ماه: بهمن ۱۳۸۵

رادیو وبنا به روز شد

رادیو وبنا به روز شد

رادیو اینترنتی چیست ؟ رادیو اینترنتی یک رسانه است در دنیای مجازی که همانند دیگر شبکه های رادیویی برنامه پخش می کنند، با این تفاوت که این برنامه ها فقط در اینترنت قابل استفاده و شنیدن است.
برای شنیدن برنامه های رادیو اینترنتی وبنا که از تهران پخش می شود می توانید به آدرس پایین مراجعه کنید.
mms://radio.webna.ir و یا http://www.webna.ir/radio

چگونه برنامه ها را گوش کنیم؟ برنامه های رادیو اینترنتی با تکنولوژی Windows Media پخش می شود. برای شنیدن این برنامه ها شما می بایست نرم افزار Windows Media را نصب کرده باشید.

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت بازاریابی الکترونیک

سایت بازاریابی الکترونیک

وبنا – سایت بازاریابی الکترونیک، ارائه دهنده راهکارهای تجارت الکترونیک و مقالات در زمینه بازاریابی الکترونیک از طریق موتورهای جستجو، بازاریابی پست الکترونیک، و استراتژی های بازاریابی می باشد. در این سایت می توانید پس از ثبت نام از مقاله های ویژه کاربران استفاده نمایید. سایت بازاریابی اینترنتی در آدرس http://www.internetmarketing.ir توسط امیر صالحی راه اندازی و مدیرت می شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
نسخه جدید سایت رامین دات آی آر

نسخه جدید سایت رامین دات آی آر

وبنا – سایت رامین دات آی آر که چندی پیش تصمیم به ارائه نسخه ی جدید سایت با چهره و خدماتی جدید گرفت، امروز نسخه جدید خود را راه اندازی کرد. در نسخه جدید این سایت http://www.ramin.ir بخش های متنوعی مثل بخش فوتبال ایران و جهان با ارائه آخرین اخبار فوتبالی، بخش دنیای نرم افزار و اینترنت با جمع آوری داغ ترین اخبار نرم افزار و اینترنت، معرفی جدیدترین پلاگین های ام تی و وردپرس، اسکریپت های php فارسی عرضه خواهد کرد. بخش دیگری که در نسخه جدید سایت قابل مشاهده است انجمن اینترنتی ها است که برای رفع مشکلات وب مسترها و وبلاگنویسان در رابطه با قالبها و اسکریپت‌های وب است.

یکی از چند بخشی که طی دو هفته آینده عرضه می شود بخش بزرگ و جامع قالب‌های‌وبلاگ است که قرار است ۳ سرویس معروف وبلاگ ایران را پشتیبانی کنند. این بخش تنها در قالبها خلاصه نمی شود و قسمت های متنوع دیگری نیز در خود جای داده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
شکایت سایت «بازتاب» از وزارت ارشاد به دلیل نقض قانون اساسی

شکایت سایت «بازتاب» از وزارت ارشاد به دلیل نقض قانون اساسی

وبنا – پیرو اطلاعیه‌ای منسوب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مبنی بر غیرقانونی اعلام کردن فعالیت سایت «بازتاب»، نماینده حقوقی سایت «بازتاب»، ضمن غیرقانونی دانستن این اقدام وزارت ارشاد، اعلام کرد، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیوان عدالت اداری شکایت خواهد کرد.

بنا بر اظهار نماینده حقوقی سایت بازتاب، علاوه بر اشکالات عمده حقوقی آیین‌نامه فعالیت پایگاه‌های اطلاع‌رسانی، اعلام غیرقانونی بودن فعالیت سایت بازتاب، http://www.baztab.com کاملا غیرقانونی است.
نماینده حقوقی سایت بازتاب توضیح داد: در اطلاعیه وزارت ارشاد، سایت بازتاب به اقداماتی از قبیل نشر اکاذیب و افترا و توهین متهم شده که تشخیص آن بر عهده دستگاه قضائی است و با توجه به شکایات متعدد دستگاه‌های دولتی علیه سایت بازتاب به دستگاه قضائی ـ که هیچ یک تاکنون اثبات نشده است ـ احراز این اتهامات، خارج از اختیارات وزارت ارشاد و دولت بوده و بازتاب، حق پیگیری تخلفات مسئولان وزارت ارشاد را از مراجع صالحه قضائی محفوظ می‌داند.

در زمینه اتهامات مربوط به امنیت کشور نیز بنا بر قانون، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مسئولیت دارد که این دبیرخانه نیز تخلفی از سایت بازتاب را اعلام نکرده است.
وی تأکید کرد: با توجه به آن‌که اعتبار آیین‌نامه‌های مصوب هیأت وزیران در قانون اساسی بسته به تأیید مجلس شورای اسلامی است و ریاست مجلس به دلیل اشکالات متعدد حقوقی و تناقض این آیین‌نامه با قانون اساسی تاکنون آن را تأیید نکرده است، کارگروه تعیین مصادیق پایگاه‌های غیرمجاز اینترنتی، غیرقانونی و بی‌اعتبار بوده و احکام آن نیز فاقد مشروعیت است.

نماینده حقوقی سایت «بازتاب» در پایان با اعلام فاقد ارزش بودن اطلاعیه یادشده، از شکایت سایت «بازتاب» به دیوان عدالت اداری علیه کارگروه یادشده و شکایت از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به دلیل نشر اکاذیب و افترا به سایت «بازتاب» به دادسرای کارکنان دولت خبر داد.

کارگروه تعیین مصادیق پایگاه‌های غیرمجاز اینترنتی: فعالیت بازتاب غیرقانونی است.

دبیرخانه‌ کارگروه تعیین مصادیق پایگاه‌های غیرمجاز اینترنتی این کارگروه با توجه به:
‌‌١- مفاد بند (ث) ماده‌ ‌‌٧ آیین‌نامه‌ی ساماندهی فعالیت پایگاه‌های اطلاع‌رسانی مصوب ‌‌٢٩/۵/٨۵ مبنی بر ممنوعیت هر گونه اقدام علیه قانون اساسی و یا تفرقه‌افکنی و خدشه در وحدت و وفاق ملی و استقلال و تمامیت ارضی و یا القای بدبینی و ناامیدی در مردم نسبت به مشروعیت و کارآمدی نظام
‌‌٢- مفاد بند (خ) همان آیین‌نامه مبنی بر ممنوعیت توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی‌‌
ـ مفاد بند (ژ) همان آیین‌نامه مبنی بر ممنوعیت نشر اکاذیب و افترا

و با توجه به کثرت مطالب مشتمل بر تخلفات فوق در پایگاه اطلاع‌رسانی بازتاب این پایگاه را مصداق پایگاه‌های غیرمجاز اینترنتی دانست و ادامه‌ی هر گونه فعالیت این پایگاه را غیرقانونی و ممنوع اعلام کرد.

نقل از بازتاب

خواندن ادامه‌ی خبر
سایت ایران خودرو هک شد

سایت ایران خودرو هک شد

وبنا – همزمان با رونمایی از سمند سورن، محصول جدید ایران خودرو، سایت این شرکت توسط گروه ISP-Cracker هک شد.
به گزارش فاوانیوز، این گروه در اعتراض به امنیت پایین محصولات ایران خودرو مبادرت به هک کردن سایت این شرکت کرده‌اند.
این گروه پیغامی نیز بر روی سایت این شرکت قرار داده‌اند که در آن آمده است: ایران خودرو در طول چند سال تولید خودرو ثابت کرد که هیچ دانشی در زمینه خودرو ندارد و صرفا با کپی‌برداری از محصولات دیگر کشورها و با جابجایی بیخردانه چندقطعه، خودرویی با اسم جدید تولید می‌کند.
این گروه در ادامه آورده است: تولید چندین ساله پیکان آن هم با هزاران عیب، تولید سمند با مشکلات بدنه و دید محدود، تولید پژو ۴۰۵ با قبلیت آتش‌گیری زیاد مصداقی برگفته ما است.
ISP-Cracker افزوده است: برای ایران خودرو فقط پول مهم است، هرچه ریال‌های بیشتری جمع کند، بیشتر خوشحال می‌شود. اگر ۳۰۰ نفر هم در نتیجه استفاده از محصولات بی‌ارزش و بی‌امن ایران خودرو جانشان را از دست بدهند، هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.
این گروه در پایان گفته است: سایت ایران خودرو هم مثل محصولاتش امنیتی ندارد اما گروه امنیتی ISP-Crackers می‌تواند در زمینه امنیت اطلاعات کمک کند.

خواندن ادامه‌ی خبر
فرم ساز رایگان برای وب سایتهای اینترنتی

فرم ساز رایگان برای وب سایتهای اینترنتی

وبنا – شرکت توسعه مجازی اقدام به قرار دادن نرم افزار فرم ساز با حجم کم و به صورت رایگان نموده است که مدیران وب سایت های اینترنتی می توانند به هر تعداد، در هر کجا و با هر مشخصاتی فرم الکترونیکی خود را درست به رایگان طراحی کنند. در قسمت دیگری از بخش مدیریت فرم ساز , امکان گزارشگیری سطری و ستونی از اطلاعاتی که در فرم ها نشسته است قابل دریافت است . به علاوه پس از منقضی شدن اعتبار اطلاعات فرم , مدیر سایت می تواند اطلاعات پر شده را پاک نماید . از ویژگی های برجسته e-form سایت نشانگر , امکان اعتبارسنجی Validate فرم هاست , تا اگر کاربر مقداری غیر مجاز و نادرست در فیلدهای فرم وارد کرد , پیام خطایی به او نمایش داده شده و از ارسال اطلاعات نادرست وی به سایت خودداری شود .
فرم های قابل ایجاد در فرم ساز سایت نشانگر http://www.neshangar.com عبارتند از :
۱.فرم انتقادات و پیشنهادات
۲.فرم ارتباط با ما
۳.فرم مناقصه و مزایده
۴.فرم دریافت خبر
۵.فرم سفارش محصول یا خدمات
۶.فرم دریافت مقاله ، همراه با عکس و یا فایل مربوطه
۷.فرم تبادل لینک و …

خواندن ادامه‌ی خبر
OLC در لیست ۱۰۰ هزار سایت پربیننده دنیا

OLC در لیست ۱۰۰ هزار سایت پربیننده دنیا

وبنا – سایت OLC اولین مرکز آموزش مجازی زبان انگلیسی در ایران ، برای سومین بار در سال ۲۰۰۷ در لیست ۱۰۰هزار سایت پربیننده قرار گرفت.
سایت OLC در طول ماه گذشته میلادی برای ۳ بار و به مدت چند روز در بین ۱۰۰ هزار سایت پربیننده دنیا قرار گرفت.
OLC که از سال گذشته با گسترش و ارایه فعالیت های رایگان در برخی از کشورهای منطقه و اروپایی، فعالیت خود را از یک سایت آموزشی داخلی به بین المللی گسترش داده است.
در طول چند ماه گذشته بیش از ۱۰۰۰ دانشجو از دیگر کشورها جذب کرده است که این خود نمایانگر فعالیت حرفه ای و علمی این سایت http://www.olc.ir می باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
اخبار وبنا در هفته نامه نرم افزار و سخت افزار

اخبار وبنا در هفته نامه نرم افزار و سخت افزار

وبنا – هفته نامه نرم افزار و سخت افزار به مدیر مسئولی امیر حسین رضوی و سردبیری احسان ریاضی منتشر شد. مدیران سایت ها و تمامی کاربران وب می توانند جدید اخبار هفته گذشته وب سایت ها ایرانی را در این هفته نامه -صفحه ۲- در بخش “از دنیای مجازی چه خبر ؟” مطالعه کنند.
در شماره ۷ هفته نامه نرم افزار و سخت افزار اخبار سایت های modirha.com ، baznegar.com ، parsiblog.com، tebyan..net doxdo.net ، netsups.com ، farsnegar.ir ، parsitek.com ، oyax.com ، cafenamayesh.com ، sitegardi.ir ، dukht.com ، aligold.com و ghatreh.com منتشر شده است.
“از دنیای مجازی چه خبر ؟” توسط شایان شلیله نوشته می شود.

خواندن ادامه‌ی خبر
انتخاب واحد اینترنتی در دانشگاه گرگان

انتخاب واحد اینترنتی در دانشگاه گرگان

وبنا – رییس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان از انتخاب واحد دانشجویان این دانشگاه در نیمسال دوم ‪ ۸۶- ۸۵‬بصورت اینترنتی خبر داد.
دکتر رضاعلی محسنی روز یکشنبه در این زمینه گفت: دانشجویان برای انتخاب واحد اینترنتی پس از واریز شهریه‌ثابت و اخذ کد و شناسه کاربری از حسابداری دانشگاه می‌توانند با مراجعه به پایگاه جامع اطلاع‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان به نشانی ‪ http://www.gorganiau.ir اقدام به انتخاب واحد اینترنتی در هر نقطه از کشور و هر ساعت از شبانه روز نمایند.
وی از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار را اعلام نمرات و وضعیت تحصیلی و شهریه ذکر کرد و افزود: این برنامه با هدف ایجاد سهولت درامر انتخاب واحد تهیه شده و در این سیستم اعضای هیات علمی نیز می توانند به ساعات تشکیل کلاس، تعداد واحدها در هر ترم و ارایه نمرات اقدام نمایند.
وی همچنین اظهار داشت: با نصب موفقیت‌آمیز نرم‌افزار جامع آموزشی انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گرگان این امر میسر شده است.
گفتنی است دانشگاه آزاد اسلامی گرگان در سال ‪ ۶۶‬تاسیس شد و هم‌اکنون حدود شش هزار دانشجو در ‪ ۳۶‬رشته در این واحد مشغول به تحصیل هستند.

خواندن ادامه‌ی خبر
دوره آموزش هک و امنیت شبکه

دوره آموزش هک و امنیت شبکه

وبنا – ثبت نام پنجمین دوره هک مقدماتی سطح یک در سایت امنیت آغاز شد. این دوره آموزشی از تاریخ ۸ الی ۱۸ اسفند ماه بر روی سایت امنیت بصورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان می تواننند سوالات خود را بصورت آنلاین از استاد دوره پرسیده و پاسخ خود را دریافت نمایند جهت ثبت نام به بخش ثبت نام http://www.amniyat.ir مراجعه نمایید در پایان دوره نیز گواهی پایان دوره به همراه سی دی مطالب دوره برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.
شایان ذکر است سایت amniyat.ir این دوره را پس از برگزاری ۴ دوره موفق آمیز و با همکاری گروه امنیتی آشیانه برگزار خواهد شد

خواندن ادامه‌ی خبر
سیستم کسب در آمد از سایت WebYar

سیستم کسب در آمد از سایت WebYar

وبنا – سایت وب یار سیستم کسب در آمد خود را راه اندازی کرد. در این سیستم کاربران با قرار دادن لینک اختصاصی در سایت خود میتوانید کاربر را به سایت وب یار فرستاده و در صورت سفارش کاربر در سایت وب یار کسب در آمد کنند.
سایت هایی که از این سرویس استفاده می کنند می توانند با دریافت نام کاربری و کلمه عبور از تعداد سفارش های ثبت شده مطلع گردند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.webyar.ir مراجعه کنید.

خواندن ادامه‌ی خبر
تازه های سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

تازه های سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

وبنا – سایت پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران در ماه بهمن لیست جدید ترین مقالات اضافه شده به سایت را منتشر کرد.
اقتصاد اطلاعات در کشورهای درحال توسعه و ایران ، مارک ایران یا ایران مارک ، مدیریت دانش، نیاز سازمان های امروز ، کتابخانه های تخصصی و فناوری اطلاعات ، کتابداری ایران: گذشته، حال و آینده ، ترسیم چشم‌انداز پژوهشی گروه جامعه اطلاعاتی و واژه شکن فارسی در جدید ترین مقالات موجود در سایت http://www.irandoc.ac.ir می باشد.

خواندن ادامه‌ی خبر
اعضای آنلاین کلوب از مرز ۲۰۰۰ کاربر گذشت

اعضای آنلاین کلوب از مرز ۲۰۰۰ کاربر گذشت

وبنا – سایت کلوب ضمن تشکر از کاربران و شهروندان جامعه مجازی برای ابراز لطف کاربران در خصوص ۲ سالگی جامعه مجازی کلوب اعلام کرد که در چند روز گذشته تعداد اعضای آنلاین ، در ساعتهای زیادی از شبانه روز ، از مرز ۲۰۰۰ کاربر گذشته است و به ۲۳۰۰ کاربر آنلان رسیده است.
سایت کلوب بزرگترین جامعه مجازی در ایران و برای فارسی زبان ها است که بیش از ۲ سال است که فعالیت خود را شروع کرده و امروزه به یکی از سایت های مطرح و پر بازدید ایرانی تبدیل شده است.

خواندن ادامه‌ی خبر