ماه: اسفند ۱۳۸۵

رفع فیلتر و بازگشایی سایت «بازتاب»

رفع فیلتر و بازگشایی سایت «بازتاب»

وبنا – با حکم دیوان عدالت اداری، دستور لغو انسداد و رفع فیلترینگ سایت خبری «بازتاب» صادر و این پایگاه اطلاع‌رسانی بازگشایی شد.
کارگروه تعیین مصادیق پایگاههای غیرمجاز در تاریخ ۲۴بهمن ماه گذشته سایت بازتاب را غیر قانونی اعلام ونسبت به انسداد و فیلتر آن اقدام کرده بود که پس از گذشت ۳۵روز و با دستور قضایی، این سایت بازگشایی و رفع فیلتر شد.
پس از فیلتر شدن سایت بازتاب ۱۳۶ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رییس جمهور این اقدام را غیرقانونی دانسته و خواستار بازگشایی سایت بازتاب شدند. اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس هم با احضار وزیر ارشاد به مجلس و ارائه تذکر خواستار توضیح در این باره شدند.
همچنین تعدادی از مسئولان ارشد دستگاه قضایی از جمله معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه اقدام کارگروه مذکور را خارج از روال قانونی ارزیابی کردند.
بسیاری از شخصیتهای برجسته حوزوی ودانشگاهی از جمله برخی از مراجع معظم تقلید،حقوقدانان و فعالین رسانه های گروهی نیز این اقدام را بی سابقه و مضر ارزیابی کردند.سر انجام بنا بر این دستور قضائی، سایت «بازتاب» از مورخ ۲۸/۱۲/۱۳۸۵ بازگشایی گردید.

خواندن ادامه‌ی خبر
OYAX هم نوروزی شد

OYAX هم نوروزی شد

وبنا – سایت oyax یک سایت تبادل لینک و اشتراکی لینک می باشد، او یاکس با فرا رسیدن نوروز، لوگوی خود را به این مناسبت تغییر داد. سایت http://www.oyax.com یک سایت ایرانی است اما به زبان انگلیسی فعالیت می کند و امکانات گوناگونی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

خواندن ادامه‌ی خبر
پایگاه وب‌سنج به روز رسانی شد

پایگاه وب‌سنج به روز رسانی شد

وبنا – پایگاه اینترنتی وب‌سنج با افزودن شدن بخش مقالات به روز رسانی شد. مقالاتی که در پایگاه منتشر شده‌اند عبارتند از: مدیریت وب سایت دانشگاه و اهمیت دانش و پژوهش ، استاندارد های محتوا برای پایگاه‌های اینترنتی دانشگاه‌ها ، استانداردهای فنی برای پایگاه‌های اینترنتی و چند نکته مهم درباره طراحی پایگاه های اینترنتی برخی از عنوان های اضافه شده به سایت http://www.websanj.net می باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
کارت تبریک سال نو در سایت مینا فام

کارت تبریک سال نو در سایت مینا فام

وبنا – سایت مینا فام به مناسبت عید نوروز تعداد ۱۶ عدد کارت تبریک نوروز را در سایت خود بصورت رایگان قرار داده است. و کاربران می توانند این کارت ها را بصورت الکترونیکی دریافت و برای دوستان خود ارسال کنند
برای مشاهده کارت ها می توانید به آدرس http://www.minafam.com/index.php?Gtm=gallery&Gm=1218 مراجعه کنید.
این کارت ها بصورت نقاشی و طراحی بوده و در اندازه ی ۷۶۸ * ۱۰۲۴ در سایت قرار دارد.

خواندن ادامه‌ی خبر
میهن بلاگ ۴ در راه است

میهن بلاگ ۴ در راه است

وبنا – سایت میهن بلاگ در آستانه سال ۱۳۸۶ برنامه های خود را برای سال جدید اعلام کرد. در اطلاعیه سایت میهن بلاگ آمده است :
“۱- هیچ شکی نیست که هدف نهایی گروه میهن بلاگ ایجاد سرویس های اینترنتی مرتبط می باشد که از اعتبار و محبوبیت جهانی بخوردار شود و در آینده بتواند رتبه نخست جهان را از آن خود نماید و از این طریق نام و فرهنگ اصیل ایران و ایرانیان را که در زیر گرد و غبار گذشت زمان کم رنگ شده است را همچون گذشته درخشان و تابنده بگرداند که با حول و قوه الهی ، تلاش و کوشش اعضای گروه و همکاری کاربران دور از ذهن نیست و شاید در مدتی نه چندان دور به این مرحله برسیم، انشاالله.
۲- ثبت یک شرکت و به احتمال بسیار زیاد به صورت تعاونی برای سر و سامان دادن به امور تجاری و فعال کردن بخش اقتصادی سرویس ها
۳-جلب مشارکت افراد و موسسات مختلف به ویژه کاربران فعال و با سابقه میهن بلاگ جهت انجام امور مختلف ( مدیریتی ، فنی ، مالی و …)
۴- راه اندازی چندین منبع در آمد ثابت جهت ایجاد یک پشتوانه مالی مستحکم برای توسعه و گسترش سرویس ها ( با اینکه در حال حاضر هزینه های میهن بلاگ از طریق تبلیغات شرکت ها و سایت های خارجی تامین می شود اما به هیچ وجه قابل تکیه و ثابت نمی باشد )
۵-ایجاد گروهای مختلف برای کار بر روی سرویس های جدید و راه اندازی آنها ( شاید اوایل سال آینده چند تا از این سرویس ها راه اندازی بشه ، انشاالله )
۶-حفظ و افزایش کیفیت سرویس ها همزمان با توسعه و افزایش امکانات
۷-خلاقیت و نوع آوری در ایجاد سرویس های جدید ( در حدی که حداقل برخی از امکانات در دنیا بی نظیر باشد )
۸-رقابت سالم با دیگر سرویس دهنده های داخلی و خارجی و تا حدامکان مشارکت با آنها و حتی ایجاد گروه ها و انجمن های مشترک در زمینه های مختلف فنی ، اقتصادی و …
۹- اطلاع رسانی سریع و به موقع به کاربران و ایجاد یک رابطه دوستانه و شفاف با تمامی آنها و …
در پایان من هم به نوبه خود فرا رسیدن سال جدید را خدمت کاربران میهن بلاگ تبریک عرض نموده و سالی خوش و سراسر موفقیت برای تمامی کاربران آروز مندم.”
به گفته مدیران سایت میهن بلاگ تعداد وبلاگ های ثبت شده در این سرویس دهنده در حدود ۱۹۱۰۰۹ وبلاگ می باشد و بدون احتساب دومین های ir. دومین های ثبت شده فعال در میهن بلاگ ۳۲۳ دومین است.

خواندن ادامه‌ی خبر
معرفی برترین‌های رسانه‌ای سال ۸۵

معرفی برترین‌های رسانه‌ای سال ۸۵

وبنا – برترین‌های رسانه‌ای سال ۸۵ در نظرسنجی مجله هفت‌سنگ مشخص شدند. نظرسنجی «برترین‌های رسانه‌ای سال» در پایان هر سال توسط مجله اینترنتی هفت‌سنگ برگزار می‌شود و در آن برترین‌های حوزه‌های مختلف رسانه‌ای توسط هیئت تحریریه هفت‌سنگ و صاحب‌نظران و کارشناسان رسانه‌ای انتخاب می‌شوند. در نظرسنجی امسال برترین‌ها در هفت حوزه آلبوم موسیقی، مطبوعات، سایت‌های سرویس‌دهنده، سایت‌های اطلاع‌رسانی، رادیو، تلویزیون و وبلاگ انتخاب شدند. مرحله دوم انتخاب که نظرسنجی از کاربران اینترنتی است تا پایان ایام نوروز سال آینده ادامه خواهد داشت.

در بخش سایت‌های ‌اطلاع‌رسانی، خبرگزاری میراث فرهنگی به عنوان برترین سایت خبری، بالاترین برترین مجموعه لینک، هزارتو برترین مجله اینترنتی، همشهری‌آنلاین برترین روزنامه آنلاین، وین‌بتا برترین سایت علمی، ویکی‌پدیافارسی برترین سایت مرجع و گل‌آقا به عنوان برترین سایت فرهنگی انتخاب شدند.

در بخش سایت‌های ‌سرویس‌دهنده، بلاگفا به عنوان برترین سرویس‌دهنده وبلاگ، دو در دو به عنوان برترین خبرخوان‌اینترنتی، کلوب به عنوان برترین جامعه‌مجازی، پرشین‌استت به عنوان برترین ابزار اینترنتی، ایستگاه به عنوان برترین سایت تجارت اینترنتی، پرشین‌تولز به عنوان برترین انجمن اینترنتی و سایت تهران.آی‌آر به عنوان برترین سایت دولت اینترنتی برگزیده شدند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.topmedia.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
در صورت عدم ثبت وب سایت مطابق آیین نامه اقدام قانونی خواهد شد

در صورت عدم ثبت وب سایت مطابق آیین نامه اقدام قانونی خواهد شد

امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای، از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی که در دو ماه گذشته نسبت به ثبت پایگاه خود اقدام کرده‌اند، تشکر کرد. در این اطلاعیه با اشاره به آیین نامه ساماندهی فعالیت پایگاه‌های اطلاع رسانی مصوب هیات وزیران، آمده است: به مدیران پایگاه‌های اطلاع رسانی ابلاغ می‌شود که با توجه به اتمام مهلت قانونی مذکور، لازم است مدیران پایگاه‌های اطلاع رسانی در اسرع وقت نسبت به ثبت پایگاه خود اقدام کنند. در این اطلاعیه تصریح شده است: بدیهی است در صورت عدم ثبت مطابق آیین نامه، اقدام قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت بالاترین دات اینفو راه اندازی شد

سایت بالاترین دات اینفو راه اندازی شد

وبنا – سایت بالاترین دات اینفو راه اندازی شد. این سایت جدید کاملا مشابه بالاترین دات کام طراحی شده که چندی پیش در ایران فیلتر شده.
سایت بالاترین دات اینفو یک سایت تبادل لینک است که کاربران پس از عضویت در سایت می توانند لینک های خود را به سایت ارسال کرده و یا به لینک دیگران امتیاز دهند.
برای مشاهده این سایت و یا ارسال لینک می توانید به آدرس http://www.balatarin.info مراجعه کنید

خواندن ادامه‌ی خبر
ملاک اخذ مدال الکترونیکی السیتکس، ارزیابی اظهارنامه الکترونیکی است

ملاک اخذ مدال الکترونیکی السیتکس، ارزیابی اظهارنامه الکترونیکی است

مهندس نوید رضا نقیه ضمن بیان این مطلب افزودبر اساس وسعت سازمان مورد ارزیابی، کانالها و درگاه های ارتباطی حرفه چون وب سایت، بمنزله اظهارنامه و نماینده الکترونیکی کاندیداهای السیتکس است، این بدان معناست که مرکز کیفیتهای برتر به مدیر شبکه یا طراح وب شرکتها رای نمیدهد بلکه از طریق این درگاه ها با ارزیابی نحوه مدیریت و رهبری سیستم، میزان میل شرکت کنندگان به سمت برتری و نهایتا برتری کیفیت کار سیستم را شناسایی کرده و محک میزند

مهندس نقیه ادامه داد فعالیتها، خاص و محدود به رشته و صنف خاصی نیستند و به همین دلیل نیز داوران از بین مدیران موفق با تجربه ملی، اساتید و کارشناسان خبره بلقوه و بلفعل در رشته ها و اصناف گوناگون تعیین میشوند تا به ارزیابی در سطح کلان بپردازند ولی استفاده کاربردی از فناوری اطلاعات تولید دانش بعنوان محور توسعه ضروریست. بنا به گفته وی، از موارد بارز این امر وجود پایگاه وب حرفه ای است که بطور حداقل اظهارنامه الکترونیکی به انتشار عمومی درآمده شرکت کنندگان است

مهندس نقیه تصریح کرد: مرکز کیفیتهای برتر بدینسان برای اولین بار بشکلی بدیع، با ارتقای بهره وری خود، بجای اختصاص منابع چند سویه (ماتریس، داوران، نامزدها، کاربران) به کاغذ بازی و تکنیکهای منسوخ، به وب سایت ها بعنوان نمایشگاه مجازی و اظهارنامه الکترونیکی گویا، دو سویه، دارای قابلیتهای بلقوه ای چون راهنما، جستجو، چند رسانه ای و پیوند زنده به منابع داخلی و خارجی، قابلیت دسترسی از هر نقطه دنیا و به انتشار عمومی درآمده نگاه میکند، و از همه مهم تر از فاکتورهای خلاقیت و سلیقه گردانندگان آن چشم پوشی نمیکند و بر محتوا و فرهنگ سازی تاکید می ورزد

مدال الکترونیکی السیتکس اولین علامت تعالی، شامل اولین گواهینامه دیجیتال کیفیت برتر است که بر مبنای مدل تعالی و مخصوص برترین های سال السیتکس طراحی شده و مورد حمایت شورای عالی اطلاع رسانی، مرکز آی تی، مجتمع عالی علمی کاربردی وزارت نیرو و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان بوده و بطور زنده و هوشمند به درخواست استعلام های صحت و سقم آن پاسخ خودکار میدهد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به سامانه الکترونیکی http://www.elecitex.com زیر مراجعه نمایند

خواندن ادامه‌ی خبر
مقالات جدید در سایت جامعه شناسی

مقالات جدید در سایت جامعه شناسی

سایت جامعه شناسی ایران با مطالب زیر بروز شد.
وضعیت اجتماعی زن در ایران باستان – دختر تحصیل را مى خواهد چه کند؟! – صلح طلبی در میان ایرانیان خارج از کشور – تصویر فقر در ایران، از محاسبه تا واقعیت – علی طایفی،برنده اولین جایزه سالانه آلوین گولدنر – حجاب مردان: مقدمه ای بر تقیه!
برای مطالعه مقالات به آدرس http://www.sociologyofiran.com مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
مقاله های جدید در سایت همکلاسی

مقاله های جدید در سایت همکلاسی

وبنا – سایت همکلاسی به روز شد. در حال حاظر مقالات رشته عمران در سایت قرار گرفته و مقالات کنفرانس سالانه کامپیوتر نیز در حال اضافه شدن به سایت http://www.hamkelasy.com است. لیست مقالات اضافه شده به سایت:
تجاری سازی نرم افزار های آزاد (دکتر خوانساری) – پروژه مهندسی نرم افزار – پروژه شبیه سازی چهار راه راهنمایی همراه مثال هایی با برنامه GPSS – سیمای بد قواره شهر ما – تاریخچه پیدایش جلفا – میدان شهری – بافت های فرسوده – کنترل بازار مسکن در کلان شهر ها – ایجاد محدودیت زمانی برای کاربران در ویندوز – سیستم عامل گوگل – سیستم های جدید ذخیره سازی انرژی در چرخ طیار

خواندن ادامه‌ی خبر
ده فیلم محبوب من موضوع ماه وبلاگ دودردو

ده فیلم محبوب من موضوع ماه وبلاگ دودردو

وبنا – مهدی حکیمی در خصوص موضع ماه وبلاگ گروهی دودردو می نویسد : “از بین تمام فیلمهایی که دیده‌اید کدامها را میتوانید در یک لیست Top Ten‌ جمع کنید؟ ”
موضوع ماه اسفند در وبلاگ گروهی http://doxdo.net به دلیل برگزاری اسکار و جشنواره فیلم فجر ۸۵ در ماه گذشته به سینما ارتباط دارد. “ده فیلم محبوب من” نام دارد، موضوعی است که وبلاگ نویسان در سایت دودردو می باید درباره آن مطلب بنویسند.

خواندن ادامه‌ی خبر
واژه های اقتصادی محبوب کاربران در جستجوگر پارسیک

واژه های اقتصادی محبوب کاربران در جستجوگر پارسیک

وبنا – برخی از محبوبترین واژه های اقتصادی که توسط کاربران در جستجوگر پارسیک http://www.parseek.com و از تاریخ ۲۰۰۶-۰۸-۱۹ تا ۲۰۰۷-۰۲-۱۵ جستجو شده اند به شرح زیر است.
نرم افزار ۲۰۱۲۳ بانک ۸۸۴۴
نوکیا ۷۷۸۵ موبایل ۷۳۳۲
سایپا ۲۴۹۹ ایران خودرو ۲۱۱۲
بورس ۱۷۹۴ گلد کوئست ۱۵۲۷
وام ۱۲۹۷ بنیاد مسکن ۹۸۶
خرید موفق ۸۶۱ ایرانسل ۷۶۷
گلدماین ۷۲۰ بانک ملت ۷۱۱
بانک مسکن ۶۷۷ نساجی ۶۴۷

اعداد کنار واژه ها تعداد مواردی است که عبارت فوق یا واژه هایی که با این عبارت آغار شده است توسط کاربران جستجو شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر