج مطالعات خود را به منصه ظهور گذاشت و با اعمال تحولی اساسی در خود، طراحی مدل تعالی و معرفی سیر تعالی، صاحب سبک در تعالی سازمانی شد و به جمع نادر مدل های تعالی در سطح جهانی پیوست. السیتکس از سال ۱۳۸۳ تاکنون به برگزاری مستمر برنامه بصور گوناگون در روی و فرا روی ادامه داده است تا به تکامل مناسب برسد و هم اکنون آماده ارائه آخرین دستاورد خود یعنی اولین گواهی نامه های دیجیتال برای برگزیدگان ۲۰۰۶ است تا بسرعت وارد فاز ۲۰۰۷ شود

خواندن ادامه‌ی خبر
شماره شانزدهم مجله اینترنتی فریاد منتشر شد

شماره شانزدهم مجله اینترنتی فریاد منتشر شد

وبنا – در این شماره از مجله اینترنتی فریاد می خوانید:
یک آلبوم و هزار دردسر
گزارش مجله آبزرور درباره وضعیت موسیقی در ایران
از طرح نو تا طرح اصلاح ساختار چای
تن تن در شهر فرشتگان
چاپ کتاب جدید یکی از همکاران فریاد
چرا بر جعل نام خلیج فارس اصرار میورزند؟
برای مشاهده کامل مجله فریاد به آدرس http://www.faryaad.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
نفوذ صرف به سایت ها جرم نیست

نفوذ صرف به سایت ها جرم نیست

وبنا – مدیر کل مبارزه با جرایم خاص و رایانه ای پلیس آگاهی کشور گفت: در حال حاضر در قانون صرف نفوذ غیر مجاز به سایت و شبکه ، جرم نیست . اما از آنجا که این نفوذ می تواند زمینه ساز جرم های دیگری شناخته شود ، از طریق خسارت های مالی وارده قابل پیگیری است .
سرهنگ امیدی درارتباط با برخی خبرها مبنی بر هک شدن تعدادی از سایت های رسمی و پیگیری نشدن این مسئله گفت: گاهی وقت ها برخی از سایت های رسمی هک می شوند و صاحبان آنها پیگیری نمی‌کنند. لذا ما نیز فقط در حد خبر از موضوع آگاه می‌شویم .
وی افزود: ما گاهی از آنها می خواهیم شکایت کنند تا موضوع را رسیدگی کنیم اما متأسفانه بیشتر سایت های رسمی برای انکار نقص امنیتی خود ، از هکرها شکایت نمی کنند.
سرهنگ مهرداد امیدی همچنین در مورد اینکه آیا سوء استفاده از کارت‌های عابربانک نیز گزارش شده است یا خیر، اظهار داشت : راجع به سوءاستفاده هایی که از عابربانک ها می شود نیز شکایت هایی وجود دارد که پرونده آنها در دست رسیدگی است.
وی متذکر شد : آنچه که در این پرونده ها مأموران آگاهی به آن رسیده اند ، این است که چنین مسئله هایی بیشتر براثر غفلت و یا عدم مراقبت افراد روی می دهد.
مدیر کل مبارزه با جرایم خاص و رایانه ای پلیس آگاهی کشور در ارتباط با پیگیری اینگونه جرایم گفت : متأسفانه لایحه جرایم رایانه ای در مجلس، هنوز به سرانجام نرسیده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
تازه های سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

تازه های سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

وبنا – تازه های سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران اعلام شد.
– بررسی سواد اطلاعاتی دانشجویان پزشکی شاغل به تحصیل در نیمه دوم سال تحصیلی
– بررسی میزان آشنایی اعضاء هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با مهارتهای کامپیوتری
– کاربرد فناوری برای نابینایان
– بررسی و تحلیل موزه مجازی
– بررسی جامعه انسانی و تأثیر اطلاعات بر آن
– بررسی نحوه تدریس واحد تکنولوژی اطلاعات در رشته کتابداری کارشناسی ارشد دانشگاه های شهر تهران
– تلویزیون با درجه تفکیک بالا
– مروری بر سیستم تشخیص گفتار و کاربرد آن
– شابک جدید ، از مقالات جدید در سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران می باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
محصولات و امکانات جدید شروکس

محصولات و امکانات جدید شروکس

وبنا – سایت شروکس طی هفته پیش امکانات و محصولات جدیدی ارایه داده است. شروکس یک نرم افزار و یک بازی رایانه ای ارایه داده است. نرم افزار شروکس که ” آلاچیق ” نام دارد، نرم افزاری است برای کاربران شروکس که میتوانند با استفاده از این برنامه از آخرین اطلاعات و وضعیت شروکس باخبر شوند و همچنان از برخی از امکانات http://www.shorox.com نیز استفاده کنند.
این بازی بصورت فارسی و کاملا مجهز نوشته شده است و قابل دانلود میباشد. امکانات جدید شروکس نیز به کاربرانش داده است که نمونه آن قرار دادن آهنگ مورد علاقه خویش در صفحه شخصی شروکس میباشد و کاربران میتوانند آهنگ هایی که علاقه دارند را در صفحه شخصی خویش نمایش و پخش کنند.

خواندن ادامه‌ی خبر
صدمین برنامه رادیو اینترنتی کالج پارک

صدمین برنامه رادیو اینترنتی کالج پارک

کالج پارک شهری کوچک در ایالت مریلند در شرق آمریکاست. برنامه هفتگی رادیو کالج پارک هر جمعه توسط گروهی از دانشجویان ایرانی دانشگاه مریلند تهیه میشود.
برای اطلاعات بیشتر و گوش کردن به این رادیو اینترنتی به سایت http://www.radiocp.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
غرفه بلاگ نیوز در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

غرفه بلاگ نیوز در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

وبنا – سایت بلاگ نیوز در نمایشگاه رسانه های دیجیتال غرفه دارد.
این سایت در سالن ۱۵ (سالن اینترت غرفه دارد)
شایان ذکر است که یک سایت معروف دیگر نیز با نام بلاگ نیوز http://www.blognews.name وجود دارد که بصورت گروهی توسط دیگر وبلاگ نویسان مدیریت می شود و این سایت در ایران فیلتر شده است. اما بلاگ نیوز جدید با آدرس http://www.bnews.ir وابسته به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ، وزارت ارشاد است.

خواندن ادامه‌ی خبر
نخستین نشست رسمی پایگاههای مجازی موسیقی کلاسیک ایران آغاز شد

نخستین نشست رسمی پایگاههای مجازی موسیقی کلاسیک ایران آغاز شد

وبنا – شیراز – نخستین نشست رسمی پایگاههای مجازی موسیقی کلاسیک ایران از دقایقی قبل در سالن “سبز کوچک” آبنوس شیراز آغاز به کار کرد .
مدیر اجرایی این برنامه در حاشیه مراسم افتتاح این نشست با بیان اینکه در این همایش اعضای جامعه مجازی پایگاه های مذکور حضور دارند افزود : نام نویسی برای شرکت در این برنامه که از دی ماه سال گذشته آغاز شده بود، به مدت یک ماه ادامه یافت و طی این مدت حدود ۴۰ نفر از نویسندگان و صاحبان پایگاه های مجازی اطلاع رسانی و وبلاگ های موسیقی از سراسر کشور آمادگی خود را برای حضور در این نشست اعلام کردند .
عبدالرضا زارعی خاطر نشان کرد : در این برنامه، چهار نشست تخصصی با سخنرانی چند تن از پژوهشگران، صاحبان پایگاه های مجازی و وبلاگ های موسیقی در طول یک روز برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد : همچنین یک نشست با عنوان ” جلسه هم اندیشی پایگاه های اطلاع رسانی موسیقی” برای تدوین و تبیین اهداف این همایش نیز در کنار مجموعه تاریخی تخت جمشید برگزار می شود.
مدیر اجرایی این نشست یادآور شد : دکتر “مسیح افقه ” از شاگردان استاد فرامرز پایور و محقق موسیقی و همچنین “علی رضا میر علی نقی” از دیگر محققان و پژوهشگران به نام این عرصه از مهمانان ویژه این نشست سه روزه هستند که در طول مراسم برای حاضران سخنرانی خواهند کرد .

به نقل از خبرگزاری مهر

خواندن ادامه‌ی خبر
اولین جشنواره سایت‌های خبری سازمان تبلیغات اسلامی پایان یافت

اولین جشنواره سایت‌های خبری سازمان تبلیغات اسلامی پایان یافت

اولین جشنواره سایت‌های اطلاع‌رسانی و خبری استانی سازمان تبلیغات اسلامی، عصر دیروز در دانشکده علوم ارتباطات سوره وابسته به سازمان تبلیغات پایان یافت.
دراین مراسم ، حجت‌الاسلام “اسماعیل فلاح” رییس این جشنواره و مدیر کل استان‌ها و معاون پارلمانی سازمان تبلیغات اسلامی ابراز امیدواری کرد با ادامه این جشنواره شاهد گسترش فرهنگ دینی در فضای مجازی باشیم.
“مهدی خاموشی” رییس سازمان تبلیغات اسلامی نیز با اشاره به بهره‌گیری از ابزارهای نوین ارتباطی جهت تاثیرگذاری گسترده بر مخاطبان افزود: با آمدن تکنولوژی فناوری اطلاعات، ارتباطات دو سویه شده و باید با استقبال از تبدیل فضای حقیقی به مجازی، وارد عرصه‌های جدید اطلاع رسانی شد.
خاموشی در سخنان خود ابراز امیدواری کرد سازمان تبلیغات اسلامی به پیشرفت شایانی در عرصه فناوری و اطلاعات دست یابد.
“علی‌رضا طالب‌پور” مدیر عامل موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان ، سازمان تبلیغات اسلامی را پیشرو در این زمینه ذکر کرد که توانسته منابع اسلامی را حتی سریعتر از منابع دانشگاهی وارد فضای مجازی کند.
طالب پور تصریح کرد: گسترش اوقات فراغت در آینده با توجه به دیجیتالی شدن امور هم فرصت است و هم تهدید که بایستی محتوای الکترونیکی مناسب تولید شود.
در ادامه این جشنواره “عبدالمجید ریاضی”، دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور، ایجاد “اینترانت ملی” را از مهمترین اهداف جهت مقابله با حاکمیت آمریکا بر اینترنت دانست.
وی گفت: توسعه ‪ IT‬در مراکز فرهنگی و مساجد بستر مناسبی را برای دسترسی آسان مردم به اینترانت فراهم خواهد کرد.
در پایان این مراسم با اعلام هیات داوران و نظر سنجی اینترنتی کاربران تبیان، سایت سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان رتبه اول را کسب کرد.
سایت‌های سازمان تبلیغات اسلامی استان‌های بوشهر، قزوین و مازندران، همدان، اصفهان و تهران به ترتیب رتبه‌های دوم تا هفتم را کسب کردند.
این مراسم با حضور مدیران کل استان‌ها و معاونین سازمان تبلیغات اسلامی و مسوولان سایت‌های سازمان تبلیغات پایان یافت.

خواندن ادامه‌ی خبر
دستگیری بوترابی و سرنوشت وبلاگ نویسی در ایران از نگاه ابطحی

دستگیری بوترابی و سرنوشت وبلاگ نویسی در ایران از نگاه ابطحی

محمد علی ابطحی : آقای دکتر بوترابی، رئیس پرشین بلاگ از دوستان قدیمی من است. سال ها از فعالان حوزه های دانشجوئی بود. در ایام جنگ هم با دشمن می جنگید و یار آشنای جبهه ها بود. چند سال پیش که وبلاگ نویسی در ایران رواج یافت، با این که شرکت شناخته شده ی کارهای کامپیوتری داشت، برای رشد و تقویت وبلاگ نویسی، پرشین بلاگ را خرید. خیلی این کار را دوست داشت و برای آن سرمایه گذاری می کرد. به تقویت فرهنگی وبلاگها ایمان داشت. به خاطر همین وسواس فرهنگی، مخالفان صنفی اش بارها از او به عنوان مأمور حکومت و وزارت اطلاعات یاد می کردند. وقتی که او را دستگیر کردند و تا امروز که دلیل آن را نفهمیدم، علاوه بر آن که برای او که دوستی عزیز بود ناراحت بودم، به سرنوشت وبلاگ نویسی در ایران می اندیشیدم. بوترابی با علاقه شخصی مدیریت سایتی را بر عهده گرفته است که در آن حدود ۷۸۰ هزار وبلاگ فارسی وجود دارد که ۱۷۰ هزار تای آن فعالند. این یک سرمایه بزرگی است که ۱۷۰ هزار ایرانی مشغول تولید نوشته فارسی هستند. کمترین کار وبلاگ نویسی گسترش زبان فارسی است. با این فشارها، اگر آقای بوترابی عزیزمان پس از آزادی از زندان عطای وبلاگ را به لقای آن بخشید و در اثر نگرانی از این نوع رفتارها، چهار پنج تا حوزه دیگری که آن ها هم از سر سوز و عشق به وبلاگ با سرمایه گذاری شخصی این سرزمین را در اختیار وبلاگ نویسان قرار داده اند، تصمیم بگیرند آن را تعطیل کنند، چه به سر این همه تولیدات فرهنگی کشور که در وبلاگ هاست خواهد آمد؟ مسئولان فرهنگی و امنیتی آیا به این نکات توجه می کنند؟ در حقیقت من که خود را جزئی از وبلاگ نویسی بزرگ کشور می دانم، هم برای دستگیری دوست خوبم آقای بوترابی نگرانم و هم برای سرنوشت وبلاگ ها. واقعاً آقای بوترابی از نظر شخصی و اخلاقی از صادق ترین و متدین ترین و حتی پراحتیاط ترین افراد و مدیران بخش خصوصی بود. امیدوارم هم بوترابی آزاد شود و هم پرشین بلاگ را ادامه دهد. وبلاگ نویسی جوان ایران راه طولانی و زیادی در پیش دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
مدیر پارسی بلاگ در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

مدیر پارسی بلاگ در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

وبنا – نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال از دیروز با حضور وزیر محترم ارشاد اسلامی رسما افتتاح شد.
آقای مهندس فخری مدیر پارسی بلاگ ، دیروز برای مراسم افتتاحیه در نمایشگاه حضور داشتند و بعد از مراسم در غرفه پارسی بلاگ با تعدادی از کاربران سایت ملاقات و گفتگو داشتند.
آقای مهندس فخری (مدیر سایت) قرار است، پنج شنبه ۲۷/۲ و جمعه ۲۸/۲ از ساعت ۱۵ در محل نمایشگاه – سالن ۱۵ – غرفه پارسی بلاگ حضور داشته باشند و با کاربرها ملاقات عمومی داشته باشند.

تهران – محل دائمی نمایشگاه ها – سالن ۱۵ (جشنواره ملی رسانه های دیجیتال) – غرفه پارسی بلاگ

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت‌ها را به دریافت مجوز اجبار نکردیم

سایت‌ها را به دریافت مجوز اجبار نکردیم

وبنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ گفت: ما سایت‌ها و پایگاه‌ها را به دریافت مجوز از خودمان اجبار نکردیم و فقط به آن‌ها گفتیم که مشخصات و نوع فعالیتشان را به ما اعلام کنند؛ خوشبختانه بیش از دو هزار و چند صد سایت و پایگاه اطلاع‌رسانی خود را معرفی کردند و هنوز برای کسانی که به این کار اقدام نکرده‌اند، فرصت وجود دارد.
محمد حسین صفارهرندی در حاشیه‌ی مراسم افتتاحیه‌ی نخستین جشنواره‌ و نمایشگاه ملی و رسانه‌های دیجیتالی و در جمع خبرنگاران درباره‌ی سامان‌دهی وب‌سایت‌ها و پایگاه‌های الکترونیکی و این که چند درصد از وب‌سایت‌ها و پایگاه‌های الکترونیکی در این مجموعه سامان‌دهی شده‌اند اظهار کرد: آن زمان که بر اساس دستوری از جانب شورای انقلاب فرهنگی، دولت جمهوری اسلامی‌ ایران ملزم شد آیین‌نامه‌ای را برای سامان‌دهی در این عرصه داشته باشد و با ابلاغی که به سایت‌های مختلف شد، خوشبختانه شاهد استقبال خوبی از ناحیه‌ی سایت‌ها برای معرفی خودشان بودیم.
او گفت: حساسیت در حوزه‌ی رسانه‌ی مکتوب از جمله اهانت به افراد، وجود دارد اما این حساسیت در حوزه‌ی رایانه‌یی عمق و گسترش بیش‌تری دارد و به اعتقاد من همه‌ی وجدان‌های سالم این موضوع را پذیرفته‌اند که این حوزه‌ باید ساماندهی شود، منتهی تفسیرهایی که از این سامان‌دهی انجام پذیرفت، متفاوت بود که باید در این تفسیرها اعتدال پیشه کنیم.

خواندن ادامه‌ی خبر
مهدی بوترابی بازداشت شد

مهدی بوترابی بازداشت شد

وبنا – به گزارش خبرنگار رجانیوز، برخی منابع رسانه ای ادعا کرده اند که ارتباط مشکوک مهدی بوترابی با برخی عناصر ایرانی شاغل در موسسات وابسته به نومحافظه کاران آمریکایی از جمله اتهامات وی است. گفته می شود، رییس پرشین بلاگ با دسترسی به برخی اطلاعات شخصی کاربران و وبلاگ نویسان تحت پوشش پرشین بلاگ، آنها را به این موسسات ارائه کرده است.
در این میان فخرالسادات محتشمی پور ، همسر مصطفی تاجزاده در یادداشتی در وبلاگش از بازداشت بوترابی ابراز نگرانی کرده است.
گفتنی است بوترابی از نزدیکان مصطفی تاجزاده و محمد علی ابطحی است و خانم اعظم سقطی همسر وی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی می باشد.
متن کامل این خبر را می توانید در سایت رجا نیوز http://www.rajanews.com/News/?10407 مطالعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر