وب سایت های برتر ایران سال ۱۳۹۲

نتایج داوری بیش از ۸۲۰۰ وبسایت ایرانی شرکت کننده در ششمین جشنواره وب ایران، پس از رای گیری مردمی و داوری داوران کارشناس وب ایران، در مرحله نهایی به ۲۰ کاندیدا در هر بخش رسید که در روز پایانی در هر بخش مجددا ۵ وبسایت به عنوان کاندیداهای نهایی معرفی شدند. در نهایت و در بین شور و هیجان بسیار حضاری که از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۹ شب در سالن همایش شهید قندی گردهم آمده بودند، وبسایت های برتر هر گروه معرفی شدند.

نقطه جالب توجه جشنواره امسال، پر بودن سالن همایش در تمام ساعات، در هر دو روز برگزاری جشنواره وب و موبایل بود که این امر حتی مسئولان دولتی حاضر در سالن را شگفت زده کرد.

در مراسم پایانی جشنواره وب ایران که پس از پایان کنفرانس وب، آغاز شد، نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات به بیان نگرش دولت جدید به بحث فضای کسب و کارهای آنلاین در ایران پرداخت و ابراز امیدواری کرد کسب و کارهای آنلاین نقش بزرگتری را در رشد اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال ایجاد کنند.

دیگر دولتی سخنران این مراسم، فرانک اسکویی، معاون معاون مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت  بود که در سخنان خود به نقش نماد اعتماد الکترونیکی در توسعه امنیت فضای کسب و کار آنلاین کشور اشاره کرد.

سعید رحمانی،‌مدیر صندوق سرمایه گذاری سرآوا نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بود که در حضور معاون وزیر ارتباطات، به جایگاه تجارت آنلاین و پتانسیل های موجود در کشور برای رقابت در حد جهانی اشاره کرد و در صحبت های خود به ضرورت ایجاد بستر مناسب از طرف دولت، همچون معافیت های دولتی برای کسب و کارهای نوپای آنلاین، همچون تجربه سایر کشورهای موفق در این امر اشاره کرد.

پنل آسیب شناسی جشنواره وب نیز از بخش های جذاب این برنامه بود، جایی که منتقدان و برگزارکنندگان این جشنواره در حضور بیش از ۳۰۰ نفر از شرکت کنندگان، دور یک میز به میانداری آرش برهمند، به تبادل نظر و بحث با یکدیگر پرداختند و راههای بهبود کیفیت این جشنواره و ارتقاء آن به جشنواره ای در حد جهانی را بررسی کردند.

شایان شلیله، بنیانگذار جشنواره، محسن ملایری، مدیر کانون کارآفرینی ایران و برگزار کننده امسال جشنواره در کنار حسام آرمندهی، بنیانگذار کافه بازار، از دیگر شرکت کنندگان این پنل پایانی و چالشی بودند. در مقابل منتقدین به بیان انتقادات خود از برخی روشهای اجرایی جشنواره، همچون نوع داوری ها و دسته بندی ها و سایر مسائل آن پرداختند.

در پایان جشنواره نیز و طی مراسمی برندگان برترین سایت های ایرانی در طی جشنواره ششم، در طبقه های «کسب و کارهای نوپا»، «صنایع»، «اطلاع رسانی و محتوا» و «کسب  کار» به شرح ذیل اعلام شدند و تندیس های جشنواره به آنها اهدا گردید:

برگزیدگان مردمیبرگزیدگان داوراننام
 

پی سی شیرد

سامانه شارژبوک

شفاجو

دیوار

بیپ تیونز

کلپچ

 

استارتاپ ها

میزبان پایتختداده پرداز پویای شریففناوری اطلاعات 

 

 

 

صنایع مرتبط

مجتمع فرهنگی اموزشی علامه طباطباییموسسه اموزشی وتحقیقاتی دانش سارموسسات اموزشی
صندوق قرض الحسنه تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قمبانک سرمایهبانک و بیمه
بانک تور و گردشگری (تور لحظه اخری)کویر ها و بیابان های ایرانتوریسم و هتل داری
رایتلمبین نتمخابرات و فناوری اطلاعات
عسل ۲۴بدرصنایع غذایی،دارویی،بهداشتی
مجتمع آموزشی و نیکوکاریسازمان اتوبوس رانی شهرداری ارومیهسازمان های دولتی و عمومی
موسسه صنعتی و کشاورزی ابیارانایران خودروصنایع سنگین
انجمن خانم گلفرزندخانواده و کودک 

 

 

 

 

 

اطلاع رسانی ومحتوا

 

برترین های اندرویداپ ریویوکامپیوتر و فناوری اطلاعات
پایگاه اطلاعاتی هیئت الرضا (ع)-محفل بسیجیان و رهروان شهدامرکز اطلاعات و مدارک اسلامیدین و معارف
پروژه دات کامدانش نامه پرندگانعلم و دانش
سایت احسان خواجه امیریسایت احسان خواجه امیریوب سایت شخصی
نوت اهنگ – جامعه مجازی موسیقی ایرانیانموسیقی ماموسیقی
پرتال شهر مشهدکیش سفریسایت های محلی
وب سایت رسمی هواداران باشگاه یونتوس در ایرانجارسایت های خبری
گالری عکس استقلالعکاسان جوانعکاسی
فرهنگ سرای مجازیچلچراغفرهنگ و هنر
ورزش ۳ورزش ۳ورزش بهداشت

سلامت

مینی تونزسی نماسینما و تاتر
ایسامدیجی کالاخرده فروشی انلاین 

 

 

 

کسب و کار

ابی لینکخبرخونسرویس های خبرخوان و گرداوری مطالب
پرداخت الکترونیک جهان پیسامانه پرداخت اینترنتی

Pay line

پرداخت انلاین
لوکی افتخفیفانخرید گروهی
میهن میلجیبسرویس های انلاین
پرتال استخدامی کشور – شتابفرنشیزمرجع کسب و کارها
مرجع تخصصی اندروید ایراناستادکاموزش انلاین
ایران هتل انلاین(ای هو)ایران هتل انلاین(ای هو)سفر انلاین
تلوزیون اینترنتی ایران گیتآپاراتخبر چند رسانه ای
جنگ خان هاشهرنشینانبازی های آنلاین
تخت گازتخت گازنیازمندی های تخصصی
۰۰۹۸ شارژعکس پرینتفروشگاه های اختصاصی
هر ایرانیکلوبشبکه های اختصاصی
توکاندرگاه تجاری لوکوپوکنیازمندی های عمومی

 

پس از پایان جشنواره و اهدا جوایز، برندگان طی مصاحبه های اختصاصی با ستاد خبری جشنواره از تجارت آنلاین خود، تجربه پس از کسب رتبه برتر و برنامه های رشد و توسعه خود مطالبی را بیان کردند که در طی روزهای آینده و به طور اختصاصی از طریق پایگاه خبری وبنا منتشر خواهد شد.

شایان شلیله، دبیر علمی جشنواره، در انتهای جشنواره و در گفتگو با ستاد خبری جشنواره ابراز امیدواری کرد که ثمره ماهها کار فشرده تیم اجرایی جشنواره ششم توانسته باشد قدم مثبت دیگری برای رشد و توسعه کسب و کارهای آنلاین در ایران برداشته باشد و از سازمان ها و ارگانهای مسئول نیز خواست تا با حمایت از برندگان و سایر کاندیداهای برتر جشنواره که نماد رشد و بلوغ صنعت وب در ایران هستند، قدم مثبتی در ایجاد انگیزه در این کارآفرینان برداشته شود.

//ستاد خبری جشنوار وب ایران – پایان خبر – اول اسفند ۱۳۹۲//

گفتنی است در مجموع دو روز جشنواره و کنفرانس وب و موبایل ایران بیش از ۱۱ سخنرانی از طرف کارآفرینان و افراد برجسته ای چون هرو کویلیه (Herve Cuviliez ) مدیر عامل شرکت دیوانی، امیر اسماعیل بزرگ زاده، مدیر عامل شرکت کونوی (Conovi)، دنیل بارتل (Daniel Bartel) مدرس تفکر خلاق مبتنی بر کارآفرینی  و فرانک اسکویی، معاون مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، دن توما (Dan Toma)  مدیر نوآوری شرکت «دویچ تلکام» و از رهبران کارآفرینی اروپا، مجید کثیری، مشاور روابط عمومی و برند و بنیانگذار آژانس رسانه «اخبار رسمی»، سهراب جهانبانی، مدیر اجرایی شرک  MarkaVIP، بزرگترین جامعه فروشگاه های اینترنتی در خاورمیانه، فرشاد نوشادی، نایب رئیس تکنولوژی و استراتژی بانک سامان ایراد گردید و برترین کارآفرینان آنلاین ایرانی نیز تجارب خود را در طی پنل ها و نشست های گروهی در اختیار فعالان وب ایران قرار دادند.

تاریخ انتشار:

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.