ماه: مهر ۱۳۸۵

یک جنبش طنز کم سابقه در وبلاگستان

یک جنبش طنز کم سابقه در وبلاگستان

وبنا – وبلاگستان در ایران هم دنیای جالبی است. این روزها اکثر وبلاگها با این جمله به روز می شوند: “از آنجا که مد شده، آدم این روزها افتخاراتش را در وبلاگش بنویسد…” تمامی وبلاگ نویسان در هفته گذشته افتخارات خود را در طول دوران زندگی، البته به زبان طنز ، در وبلاگ ها ی خود نوشتند. این حرکت در چند روز اخیر به یک موج خروشان تبدیل شده است. و این موج باعث شده که ما در وبنا هم مجبور به انعکاس این اخبار باشیم.
برای اطلاع از چند و چون این حرکت جمعی طنز آمیز این پیوند را دنبال کنید. http://blogchin.blogspot.com/2006/09/blog-post_914.html

خواندن ادامه‌ی خبر
پرشین بلاگ فیلتر شد .

پرشین بلاگ فیلتر شد .

وبنا – سایت پرشین بلاگ از ساعتی پیش فیلتر شد. در ابتدا سایت خبرگزاری فارس خبر این رویداد را منتشر کرد و در کمتر از چند دقیقه خبر را حذف کرد.
لینک خبر حذف شده : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8507010150

خبر تکمیلی : سایت پرشین بلاک http://www.persianblog.com در ساعت ۱ بعد از ظهر از فیلتر خارج شد.
این سایت امروز صبح در برخی از شهر ها باز بوده است.

خواندن ادامه‌ی خبر
بلاگفا را مسدود نکنید

بلاگفا را مسدود نکنید

وبنا – اخبار مربوط با سرویس بلاگفا و ماجرای فروش بلاگفا به یکی از خبر ساز ترین موضوع های دنیای مجازی در چند سال گذشته تبدیل شده است. تعداد کاربران فعال و وبلاگ های مفید این سرویس دهنده اهمیت این موضوع را بیشتر می کند.

شهرام شریف در سایت http://itiran.net در این خصوص می نویسد:

“دعوا بر سر مالکیت بلاگفا حالا به رسانه ها کشیده شده و احتمالا طی هفته های آتی نیز به مراجع قضایی می رود. با هر دو طرف این دعوا صحبت کرده ام و در جریان موضوع قرار گرفته ام، طبیعتا این موضوع یک معامله مالی هست که نفع دو طرف در آن قرار دارد. طبعا چنین دعوایی به ضرر بلاگفا و تصویر مناسب آن در این فضاست اما از نگاه کسی که به بلاگفا به عنوان یک سرویس دهنده موفق وبلاگ علاقه مند است متاسفم وقتی می بینم یکی از طرفین دعوا از مسدود کردن سرویس در صورت برآورده نشدن خواسته هایش صحبت می کند. طبعا اصلی ترین سرمایه بلاگفا همچنان که در این صحبت ها گفته شده کاربران آن هستند بنابراین هر دو طرف این دعوا باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا یک لحظه هم این دعواها روی سرویس دهی مناسب این سایت تاثیر نگذارد.”

وبنا : پس از شنیدن این خبر که احتمال دارد سایت بلاگفا مسدود شود، به این موضوع فکر کردم، که ما مدیران سایت های اینترنتی زمان زیادی را روزانه صرف اعتماد سازی می کنیم تا کاربران ایرانی به استفاده از سرویس های ایرانی روی آورند. اما یکی از بزرگترین سایت های ایران با خطری بزرگ درگیر است. خطر بسته شدن بلاگفا برای هیچ یک از ما مفید نیست نه برای دوستان بلاگفا و نه برای رقبای آن، کاربران اینترنت در ایران هنوز به تجارت الکترونیک اعتماد ندارند. هنوز بسیاری به دلیل عدم اعتماد در اینترنت خرید نمی کند. اگر بلاگفا مسدود شود دیگر اعتباری ندارد که برای خریدار مهم باشد. مراجعه به مراجع قضایی هم در این زمان برای هر ۲ طرف مفید نخواهد بود.

در این جا وبنا پیشنهاد می کند که دو طرف این معامله تجاری -استفاده از واژه دعوا درست نیست- با قبول حکمیت گروهی از مدیران سایت های اینترنتی در یک محیط تخصصی این داستان را پایان داده و از ورود آن به دستگاه قضایی جلوگیری کنند. حتی فکر این که در مرحله اول قاضی پرونده دستور توقیف بلاگفا را صادر کند. – که در محاکم قضایی مرسوم است- برای همه می تواند سخت و نگران کننده باشد.

نوشته شده توسط شایان شلیله

خواندن ادامه‌ی خبر